دریا تور در ادامه معرفی مکان های دیدنی شهر آنتالیا قصد دارد به طور اختصاصی موزه ی مشهور شهر دبی را به خوانندگان و مسافران محترم خود معرفی کند.

موزه آنتالیا

موزه آنتالیا که به موزه باستان شناسی آنتالیا نیز مشهور است، یکی از بزرگترین و مهمترین موزه های ترکیه است. ۵۰۰۰ قطعه کوچک و بزرگ از سرتاسر تاریخ منطقه مدیترانه و پامفیلیفه در منطقه آناتولی، در این موزه گردآوری شده اند. جرقه اولیه تأسیس این موزه در سال ۱۹۲۲، در جریان جنگ جهانی اول و برای جلوگیری از غارت میراث این منطقه توسط ایتالیایی ها زده شد. در سال های اولیه تمام اشیا قیمتی و تاریخی در مسجدی نگه داشته می شد، تا اینکه کل موزه در سال ۱۹۷۲ به ساختمان امروزی آن منتقل شد.

در این موزه زیباترین و ارزشمندترین بقایای خرابه های شهرهای قدیمی آناتولی به چشم می خورد. اگر دوست دارید دانش عمومی خود را در مورد این تمدن چندهزار ساله افزایش دهید، حتماً سری به این موزه بزنید. ۱۴ اتاق نمایش در این موزه وجود دارد که گالری خدایان و گالری Sarcophagus از مهمترین های آنانند. اشیایی دیدنی مربوط به تاریخ ۲۵۰۰ ساله آناتولی متعلق به عصرحجر، رومی و عثمانی در این گالری ها وجود دارند.

 

موزه آنتالیا در فاصله ۱.۵ کیلومتری از مرکز شهر آنتالیا در کنیالتی فاصله دارد.

ساعت بازدید از موزه:

۹ صبح تا ۷:۳۰ عصر

آدرس موزه آنتالیا: آسیا، ترکیه، آنتالیا، کونیالتی، موزه باستان شناسی ترکیه.