دریاتور قصد دارد در دو مطلب جداگانه به بررسی زیباترین جزیره های دنیا بپردازد. تمامی جزیره های دنیا مشابه یک دیگر نیستند، بعضی از جزیره ها به دلیل داشتن آب های شفاف معروف هستند برخی به دلیل طبیعت زیبا و برخی برای ساحل های شنی و صخرهای.

با ما همراه باشید تا با بخش دوم زیباترین جزیره های دنیا آشنا شوید؛

 

زیباترین جزیره های دنیا

9- فیجی (Fiji)

فیجی یکی از فانتزی ترین جزیره های دنیا می باشد. فیجی با نام رسمی جمهوری جزایر فیجی یک کشور جزیره‌ای در منطقهٔ ملانزی در اقیانوس آرام جنوبی است. فیجی به مقدار قابل توجهی دارای گردشگر است که از جزایر نادی و دنارو دیدن می‌کنند. این کشور دارای مقدار زیادی امکان غواصی و دیدن کرانه‌های مرجانی است که از جاذبه‌های گردشگری این کشور به‌شمار می‌آیند. بودجه زیادی صرف بازکردن استراحتگاه‌ها در مناطق دور افتاده جهت افزایش گردشگری انجام شده‌است.

 

10- کائوآئی (Kauaʻi)

یکی از جزایر هشت‌گانه ایالت هاوایی آمریکا در اقیانوس آرام می باشد. کائوآئی در بین توریست ها به جزیره باغ مشهور است. بیشتر زیبایی این جزیره به دلیل باران هایی می باشد که در طول سال در این مکان شروع به باریدن می کند.

 

11- سنت لوسیا (St. Lucia)

یک کشور جزیره‌ای کوچک در دریای کارائیب و در آستانه اقیانوس اطلس است که در جنوب جزیرهٔ مارتینیک از مستملکات ماوراء بحار فرانسه و شمال کشور سنت وینسنت و گرنادین قرار دارد. در جنگل هایی این جزیره شما می توانید تاریک ترین مناطق جنگلی دنیا را پیدا کنید، این جزیره دارای قلعه های آتشفشان می باشد.

 

12- کاپری، ایتالیا (Capri, Italy) 

جزیره کاپری در جنوب ایتالیا در ورودی خلیج ناپل و نزدیک شهر ناپل واقع شده است. یکی از معدود جزیره هایی می باشد که دارای صخره های بلند در کنار دریا با منظره ای خیره کننده می باشد. این جزیره دارای شش کیلومتر طول و حداکثر دو ونیم کیلومتر عرض است. ارتفاع صخره‌های آهکی آن به 275 متر می‌رسد و مرتفع‌ترین نقطه جزیره از سطح دریا 586 متر است. 

 

13- کو فی فی، تایلند (Ko Phi Phi, Thailand)

این جزیره در شهر پوکت قرار دارد، سراسر این جزیره با صخره هایی از جنس آهک پوشیده شده و البته پر از ساحل های زیبای شنی و غار های پنهانی است که باید کمی حوصله و وقت به خرج دهید تا بتوانید تمام گوشه و کنار آن را کشف کنید. از اصلی ترین ویژگی این جزایر این است که هیچ وسیله نقلیه موتوری در این جزایر به چشم نمی خورد.

 

14- جزایر ویتساندی، استرالیا (Whitsunday Islands, Australia)

این جزیره جزء جزایر کلاسیک در مناطق گرمسیری می باشد. این منطقه از 74 مجمع الجزایر تشکیل شده است. یکی از لذت بخش ترین تفریحات قایق سواری در کنار صخره های مرجانی می باشد. 

 

15- ساردینیا، ایتالیا (Sardinia, Italy)

جزیره‌ای در غرب ایتالیا و دریای مدیترانه می باشد. ساردنیا پس از سیسیل بزرگ‌ترین جزیره مدیترانه به شمار می‌آید. یکی از شهرت های این ساحل شن های سفید آن است که در سرتاسر ساحل پهن شده انذ. 

 

16- سنت بارت (St. Barts)

این جزیره در گذشته استعمار فرانسه و سوئد بوده. زبان، فرهنگ و غذاهای این جزیره به طور کامل فرانسوی می باشد. ین جزیره جذاب یکی از گران ترین جزایر کارائیب است.

منبع: www.planetware.com