یکی از تفریحات مورد علاقه بسیاری از توریست ها رفتن به پارک های آبی می باشند. دریاتور در این مقاله به بررسی بهترین پارک های آبی دبی پرداخته است. دریاتور به مسافران خود که قصد سفر به دبی را دارند پیشنهاد مراجعه به یکی از این پارک ها را می دهد.

با ما همراه باشید تا با بهترین پارک های آبی دبی آشنا شوید؛

پارک آبی یاس ابوظبی

پارک آبی یاس ابوظبی یکی از بزرگترین و مشهورترین پارک های آبی دنیا می باشد که در جزیره یاس قرار دارد. جزیره یاس یکی از جزایر مصنوعی دبی می باشد که به یکی از بهترین مکان های تفریحی تبدیل شده است.  این پارک آبی فوق العاده، اولین پارک آبی امارات و البته تنها پارک اماراتی در جهان می باشد. از دیگر خصوصیات قابل توجه پارک آبی یاس، وسعت بی نظیر آن است که در خود ۴۵ تفریح و سرسره منحصر به فرد و هیجان انگیز را جای داده است. جالب آن که در میان این حجم عظیم از سرگرمی های متفاوت پارک آبی یاس، ۵ تا از بازی های آن در دنیا لنگه ندارند و تنها در همین پارک آبی می توانید خوشی و لذتشان را تجربه کنید. از آن جمله می توان به سرسره رعشه شاهین، هیجان سوار و سرسره داواما و رودخانه خروشان اشاره کرد. بخش های گوناگون پارک عبارتند از: بخش شاهین، بخش جبل، بخش دلفین، بخش بندیت، بخش مرح، بخش ابوظبی، بخش واحه، بخش شهر جوانان و… . از دیگر امکانات و تفریحات پارک آبی یاس، مغازه های سوغاتی و کافه ها و رستوران های مختلف آن است که ساعاتی از روز شما را بهخودشان اختصاص می دهند. پارک آبی یاس، هم اکنون پس از ۴ سال از افتتاح خود توانسته ۱۷ جایزه و عناوین مختلف را از آن خود و نگاه های جهانی را متوجه خودش کند. همچنین با امکانات جذاب خودش، چندین سلبریتی و افراد مشهور جهان را ترغیب کرده تا ساعاتی را به خوشی درون آن بگذرانند.

پارک آبی آتلانتیس

پارک آبی آتلانتیس در محوطه ی خارجی هتل آتلانتیس دبی واقع شده است، این هتل در جزیره ی نخل شکل جمیرا ساخته شده و از برترین هتل های دبی به حساب می آید و پارک آبی آن به اندازه ای مدرن و عالی ایست که افراد زیادی تنها به دلیل وجود این پارک در هتل اقامت می کنند. مساحت کلی این پارک آبی ۱۴۱ هکتار می باشد و دارای سرسره های عظیم، رودخانه ی خروشان، استخر های کوچک و بزرگ، وسایل بازی هیجان انگیز، سرزمین کودکان، نبرد با کوسه و … می باشد. استخر های پارک آبی آتلانتیس دارای تعداد زیادی سرسره های آبی و رودخانه ای در اندازه های مختلف هستند. یکی از برجسته ترین قسمت های پارک آبی آتلانتیس، استخر زیگورات آن است. استخر زیگورات حقیقتا زیبا و بدیع است. این استخر نماد زیگورات های آمریکای جنوبی و مشابه آن ها است و آب های اطراف آن محل جمع شدن کوسه ها است.

پارک آبی واندر لند

پارک آبی واندرلند دارای مساحتی حدود 250 متر مربع بوده و یکی از بزرگترین پارک های دبی محسوب می شود. از دو بخش کلی تم پارک ( سرزمین عجایب) و پارک آبی است. پارک واندرلند به گونه ای طراحی شده که همه افراد، در تمامی سنین را به هیجان می آورد. از سرگرمی هایی نظیر شتر سواری گرفته تا تجربه پرتاب شدن توسط یک شاتل تا ارتفاع 64 متری در عرض 2.5 ثانیه، آن هم با سرعت 130 کیلومتر برساعت. امکانات پارک آبی واندر لند عبارتند از: انواع رستوران ها و کافی شاپ ها، استراحتگاه هایی به شکل کلبه، استخر آب شور، استخر مواج، رودخانه، فضای سبز، سینمای 6 بعدی، بازی های رایانه ای، فروشگاه های انواع خوراکی و نوشیدنی ها و … .

پارک آبی وایلد وادی

پارک آبی وایلد وادی در خیابان جمیرا در کنار هتل برج العرب و هتل جمیرا بیچ واقع شده است. این پارک روباز با امکان سرد و گرم کردن آب در فصل‌های مختلف و داشتن سرسره‌های زیاد و دو ماشین موج سواری مصنوعی و بزرگ‌ترین و بلندترین سرسرۀ آبی جهان در خارج از ایالات متحده آمریکا به معروفیت زیادی رسیده است. یکی دیگر از ویژگی‌های پارک داشتن آبشاری ۱۸ متری (۵۹ فوت) در جلوی در ورودی است. این پارک همچنین دارای ۲ فروشگاه و ۳ رستوران است.