بدروم دارای یکی از پر جنب و جوش ترین ساحل های ترکیه می باشد. شهری با ساحل های گوناگون و آب های فیروزه ای دریای مدیترانه. دریاتور در این مقاله قصد دارد تا شما را با برترین جاذبه های بدروم آشنا کند.

با ما همراه باشید تا با برترین دیدنی های بدروم آشنا شوید؛

 

برترین دیدنی های بدروم

قلعه سنت پیتر (Castle of St Peter)

این قلعه توسط تیمارگر بین سال های 1402 تا 1437 ساخته شده. در بازدید از قلعه سنت پیتر به حال و هوای جنگ های ترکان سلجوقی برمی گردید. می توانید از اشیای قدیمی و کلکسیون ظروف شیشه ای باستانی موجود در قلعه دیدن کنید. نمای بندر بین المللی و لنگرگاه از این قلعه منظره ای رویایی را برای شما به وجود می آورد.

آدرس: کال سوکاک

موزه باستان شناسی زیر آب (Museum of Underwater Archaeology)

این موزه یکی از برترین موزه های دنیا محسوب می شود که در قلعه سنت پیتر قرار دارد. حفاری این موزه از سال 1960 آغاز شد و در این بین آثار بسیاری بدست آمده که در این موزه قرار داده اند. مشاهده قدیمی ترین کشتی غرق شده جهان نیز از آثار جالب توجه منطقه است.

آدرس: قلعه سنت پیتر، کال سوکاک

معبد بدروم (Mausoleum Bodrum)

این معبد یک پرستشگاه اهدا شده به زئوس بوده و در بالای کوهها بنا شده است. این معبد تقریبا به طور کامل تخریب شده است برای اینکه شما بتوانید به طور کامل این معبد را ببینید باید قوه تصور بسیار بالایی داشته باشید. این معبد 46 متر ارتفاع داشته و مجسمه مربوط به یونان در درب ورودی آن وجود داشته. 

آدرس: منطقه تورگوتریس

دروازه میندوس (Myndos Gate)

این دروازه تنها باقی مانده قلعه بزرگ پادشاهی ماسول می باشد. این دروازه در پشت خود هفت کیلومتر دیوار برای محافظت از شهر داشته است. اسکندر کبیر در پشت این دروازه‌ها، متحمل حمله‌ی شدیدی از طرف سپاه ایران شده و در نهایت نیز نتوانست شهر را فتح کند و منطقه را ترک کرد

آدرس: منطقه تورگوتریس

تئاتر بدروم (Bodrum Theatre)

این تئاتر امروز جزء بزرگترین موزه های سرباز محسوب می شود. این تئاتر نیز در زمان شاه ماسول ساخته شده. این مکان منظره ای بسیار زیبا به سمت کوه دارد. در چند دهه اخیر از این مکان برای برنامه های فرهنگی استفاده می شود.

آدرس: منطقه کادیسی

اسکله و کشتی سازی مارینا (Marina and Shipyard)

این اسکله یکی از مناطق مهم تجاری و کشتی سازی کشور ترکیه محسوب می شود. شما می توانید در هنگامی که به این اسکله می روید به قایق سواری و دیگر تفریحات آبی بپردازید.  اگر از جاده مارینا به سمت غرب بروید، به کشتی سازی دوره عثمانی می رسید که دارای تعدادی از سنگ قبرها و نمایشگاه های بزرگ دریایی است.

آدرس: منطقه نی زنی کادیسی 

بازار (Bazaar)

اگر به دنبال خرید فروش و تجارت هستید به شما پیشنهاد می دهیم به بازار بدروم سر بزنید. این بازار یکی از مدرن ترین بازار های کشور ترکیه می باشد. 

آدرس: منطقه کاوات کادیسی

منبع: www.planetware.com