مطلبی که در زیر دریاتور انتخاب کرده است درباره شهر والنسیا می باشد. در این مقاله ما سعی داریم واقعیاتی درباره والنسیا را برای شما بیان کنیم.

شهر والنسیا در اسپانیا

والنسیا یا بالنسیا مرکز بخش خودمختار والنسیا. والنسیا در ابتدا به عنوان یکی از مستعمرات روم تأسیس گردید. این شهر در ساحل شرقی شبه‌جزیره ایبری، در کنار رودخانه توریا و بالای خلیج والنسیا در دریای مدیترانه قرار دارد. والنسیا با دارا بودن تقریباً ۱۶۹ هکتار اراضی تاریخی، یکی از مراکز تاریخی بزرگ اسپانیا به حساب می‌آید، این میراث تاریخی و فرهنگی این شهر را به یکی از مقاصد محبوب گردشگران تبدیل کرده است. از بین این آثار می‌توان به کلیسای جامع اسپانیا، برج‌های سرانو، لونخا دلا سدا و شهر هنرها و علوم اشاره کرد. 

 

واقعیت هایی یا حقایقی درباره والنسیا

اقتصاد

والنسیا مرکز مدیریت پیشرو در اسپانیا می باشد.  بیشتر شهرت این شهر برای تولید پارچه، فلزات، مواد شیمیایی، اسباب بازی ها می باشد. این تولیدات به شهرهای مختلف اسپانیا و همچنین خارج از کشور صادر می شوند. شهر والنسیا همچنین مرکز مهمی برای بازاریابی محصولات کشاورزی و باغی، به ویژه میوه می باشد.

 

سومین شهر بزرگ اسپانیا

سرشماری که در سال 2014 انجام شد جمعیت این شهر 790000 تخمین زده شد که پس از مادرید و بارشلون بزرگ ترین شهر اسپانیا به شمار می آید.

 

آب و هوای والنسیا

والنسیا دارای آب و هوای نیمه استوایی بر روی مرز میان آب و هوایی مدیترانه‌ای و آب و هوا نیمه خشک با زمستان‌های معتدل و گرمای طولانی است.

 

زبان

در والنسیا دو زبان اسپانیایی و والنسایی صحبت می شود. زبان والنسیایی در اکثر مناطق این شهر و اطراف آن صحیت می شود. 

 

عصر طلایی

در قرن 15 میلادی این شهر بزرگترین شهر پادشاهی آراگون بوده است. در این قرن شهر والنسیا جز برترین شهر های اروپا بوده است. والنسیا با دارا بودن نزدیک به ۱۶۹ هکتار اراضی تاریخی، یکی از اصلی‌ترین مراکز تاریخی اسپانیا محسوب می‌شود.

 

کلیسای جامع

کلیسای جامع والنسیا در بخش قدیمی شهر، در قسمت متعلق به روم باستان، واقع شده است. این کلیسا در قرن ۱۳ میلادی ساخته شد و برای مدتی در زمان مسلمانان اسپانیا به مسجد تبدیل شد

 

گردشگری

والنسیا به دلیل فرهنگ،  شب زنده داری های شبانه و فستیوال های گوناگون مکانی بسیار عالی برای توریست ها می باشد. بیشتر شهرت والنسیا برای تجارت و فرهنگ، سینما، تئاتر، موزه ها، سحر و جادو، کسب و کار و … می باشد.

 

جشن های خیابانی در والنسیا

فستیوال خیابانی «فالاس» بزرگ‌ترین جشنواره‌ی خیابانی در اروپا به شمار می‌رود. این مراسم که در ماه مارس برگزار می‌شود، سالانه ۲ میلیون گردشگر را به این شهر جذب می‌کند. همچنین از سال ۲۰۱۶ این فستیوال به عنوان یکی از آثار این شهر در یونسکو به ثبت رسیده است.

 

فوتبال آمریکایی

والنسیا تنها شهر اسپانیا می باشد که دارای دو تیم فوتبال آمرکایی می باشد.

 

بندر والنسیا

بندر والنسیا بزرگ‌ترین بندر در سواحل غربی مدیترانه و پنجمین بندر شلوغ اروپا به شمار می‌رود. این بندر با ۱۵۰۰ کارمند خود و ۷۵۰۰ کشتی که هرساله به آن تردد می‌کنند، ۲۰٪ از صادرات اسپانیا را تامین می‌کند.

منبع: trip-n-travel.com