شهر استانبول در ترکیه یکی از بهترین مکان های برای گردش و نوشیدن انواع نوشیدنی ها می باشد. دریاتور در این مطلب قصد دارد تا شما را با بهترین کافه/بار های شهر استانبول آشنا کند.

با ما همراه باشید تا با برترین کافه/بار های استانبول آشنا شوید؛

برترین کافه های استانبول

استانبول 360 

این مکان دارای منظره ای 360 درجه نسبت به شهر استانبول می باشد. این کافه/بار تمامی نوشیدنی ها را در مکانی سنتی برا مهمانان خود سرو می کند. اگر شما بتوانید یکی از صندلی هایی با منظره رویایی (پنجره آرزو) این مکان گیر بیاورید می توانید ساعت هایی را با آرامش سپری کنید.

اسمیرنا (Smyrna)

یکی از بهترین مکان ها برای روزنامه خواندن و نویسنده ها می باشد که در فضای بسیار ناب این کافه/بار به نوشتن بپردازند. 

سلطان پت (Sultan Pub)

در استانبول به غیر از رستوران های مجلل و هتل های لوکس به سختی می توان نوشیدنی هایی که در این کافه/بار سرو می شود پیدا کرد. صندلی هایی که در پیاده رو قرار دارد را نمی توان به راحتی گیر انداخت. در تمامی طول سال این مکان پر رفت و آمد است.

شورلولو علی پاشا (Corlulu Ali Pasa)

شورلولو علی پاشا که ساختمان آن پیش‌تر مدرسه بوده، در همسایگی مسجد شورلولو علی پاشا قرار دارد. بنای آن در سال ۱۷۰۹ احداث شده و به نام وزیر اعظم «علی پاشا» که اهل شهر Çorlu بود نام‌گذاری شده است. گرداگرد تاریخی بنا، آرامشی شگفت‌انگیز به همراه دارد. هنگامی‌که وارد محل می‌شوید، دیگر خبری از سر و صدا و شلوغی شهر نیست. این باور وجود دارد که دوستی‌هایی که در این مکان رخساره می‌گیرند، جاودانه و همیشگی هستند، به همین برهان همواره با روی خوش و مهربانانه از شما استقبال می‌شو

کافه گالاتا کونک (Galata Konak Cafe)

شیرینی‌فروشی یا به تعبیری کافه گالاتا کونک در سال ۱۹۷۵ در محله‌ی Nişantaşı به دست خانواده‌ی آکی (Aki) تأسیس شد و به پاس کیک‌های ترد و خوشمزه و شیرینی‌های ظریف و تازه‌اش آوازه دارد. نسل جدید خانواده تصمیم گرفتند حوزه‌ی کاری خود را تغییر داده و یک کافه/رستوران با منویی گسترده و بین‌المللی در سال ۲۰۰۶ افتتاح کنند. این مکان رؤیایی با گنجایش ۱۵۰ تن در بخش تاریخی استانبول و بر روی یک ایوان واقع شده است و تنها ۵ دقیقه با برج گالاتا فاصله دارد. کافه گالاتا کونکترکیب تأثیرگذاری از آرامش و نمای ۳۶۰ درجه‌ی باشکوه شامل برج گالاتا، تنگه‌ی بسفر و پل آن، شاخ طلایی، پل گالاتا، کاخ توپکاپی، ینی کامی (Yeni Camii)، ایاصوفیه و مسجد سلیمانیه را به شما پیشکش می‌دهد.

کومپیر در کرانه اورتاکای (Kumpir at Ortaköy Shore)

اگر از مردم بومی بپرسید بهترین جا برای خوردن کومپیر (kumpir) کجاست، پاسخ آنها Ortaköy خواهد بود. Ortaköy که در میانه تنگه‌ی بسفر واقع شده، به معنی دهکده‌ی میانی است. این کوچه به پاس گالری‌های هنری، کلاب‌‌ها، کافه‌ها، بارها، رستوران‌ها، یکشنبه‌بازار و کومپیر (kumpir) شناخته شده است. کومپیر سیب‌زمینی پخته‌شده با کره و پنیر چدار است.

چنگل کوی چینارالتی (Çengelköy Çınaraltı)

سکونت اولیه در منطقه‌ی چنگل کوی (Çengelköy) به سده پنجم میلادی باز می‌گردد. این کوی همچنان برخی ویژگی‌های آیینی و دیرین ساکنین اطراف تنگه‌ی بسفر را پاسداری کرده است. برای مردم بومی چنگل کوی برای حضور Çınaraltı پرآوازه است. (ترجمه‌ی آن «زیر درخت چنار» می‌شود) یکی از مجموعه‌های تلویزیونی پرطرفدار ترکیه در دهه‌ی ۹۰ میلادی به نام Süper Baba در یک باغ چای در این ناحیه فیلم‌برداری شد.

کافه خانه (The House Café)

چندی دورتر از شلوغی خیابان استقلال، کافه خانه قرار دارد که طبقه همکف آن به یک راهرو دالانی که چند صد سال پیشینه دارد باز می‌شود و در میان سرا آن کافه‌ها و مغازه‌های مختلفی وجود دارد. این کافه با طراحی داخلی به رنگ سپید و شمعدان‌های بزرگ به دو بخش تقسیم می‌شود. کافه تریا که در طبقه بالا شکیب دارد که محل برگزاری جشن و مراسم است و یک قسمت ساکت‌تر که در آن میزهای چوبی کوچک کنار یک پنجره بزرگ چیده شده‌اند. آدم‌های گوناگون از زوج‌های جوان تا نوازنده‌ها و غیره در این کافه دو طبقه که در زمستان به لژ دی جی تغییر شکل می‌دهد، به چشم می‌خورند.

منبع: www.theguardian.com