در کره پهناور مکان هایی وجود دارد که سعی در کشتن افرادی دارند که به آنجا پای می گذارند. دریاتور قصد دارد در این مطلب شما را با این مکان ها آشنا کند. بعضی اوقات زیباترین مکان‌ها می‌توانند به طرز شگفت‌آوری خطرناک و کشنده باشند و این مهم‌ترین خصوصیت مکان‌هایی است که می‌خواهیم به شما معرفی کنیم.

با ما همراه شوید تا با خطرناک ترین مکان های دنیا آشنا شوید؛

مکان هایی که قصد کشتن شما را دارند

دره مرگ کالیفرنیا (Death Valley)

دره مرگ که در کالیفرنیا قرار دارد دارای بیشترین دما در کره زمین را دارد و نام دیگر این مکان کوره زمین می باشد. بیشترین دمایی که در این مکان به ثبت رسیده است ۱۳۴ درجه‌ی فارنهایت (در حدود ۵۷ درجه‌ی سانتی‌گراد) است. در هر حال، گفته می‌شود که اگر شما در این مکان ۱۴ ساعت بدون آب سر کنید، مرگ رویدادی قطعی است.

کویر داناکیل، کشور اریتره (The Danakil Desert)

این بیابان در 100 متری سطح دریا قرار دارد و آتشفشانی از گاز ها سمی با دمای 120 درجه از زمین بیرون می آید. حقیقت این است که شما نمی‌توانید به تنهایی به دیدن این مکان بروید و حتما باید راهنما همراه شما باشد

جزیره‌ی مارها، برزیل (Snake Island)

به جرأت می توان گفت این مکان خطرناک ترین نقطه زمین می باشد. مطمئنا افراد کمی هستند که دلشان بخواهد به مکانی بروند که نامش «جزیره‌ مارها» است. اگر بخواهیم علمی‌تر صحبت کنیم، به ازای هر متر مربع، ۵ مار وجود دارند! در هر صورت، شما قانونا حق ورود به این جزیره را ندارید.

کوه تور، نوناووت، کانادا (Mount Thor)

این کوه ۱۲۵۰ متر پهنا دارد و شیب آن ۱۰۵ درجه است. رفتن به این کوه هیچ مانعی ندارد اما اگر خدایی نکرده پای کسی در اینجا بلغزد، سرانجام خوشایندی انتظارش را نمی‌کشد.

دریاچه‌ی نترون، تانزانیا (Lake Natron)

این دریاچه در تانزانیه قرار دارد به صورت غیر قابل تصوری دل ربا و جذاب می باشد. سراسر این دریاچه از پوسته نمک‌های قلیایی است. در واقع، تمام موجودات زنده‌ای که به صورت عمدی و سهوی با آن تماس پیدا کنند، درجا جان می‌بازند.

 اویمیاکُن، روسیه (Oymyakon)

این شهر در سیبری قرار دارد و می توان گفت سرد ترین مکان زندگی می باشد. در طول زمستان، برای ۲۱ ساعت از ۲۴ ساعت شبانه‌روز، هوا تاریک است و دمای آن به زیر ۵۸ درجه‌ی فارنهایت (۱۵ درجه‌ی سانتی‌گراد) می‌رسد. اگر قرار بود در این مکان زندگی کنیم، باید به طور مداوم گوشت یخ‌زده مصرف می‌کردیم. در سال ۱۹۳۳ میلادی، دمای این شهر به ۹۰ درجه‌ی فارنهایت (۳۲ درجه‌ی سانتی‌گراد) به زیر صفر رسید. سرمای این منطقه کشنده است و با این حال، نزدیک به ۵۰۰ نفر در این شهر زندگی می‌کنند.

پارک ملی یلواستون، ایالت وایومینگ، آمریکا (Yellowstone National Park)

زیبایی این پارک ملی نفس‌گیر است اما در عین حال منزلگاه حفره‌هایی است که آب جوش به هوا پرتاب می‌کنند و حوضچه‌هایی از هیدروکلریک اسید را در خود جای داده است. اکثر مناطق این پارک بی‌خطر است. اما اگر به سر کسی بزند و بخواهد از مسیر امن و مشخص شده خارج شده و به جاهایی که مجاز به رفتن نیست برود، به قطع یقین این پارک روی دیگر خودش را نشان خواهد داد. در سال ۲۰۱۶ میلادی یک مرد به دلیل افتادن در همین حوضچه‌های اسیدی جان خودش را ازدست داد. در واقع ذوب شد! بنابراین اگر زمانی قصد به آمریکا سفر کردید و قصد دیدن از این پارک ملی زیبا را داشتید، لطفا از مسیر معین و امن آن عبور کنید.

منبع: www.fodors.com