پیست اسکی سرپوشیده دبی

دریا تور در این مقاله به معرفی بزرگترین پیست اسکی سرپوشیده دنیا پرداخته. این پیست در شهر دبی قرار دارد که دارای ارتفاعی به اندازه یک ساختمان بیست طبقه می باشد. پیست دارای 5 مسیر به طول چهار صد متر می باشد. در این مکان شش هزار تن برف وجود دارد.

این پیست اسکی دبی که به صورت سر پوشیده در هوای بسیار گرم دبی ساخته شده از سال ۲۰۰۵ قسمتی از دبی را به قطب تبدیل کرده به طوری که این مرکز محل تفریح بسیاری از اسکی دوستان شده است. این پیست به عنوان اولین پیست سر پوشیده آسیای شرقی و سومین پیست سر پوشیده در دنیا است که با توجه به هوای گرم دبی بسیار شاهکار است.

در اینجا هر شب با استفاده از تکنیک های شگفت انگیز مهندسی و یک ترکیب شیمیایی هوشمندانه برف تولید می شود. برف پاش هایی که روی سقف پیست نصب شده اند همه کاره هستند. 27 آب پاش مهمی تشکیل شده از قطرات ریز آب را به هوا می پاشند و سپس ذرات ریز یخ را بیرون می ریزند ذراتی آنقدر ریز که با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند.

حداکثر تعدادی که می توانند در این پیست حضور پیدا کنند حدود ۱۵۰۰ نفر می باشد. تابستان ها به دلیل گرمای دبی این پیست یخچالی یکی از بهترین مکان هایی است که مردم از آن استقبال می کنند.

ماده داخل لوله ها محصول بسیار هوشمندانه یک فرایند مهندسی شیمی است. گاز به شدت سمی آمونیاک را تا منفی 34 درجه سانتیگراد خنک می کند دمایی که در ان آمونیاک مایع می شود.آمونیاک مایع به یک مبدل حرارتی پمپ می شود و دمای محلول اتیلن گلیکول با حدود 20منفی درجه کاهش پیدا می کند سپس گلیکول به لوله هایی پمپ می شود که در زمان ساخت این بنا زیر سطح پیست کار گذاشته شده اند با سرد شدن برف گلیکول گرم می شود و دمای آن به حدود منفی 16 درجه سانتیگراد می رسد سپس گلیکول به سقف پمپ می شود و هوای مکیده شده توسط کولرهای خیلی بزرگی خنک می شود که دمایشان به منفی هشت درجه سانتیگراد می رسد. گلیکول در نهایت آب موجود در ماشین های برف ساز را سرد می کند. اما این فرایند خنک کننده هوشمندانه تنها بخشی از این پیست پر هیاهوست.

فرفی ندارد که شما پیر باشید یا جوان، برای همه شما امکانات به اندازه کافی برای تفریحی دلنشین فراهم است. کسانی که به ورزش های برفی علاقه دارند می توانند در هر ساعتی از شبانه روز به این مکان بروند و از برف بازی لذت ببرند البته ورزش مشهور و پر طرفداری که اینجا بیشتر دنبال می شود اسکی نام دارد. علاوه بر این پیست تورهای دیگری در دبی هست که می توانید ۳ تور پر مخاطب در دبی را از اینجا آمارگیری کنید.