در این مطلب دریاتور قصد دارد نحوه گرفتن و انواع گوناگون ویزای باکو را برای شما توضیح دهد.

با ما همراه باشید تا انواع مختلف ویزای آذربایجان را برای شما توضیح دهیم؛

ویزای باکو (آذربایجان)

اگر شما قصد سفر به آذربایجان را دارید باید تهیه کنید. فرق ندارد که شما سفر زمینی داشته باشید و یا هوایی حتماً باید ویزا تهیه کنید. البته این نکته را نیز ذکر کنیم که در مرز جلفا جهت ورود به نخجوان در همان مبدا ورودی ویزا یا مهر ورود صادر می شود (فقط برای ورود به محدوده نخجوان). دلیل این کار این می باشد که نخجوان بدلیل داشتن موقعیت جغرافیایی دست رسی مستقیم به آذربایجان ندارد و برای ورود به آذزبایجان باید ویزای تهیه کنید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای باکو (آذربایجان)

اصل گذرنامه و یا مدرک عبور از مرز و کپی از صفحه‌های اصلی آن‌ها.
دو قطعه عکس ۴*۳ رنگی با زمینه سفید.
فیش واریزی هزینه صدور ویزا
فرم پرشده دعوت از اتباع خارجی و یا افراد فاقد تابعیت، مطابق نمونه تنظیمی توسط نهادهای ذیربط دولتی و یا کپی گواهی ثبت دولتی (برای سازمانهای غیردولتی)، و یا مدرکی که هدف از سفر را ثابت کند. (برای ویزاهای ترانزیت، گردشگری و سفرهای رسمی و انفرادی،‌ نیازی به ارائه این مدارک وجود ندارد).
صدور ویزا برای اتباع خارجی و یا افراد فاقد تابعیت که کمتر از ۱۸ سال سن داشته ولی با گذرنامه جداگانه و بدون همراهی والدین و یا نمایندگان قانونی آن‌ها سفر می‌کنند، منوط به ارائه کپی گواهی تولد، همچنین کپی اجازه رسمی والدین و یا نمایندگان قانونی آن‌ها و مدارک شناسایی است و کلیه این مدارک باید به تایید دفتر اسناد رسمی رسیده باشد.

 

انواع ویزای باکو

ویزای گردشگری آذربایجان

این ویزا متداول ترین ویزا برا سفر به آذربایجان می باشد که دارای 3 ماه اعتبار است و شما می توانید با این ویزا 30 روز اقامت در آذربایجان داشته باشید. این ویزا به دو شکل عادی در سه روز کاری و فوری در یک روز کاری صادر می شود (ویزای توریستی آذربایجان برای شخص همراه در گذرنامه همسر یا والدین، رایگان می باشد).

 

ویزای تجاری آذربایجان

ویزای ترانزیت برای آن دسته از شهروندان خارجی صادر می‌شود که برای سفر به کشوری ثالث قصد عبور از خاک کشور آذربایجان را دارند. مدت اعتبار ویزای تجاری از تاریخ صدور تنها 30 روز می باشد و افرادی که از این ویزا استفاده می کنند حداکثر می توانند 5 روز اقامت در آذربایجان داشته باشند. 

ویزای تجاری دارای انواع گوناگونی می باشد که در زیر به آن ها اشاره کرده ایم؛

ترانزیت یک بار ورود (صدور در ۲ روز کاری)

ترانزیت دو بار ورود (صدور در ۲ روز کاری)

ویزای سه ماهه یک بار تردد (صدور ۳ روز کاری)

ویزای سه ماهه دو بار تردد (صدور در یک روز کاری)

ویزای یک ساله با ۹۰ روز اعتبار اقامت (صدور در ۷ روزکاری)

ویزای الکترونیک آذربایجان – باکو

ویزای الکترونیکی آذربایجان چند وقتی است از طرف دولت آذربایجان جهت هر چه سریع تر انجام شدن صدور ویزا اجرا گردیده، سامانه ی آنلاین درخواست ویزا است. توریست ها می توانند با مراجعه به آن فقط با یک قطعه عکس 3.4 و اسکن صفحه اول پاسپورت برای صدور ویزای خود اقدام کنند، این ویزای الکترونیکی آذربایجان در مدت 3 الی 5 روز صادر می شود که اعتبار آن هیچ تفاوتی با ویزای لیبل (ویزای کنسولی) ندارد، مدت اعتبار اقامت در آذربایجان با ویزای الکترونیکی آذربایجان یک ماه است.
( اطلاعات بر اساس منبع قرار داده شده و صحت آن را حتما قبل از اقدام با سایت منبع چک کنید )

منبع: کجارو