یکی از مشکلاتی که مسافران در هنگام سفر با آن مواجه می شوند زمان است. دریاتور در این مطلب قصد دارد تا به شما بگوید چگونه می توان در 2 روز مارماریس را به طور کامل تماشا کنید.

مارماریس

مارماریس شهری بندری در سواحل مدیترانه است که در جنوب غرب ترکیه و در استان موغلا واقع شده. جمعیت این شهر حدود ۲۸۰۰۰ نفر است اما در فصل توریست، به ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار نفر هم می‌رسد. مارماریس بعلت واقع شدن میان رشته کوه‌های کنار دریا بسیار مشهور است. این شهر همچنین با دو لنگرگاه اصلی و بندرهای متعدد خود، مرکزی برای کشتیرانی و غواصی نیز محسوب می‌شود. از مارماریس بطور منظم، کشتی‌های تفریحی به سمت جزیره یونانی رودز در حرکتند. این شهر دارای آب و هوایی مدیترانه‌ای با تابستان‌هایی گرم و مرطوب و زمستان‌هایی بارانی و خنک است.  

شما می توانید برای شروع کار خود ابتدا از پارک آبی مارماریس دیدن کنید. شما در همین ابتدا لحظاتی شاد را تجربه می کنید. پارک آبی مارماریس از ساعت 10 صبح تا 5 بعد از ظهر از مهمانان پذیرایی می کند.

بعد از گذراندن ساعاتی شاد در پارک آبی شما به قلعه و موزه مارماریس می توانید بروید و تاریخ این شهر را تماشا کنید. موزه مارماریس یکی از جاذبه‌های گردشگری شهر مارماریس است که در قلعه مارماریس قرار دارد. این قلعه در پشت بندر کشتی‌های تفریحی قرار دارد و پس از بازسازی در سال ۱۹۹۱ برای بازدید عموم گشوده شد. در بخش‌های این موزه نگاهی به گذشته‌ی باشکوه و اشرافی این سرزمین شده است. 

بعد از دیدن قلعه شما می توانید به پیاده روی در میدان جوانان 19 می بپردازید و شما می توانید در این میدان لذیذ ترین غذاهای موجود در مارماریس را میل کنید. بعد دیدن جاذبه هایی که در بالا به آن اشاره شد شما می توانید شب را در این مکان سپری کنید، چون این میدان و خیابان های اطراف آن مکانی بسیار عالی برای شب زنده داران می باشد.

شما می توانید از زمان دیدن میدان کم کرده و به مارماریس مارینا بروید. یکی دیگر از مکان هایی که هنگام غروب و در شب برای شب زنده داران بسیار مکانی رویایی می باشد، مارماریس مارینا است. که این مکان با میدان جوانان 19 می 24 دقیقه فاصله دارد.  مارینا یکی از مناطق عالی برای خرید و گشت و گذار در مغازه‌های گوناگون است. مارینا یک مرکز اجتماعی است و همواره چیزهای جذاب و مفرح زیادی برای گردشگران دارد؛ در گوشه کنار آن موسیقی اجرا می‌شود، انواع مختلف رستوران‌ با کیفیت‌های عالی میزبان مسافران است و مغازه‌های متعددی برای فروش سوغاتی ترک، لباس‌ یا هر چیز دیگری که بخواهید، می‌فروشند.

حالا در روز دوم به کجا بروید؟

منطقه دالیان یک پیشنهاد بسیار عالی برای شما می باشد. دالیان منطقه‌ای در کنار رودخانه است که برای بازدیدکنندگان خود، تجربه‌ای غیرقابل باور ایجاد می‌کند. منابع طبیعی بسیاری از جمله حوضچه های آب دارای سولفور در این منطقه وجود دارد که گل و لجن در آن ته نشین شده است و در افسانه‌ها آمده است که آب و گل در آن حاوی اکسیر جوانی است و در بهبود برخی از بیماری‌های پوستی مفید است. اینجا می‌توانید سفر دریایی با قایق‌های رودخانه را تجربه کنید و نگاهی به زیبایی محافظت‌شده‌ی ویرانه‌های باستانی بیندازید، به ساحل لاک‌پشت‌ها بروید و در معتبرترین و بهترین رستوران‌های ترکیه، غذا نوش جان کنید.

ما برای میل کردن ناهار در روز دوم یکی از دو رستوران Il Piatto Restaurant یا رستوران Taj Mahal را پیشنهاد می دهیم. یکی از دلایل معرفی این دو رستوران به شما این است که فاصله ای 7 دقیقه ای با منطقه دالیان دارند. 

منطقه ای که بعد از میل کردن ناهار ما به شما پیشنهاد می دهیم آرامگاه صخره‌ای ساریان می باشد. به منظور محافظت از این کنده‌کاری‌های ظریف، حساس و باشکوه، گردشگران اجازه دارند که فقط از درون قایق این آثار منحصر به فرد تاریخی را تماشا کنند. هیجان دیدن این آثار از قایق وصف ناپذیر است و شما می‌توانید نگاهی گسترده از تمامی زوایا به حکاکی‌های پر رمز و راز این بنا بیندازید که بدون شک شما را شگفت‌زده خواهد کرد. 

آخرین منطقه پیشنهادی به شما دیدن ساحل ایچملر می باشد. آب این منطقه کم‌عمق و زلال و شن و ماسه‌ی آن نرم و قدم زدن در آن آرام بخش است. اینجا ساحلی است که برای خانواده‌ها و هر گروه دیگری ایده‌آل و مناسب است. وقتی به این ساحلی که همچون بهشتی آرام است، می‌روید، از دیدن مناظر کوه‌ها که در سراسر مسیر وجود دارد، حیرت‌زده خواهید شد. این ساحل یکی از بهترین مکان‌ها برای تماشای غروب خورشید است. در ساحل ایچملر، سفر به قطعه‌ای کوچک از بهشت روی زمین را تجربه خواهید کرد. گشتی شبانه در این ساحل با خوردن غذاهای خوش طعم دریایی حسی فوق‌العاده را برای بخش آخر سفر ایجاد می‌کند.