اگر شما نتوانید در هواپیما استراحت کنید و نخوابید در هنگام رسیدن به مقصد دچار مشکل می شوید و چند روز اول سفر شما را آزار می دهد. دریاتور در این مطلب شما را با نکات و ترفند هایی برای خوابیدن آشنا می کند.

با ما همراه باشید تا ترفندهای خوابیدن در هواپیما را یاد بگیرید؛

ترفندهای خوابیدن در هواپیما

صندلی کنار پنجره را رزرو کنید

یکی از دلایل برهم زدن آسایش و عدم خواب در هواپیما نشستن در کنار راه رو هواپیما می باشد. اگر شما در کنار پنجره هواپیما بنشینید و یک بالشت راحت را نیز به همراه داشته باشید با آسودگی کامل می توانید بخوابید.

تشریفات را فراموش نکنید

اگر شما پرواز شبانه دارید، همان گونه که خود را برای به رختخواب رفتن آماده می کنید (مسواک زدن، لباس مناسب و راحت پوشیدن و…) آماده کنید. همچنین از نگاه کردن به صفحه نمایش خودداری کنید

مواد غذایی سالم تهیه کنید

از مکمل های طبیعی مانند چای سبز و … بنوشید تا خوابی راحت داشته باشید. 

استفاده از بالشت و پتو

این یک امر ضروری است که همیشه با یک بالشت و پتو سفر کنید. بالشت‌های منحصر‌به‌فرد قابل تنظیم می‌تواند گزینه‌ی مناسبی باشد. یک پتوی ساده و پنبه‌ای نیز انتخابی عالی است، زیرا هم سبک است و هم به راحتی جمع می‌شود.

ایجاد حال خوب

چندین موسیقی آرامش بخش دانلود کنید و قبل از پرواز به آن گوش دهید. با این کار آرامش خوبی قبل از پرواز به دست می‌آورید.

از چشم بند استفاده کنید

تاریک بودن محیط، به خواب بهتر کمک می‌کند. همچنین استفاده از ماسک چشم، به دیگران نشان می‌دهد که مزاحم شما نشوند یا خدمه‌ی پرواز برای خوردن و آشامیدن شما را بیدار نکنند. برخی از شرکت‌های هواپیمایی ماسک در اختیار مسافران می‌گذارند اما برای اطمینان خاطر بهتر است خودتان تهیه کنید.

صندلی خود را درست انتخاب کنید

قسمتی آرام از هواپیما به دور از آشپرخانه، دستشویی یا هر جایی که ممکن است خدمه یا مسافران در آن اجتماع کنند را برای رزرو صندلی انتخاب کنید.

چیزی خسته کننده بخوانید

یک کتاب خاص و چالش برانگیز همراه داشته باشید. این کتاب نباید الکترونیکی باشد، زیرا صفحه نمایش تحریک کننده است و شما را تا آخر میخکوب می‌کند. یک کتاب چالش برانگیز پیدا کنید. کتابی که شما را خسته می‌کند اما همچنان مشتاق به خواندن آن هستید. نیم ساعت بیشتر از تلاشتان برای تمرکز بیشتر نگذشته که چشمانتان سنگین می‌شود.

سر و صدا و نور را مسدود کنید

اگر پرواز شبانه‌ای در پیش دارید، ماسک چشم برای مسدود کردن نور را هرگز فراموش نکنید. علاوه بر این با قرار دادن هدفون روی گوش‌ها شنیدن هرگونه سر و صدا را از بین ببرید.

آب و خوراکی همراه داشته باشید

برخی از خوراکی‌های خوشمزه و سالم را در خانه بسته‌بندی کرده و همراه خود داشته باشید. خوردن آب و غذای سالمی که از خانه آورده‌اید به بهبود روند خواب شما کمک زیادی می‌کند. خوردن سبزیجات و هیدراته ماندن را فراموش نکنید.

منبع: www.fodors.com