همواره مسافران گوناگونی از ما سوال می کنند که سوغات دبی چیست. دریاتور در این مقاله شما مسافرانی که قصد سفر به دبی را دارید با سوغات این شهر آشنا می کند. 

از دبی چه سوغاتی با خود بیاوریم؟

در دبی همه‌چیز یافت می‌شود، از تجارت، بازرگانی و کار گرفته تا انواع و اقسام تفریحات و سرگرمی‌ها. خرید سوغات در دبی، به دلیل مراکز خرید پرشمار این شهر، شاید بیشتر از سایر مقاصد گردشگری، در ذهن مسافران اهمیت داشته باشد.

1- شکلات شیری کمل (CAMEL MILK CHOCOLATE)

این نوع شکلات تنها به صورت انحصاری در دبی یافت می شود و به صورت محدود در برخی از کشورها نیز یافت می شود.

2- خرمای دبی (DUBAI DATES)

خرما در دبی به وفور یافت می شود و بیشتر استفاده در ماه رمضان می باشد. خرمای خشک دبی یکی از مشهورترین سوغات های این شهر است.

3- طلا و جواهر (GOLD JEWELRY)

طلا یکی از گران‌بها ترین سوغاتی‌های دبی است. بازار طلا و جواهر دبی یکی از جاذبه‌های گردشگری دبی است، که بازدید از آن بخشی از برنامه‌ سفر گردشگران خواهد بود. این بازار را مغازه‌هایی با ویترین‌هایی مملو از طلا را در بر گرفته، که درخشش آن نظر هر بازدیدکننده‌ای را به خود جلب می‌کند. شما در بازار طلا می‌توانید هم تنوع بسیاری ببینید و هم به نسبت دیگر نقاط جهان با قیمت پایین‌تری طلای مورد نظر خود را تهیه کنید. در ویترین طلا فروشی‌ها گردنبند، انگشتر، سنجاق سینه، شمایل و … خواهید دید، که هر کدام می‌توانند سوغات یا خرید با ارزشی تلفی شوند.

4- ادویه دبی (DUBAI SPICES)

یکی دیگر از سوغاتی های دبی ادویه جات دبی می شود که در انواع مختلف می توان پیدا کنید. ادویه سوک گنجینه ای از ادویه های نادر می باشد که نمی توان در هر جایی پیدا کرد.

5- ظرف‌های قهوه عربی (COFFEE AND ARABIC COFFEE POT)

ظرف‌های قهوه سمبل میهمان‌نوازی عرب‌ها و یک یادگاری رایج دیگر است. این ظرف‌ها به اندازه‌ای کوچک هستند که در یک چمدان جا شده یا به اندازه‌ای بزرگ‌اند که فضای کامل یک کیف را اشغال می‌کنند. قیمت‌ها در حدود ۱۰۰ درهم برای یک مارک جدید و براق تا هزاران درهم برای یک عتیقه اصل متفاوت است.

6- قهوه دبی (Dubai coffee)