ترکیه کشوری می باشد که سالیانه ایرانیان زیادی به این کشور سفر می کنند. این کشور دارای مکان های دیدنی و سواحل زیبایی می باشد. دریاتور در این مطلب شما را با مکان هایی از ترکیه آشنا می کند که در سفر به ترکیه باید از آن ها بازدید کرد.

با ما همراه باشید قسمت دوم جالب ترین جاذبه های ترکیه را به شما معرفی کنیم؛

7- کوه نمرود (Mount Nemrut)

این مکان عجیب یکی از مکان های باستانی ترکیه می باشد، که در شرق این کشور قرار دارد. بناهای تاریخی این مکان از بزرگ‌ترین ساختمان‌های دوران هلنی است. وزن بعضی از بلوک‌های سنگی به‌کار رفته در آن، به ۹ تن می‌رسد. آرامگاه آنتیوخوس اول، از پادشاهان کوماژن، در اینجا قرار دارد.

 

8- آنی (Ani)

آنی در سال ۹۶۱ میلادی. آشوت سوم، پادشاه ارمنستان، پایتخت خود را از شهر قارص به آنی منتقل کرد و راه تازه‌ای برای شکوفایی و پیشرفت این شهر گشود. این شهر باستانی در ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۶ میلادی در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت. ساختمان های مخروبه با آجر های سرخ نمایی زیبا را به این منطقه داده.

 

9- آسپندوس (Aspendos)

نام شهر باستانی در جنوب آنتایا می باشد. این شهر به دلیل داشتن یک از مهم ترین و قدیمی ترین آمفی تئاترهای دنیا معروف است. تاریخ شهر آسپندوس به قرن های زیادی قبل از میلاد می رسد و شواهد نشان می دهد این شهر ار اولین شهرهای جهان با سیستم ضرب سکه بوده است.

 

10- سفر دریایی مدیترانه (Cruising the Mediterranean)

شما می توانید سفری دریایی در دریای مدیترانه داشته باشید و زیبایی های اطراف ترکیه را تماشا کنید، دریاتور به مسافرانی که به ترکیه سفر می کنند همواره پیشنهاد می دهد که سفری بر روی آی های مدیترانه داشته باشند.

 

11- پرگاموم/پرگامون (Pergamum)

شهری از یونان باستان بود که در شمال باختری آناتولی قرار داشت. این شهر باستانی پایتخت امپراتوری پرگامن و زادگاه جالینوس طبیب می‌باشد. این شهر در کاوش‌های باستان‌شناسی در ردیف یکی از غنی‌ترین شهرهای تاریخی قرار گرفته است. شهر پرگامون پس از اسکندریه دومین کتابخانه بزرگ جهان یونان باستان را دارا بود. فیله ترخزانه دار لیزیماک درشهر پرگام از خزانه شخصی وی محافظت میکرد شهر امروزی برگاما در ترکیه در نزدیکی ویرانه‌های پرگامون قرار دارد.

 

12- اولودنیز (Ölüdeniz)

یک دهکدهٔ کوچک تفریحی در منطقهٔ فتحیه استان موغله، واقع در جنوب غربی کشور ترکیه است. این منطقه در قسمت شمالی به کوه و در قسمت جنوبی به سواحل دریای اژه محدود می‌شود. سواحل این دهکده به شکل شنی است. واژهٔ اولودنیز به معنای دریای مرده است. بیشتر شهرت این مکان به دلیل جنگل های سرسبز و ساحل های آن می باشد. 

منبع: www.planetware.com