یکی از دغدغه ی خانواده ها در سفر مشکلاتی می باشد که برای کودکان آن ها به وجود می آبد. دریاتور در این مقاله قصد دارد نکاتی را به شما آموزش دهد که در صورت رعایت این نکات مشکلی برای کودکان شما پیش نیاید. این مقاله بازگردانی یک مقاله از نشریه فدور (Fodor) می باشد. «الکسیس کلی» (Alexis Kelly) اخیرا با «لیزا فورالند»، بنیان گذار DockATot گفت و گویی درباره نکات ایمنی برای سفرهایی هوایی برای کودکان انجام داده است، چکیده این گفت و گو در مطلب زیر برای شما ترجمه شده است.

نکانی که در سفر هوایی با کودکان باید رعایت کرد

همراه داشتن لباس اضافی برای کودکان

همواره یکی از نکات مهم برای کودکان همراه داشتن لباس اضافی می باشد. ممکن است کودک هنگام نوشیدن شیر آن را روی لباسش بریزد یا نیاز به تعویض پوشک داشته باشد، در این زمان شما باید وسایل و لباس مورد نیاز را همراه داشته باشید.

برداشتن لباس اضافی برای خود

ممکن است در همین حین که لباس کودک کثیف می‌شود، لباس شما نیز کثیف شود، پس باید به فکر لباس اضافی برای خود هم باشید تا مجبور نشوید از بوتیک‌های موجود در فرودگاه، خرید کنید.

همراه داشتن هدفون برای از بین بردن سر و صدا

هیچ چیز بدتر از این نیست که کودکی که خواب است با صدای بلندگوی فرودگاه یا هواپیما بیدار شود. اگر کودک شما قادر به استفاده از هدفون هست، حتما قبل از سفر یک هدفون مناسب برای آن تهیه کنید.

رزرو پرواز با توجه به زمان خواب کودک

زمان خود را دقیق تنظیم کنید. سعی کنید ساعت پرواز خود را با ساعت خواب کودکتان تنظیم کنید تا در هنگام پرواز کودک شما خواب باشد.

کیسه پوشک حتماً به همراه داشته باشید

این ممکن است به نظر ساده برسد، اما هنگامی که برای سفر آماده می‌شوید و عجله هم دارید، برخی موارد را نادیده می‌گیرید یا فراموش می‌کنید. برای سفر یک لیست کامل تهیه کنید و قبل از اینکه از خانه خارج شوید، آنرا به دقت چک کنید. در این لیست به وسایل کودک به خصوص کیسه‌ی پوشک توجه داشته باشید.

رزرو صندلی قبل از پرواز

در صورت امکان، صندلی‌های خود را از قبل رزرو کنید. صندلی ایده آل برای شما صندلی است که دارای جداره و جای اضافی برای قرار دادن پاها داشته باشد تا کودک راحت باشد و بتواند راه برود.

کالسکه را فراموش نکنید

خوب است که کالسکه‌ای کوچک همراه داشته باشید تا قبل از پرواز و هنگام حضور شما در فرودگاه، از آن استفاده کنید. هنگامی هم که کودک از کالسکه استفاده نمی‌کند، می‌توانید وسایل خود برای حمل راحت‌تر در آن قرار دهید.