در تاریخ 17 ژوئیه 1955، اولین دیزنی لند در ایالات متحده افتتاح شد و سالانه 13.3 میلیون نفر از این سرزمین بازدید می کنند. در این سرزمین عجیب برای هر کس تفریحی وجود دارد. جوانترها و کودکان به این مکان می آیند تا اوقاتی شادی را تجربه کنند و بزرگ ترها به یاد کودکی خود به این مکان می آیند. دریاتور در این مطلب شما را با بهترین دیزنی لندهای دنیا آشنا می کند. بدون شک دیزنی‌لند بالاترین رتبه پارک تفریحی در میان پارک‌های تفریحی جهان را دارد. با رفتن به این پارک تفریحی، به یک پارک معمولی نرفته‌اید، بلکه وارد دنیای جدیدی شده‌اید که خاطره‌های زیادی را برای شما زنده خواهد کرد.

با ما همراه باشید تا با بهترین دیزنی لندهای دنیا آشنا شوید؛

برترین دیزنی لندهای دنیا

دیزنی لند در پاریس (Disneyland in Paris)

می توان گفت قدیمی ترین و دقیق ترین کپی از دیزنی لند آمریکا دیزنی لند پاریس می باشد که دارای امکانات بسیاری است. این دیزنی لند به هیچ عنوان کوچک نمی باشد و شامل  هفت هتل، زمین های تنیس، مزرعه، زمین های گلف و حتی یک مدرسه فوتبال برای کودکان دارای مجوز “پارک دیزنی لند” و “والت دیزنی استودیو پارک” است. اگر روزی به اروپا سفر کردید، بازدید از دیزنی‌لند پاریس را فراموش نکنید. این مجتمع تفریحی در ۵۱ کیلومتری پاریس قرار دارد. با بازدید از دیزنی‌لند به دنیای سفیدبرفی و هفت کوتوله، غرب وحشی، سرخپوستان و دیدار با رابینسون کروزوئه بروید! اگر اهل نوستالژی نیستید، می‌توانید به دنیای آدم فضایی‌ها و ماشین‌های زمان سری بزنید. در مجموعه تفریحی پاریس، استودیوها و استخرهایی قرار دارد که در استودیوها کودکان می‌توانند کارتون‌های والت دیزنی را تماشا کنند. همچنین فروشگاه‌های مخصوص فروش محصولات والت دیزنی، رستوران‌ها و تئاتر کودکان در این مرکز تفریحی قرار دارد.

دیزنی لند در هنگ کنگ (Disneyland in Hong Kong)

چینی ها همواره از برترین کپی کننده های دنیا می باشند. پس بدون شک باید به فکر کپی‌برداری از دیزنی‌لند معروف هم افتاده باشند. مرکز تفریحی دیزنی‌لند هنگ‌کنگ در خلیج پنی، جزیره لانتانو واقع‌شده است. چینی‌ها در ساخت دیزنی‌لند کشورشان سعی کرده‌اند تا اصول و فرهنگ‌شان را حفظ کنند و از این اصول در معماری داخلی دیزنی‌لند استفاده کنند.  دیزنی‌لند هنگ‌کنگ در میان مردم چین بسیار محبوب است و حتی مردم این شهر برای شکایت از گران بودن هزینه ورودی دیزنی‌لند به دادگاه رفته‌اند. تقریبا تمام دیزنی‌لندهای کپی شده، ویژگی‌های مشترک زیادی با دیزنی‌لند آمریکا دارند، تنها تفاوتی که در این دیزنی‌لندها مشاهده می‌شود زبانی است که کارکنان با آن صحبت می‌کنند. در دیزنی‌لند هنگ‌کنگ به زبان کانتونی صحبت می‌شود.

دیزنی لند در توکیو (Disneyland in Tokyo)

دیزنی لند ژاپن زیباترین دیزنی لند در جهان محسوب می شود. این کمی بزرگتر از “نسل” آمریکایی آن است و از نظر صف و بلیط بفروشی سستم بهتری نسبت به دیگر دیزنی لند ها را دارد. قبل از ورود به دیزنی‌لند توکیو، می‌توانید چرخی در شهر بزنید و از مغازه‌های فروش سوغاتی خرید کنید، برای صرف شام به رستوران کشتی کلمبیا بروید. هرساله جشن‌های متعددی در دیزنی‌لند توکیو برگزار می‌شود که در طی این جشن‌ها شخصیت‌های دیزنی‌لند به‌صورت عروسکی و یا تزئین شده با چراغ به نمایش عموم درمی‌آیند. 

منبع: www.travelvivi.com