دریاتور قصد دارد در دو مطلب جداگانه به بررسی زیباترین جزیره های دنیا بپردازد. تمامی جزیره های دنیا مشابه یک دیگر نیستند، بعضی از جزیره ها به دلیل داشتن آب های شفاف معروف هستند برخی به دلیل طبیعت زیبا و برخی برای ساحل های شنی و صخرهای.

با ما همراه باشید تا با این جزیره ها آشنا شوید؛

زیباترین جزیره های دنیا

1- مالدیو (Maldives)

مالدیو کشوری است جزیره‌ای در اقیانوس هند واقع در در جنوب غربی هند. پایتخت آن ماله است. این جزیره یکی از باشکوه ترین جزیره های دنیا محسوب می شود. نکته بارز این جزیره آب های بسیار شفاف مالدیو می باشد. در این جزیره شما می توانید لوکس ترین استراحت گاه ها را پیدا کنید و از لحظه لحظه زمان خود لذت ببرید.

 

2- بورا بورا، فرانسه (Bora Bora, French Polynesia) 

یکی از جزایر بادپناه جزیره‌های سوسایتی پلینزی فرانسه و یکی از مناطق آنسوی دریاهای فرانسه در اقیانوس آرام است. از آن به عنوان زیباترین جای جهان یاد می‌شود. ماهی ها، لاک پشت ها، کوسه ها و اشعه ها در آب های شفاف شناورند. یکی از رویایی ترین لحظات خود را می توانید با پیاده روی در داخل جنگل های این جزیره سپری کنید. 

 

3- پالاوان، فیلیپین (Palawan, Philippines)

پالاوان یکی از استان‌های کشور فیلیپین و نیز نام جزیره‌ای در این کشور است. این استان در غرب این کشور قرار گرفته است. یکی از جاذبه های مهم پالاوان، پارک ملی رودخانه زیرزمینی پورتو پرینسسوا که یک میراث جهانی است. نکته ای دیگر درباره این جزیره غارها آهکی می باشد که یکی از دیدنی ترین مکان های فیلیپین می باشد.

 

4- سیشل (Seychelles)

جمهوری سیشل کشوری است جزیره‌ای در اقیانوس هند. پایتخت آن ویکتوریا است. نکته این جزایر دست نخورده بودن آن می باشد. در سیشن 115 جزیره مرجانی وجود دارد که می توان آرام ترین لحظات خود را در این جزایر تجربه کنید.  تنها یک‌سوم از جزایر سیشل مسکونی هستند و ۹۰ درصد از جمعیت این کشور در جزیره اصلی یعنی جزیره «ماهه» نشیمن گزیده‌اند. این منطقه دارای یکی از غنی ترین مناطق زیست گاه آبزیان می باشد. 

 

5- سانتورینی، یونان (Santorini, Greece)

این جزیره دارای صخره هایی در کنار آب می باشد و بر روی این ضخره ها مکان هایی مسکونی ساخته شده است. یکی از شهرت های این جزیره به دلیل خانه های سفید آن می باشد. سانتورینی در حدود ۳۶۰۰ سال پیش یک فوران عظیم آتشفشانی را شاهد بوده است و بدین ترتیب بیشتر قسمتهای امروزی جزیره را به بیرون ریخته است. در طول سالیان و قرن‌های بعدی، یونانیان بر لبه تیز این آتشفشانهای بلند، روستاهایی را بنا نهادند که زیباییش در کنار آبی دل‌انگیز خلیج آن چشم هر بیننده‌ای را به خود معطوف می‌کند. در کنار خانه‌های سفید این جزیره می‌توان به گنبدهایی آبی که بر روی صخره‌های شیب‌دار ساخته شده‌اند نیز اشاره کرد.

 

6- جزایر کوک (The Cook Islands)

جزایر کوک واقع است در قارهٔ اقیانوسیه، اقیانوس آرام جنوبی، غرب جزایر پولینزیای فرانسه، شرق تونگا و جنوب غرب ساموآ ی آمریکا.

 

7- بالی، اندونزی (Bali, Indonesia)

بالی جزیره خدایان، جزیره کوچکی از بزرگترین مجمع الجزایر جهان و بزرگترین کشور مسلمان جهان یعنی کشور اندونزی است. این جزیره دو اقیانوس آرام و اقیانوس هند را به هم پیوند داده است و در نتیجه این وصلت خود از آب و هوای بسیار متفاوتی برخوردارگردیده است و مثل بسیاری از جزایر دیگراندونزی ، دنیای مخصوص به خودش را دارد. دنیائی که نام این جزیره را در فهرست برترین مقاصد گردشگری جهان قرار داده است.

 

8- جزایر دالماتیس، کرواسی (The Dalmatian Islands, Croatia)

منطقه‌ای در ساحل شرقی دریای آدریاتیک است که تقریباً تمام آن در کرواسی امروزی واقع شده. این جزایر ترکیبی از تاریخ و افسون های آرام می باشد. 

منبع: www.planetware.com