شهر آنتالیا در ترکیه دارای یکی از بزرگترین فرودگاه های کشور ترکیه می باشد. دریا تور در این مطلب خوانندگان محترم خود را با فرودگاه آنتالیا آشنا می کند

فرودگاه آنتالیا (یاتا: AYT  / ایکائو: LTAI)

فرودگاه آنتالیا یکی از فرودگاه‌های پرتردد کشور ترکیه است که در شهر ساحلی و گردشگرپذیر آنتالیا در کرانه دریای مدیترانه قرار دارد. ساخت فرودگاه آنتالیا در سال ۱۹۹۶ شروع شد و در اول آوریل سال ۱۹۹۸ مورد بهره‌برداری قرار گرفت. هم اکنون این فرودگاه دارای دو ترمینال است. فرودگاه آنتالیا در ۱۰ کیلومتری شمال شرق مرکز شهر قرار گرفته و از لحاظ حجم مسافر در رده دوازدهم فرودگاه‌های اروپا و دوم فرودگاه‌های ترکیه قرار دارد. حجم مسافرین جابجا شده از این فرودگاه در سال ۲۰۱۰ نزدیک به ۲۲ میلیون نفر بوده‌است که بیش از ۱۸ میلیون نفر از مسافران آن در همان‌سال را خارجیان تشکیل می‌داده‌اند.

ظرفیت این فرودگاه ۳۵ میلیون مسافر در طول سال است. فرودگاه آنتالیا مهم‌ترین فرودگاه جنوب غرب ترکیه است و دیگر فرودگاه‌های این منطقه در دالامان و بُدروم قرار دارند. فرودگاه آنتالیا با جابجایی بالغ بر ۸/۲۰ میلیون نفر مسافر در سال ۲۰۱۵ میلادی جایگاه سومین فرودگاه پرتردد ترکیه و پانزدهمین فرودگاه پرتردد اروپا را به دست آورده است.

کلیه هتل‌های آنتالیا مجهز به تاکسی، خودروهای V.I.P و سرویس‌ برای جابجایی مسافران از فرودگاه به محل اقامت و برعکس هستند. علاوه بر این، ایستگاه تاکسی‌های شهری نیز در مقابل پایانه‌های ترمینال به صورت شبانه‌روزی در دسترس مسافران است.

پروازهای مسافری عادی

کرندون ایرلاینز (Corendon Airlines): تبریز (فرودگاه بین المللی تبریز)، تهران (فرودگاه امام)
هواپیمایی معراج: پرواز فصلی تهران (فرودگاه امام)

پروازهای چارتر

انور ایر (Onur Air): تبریز (فرودگاه بین المللی تبریز)
تیلویند ایرلاینز (Tailwind Airlines): تبریز (فرودگاه بین المللی تبریز)، تهران (فرودگاه امام)