دبی یکی از شهرهایی می باشد که همواره ایرانیان زیادی برای تفریح و تجارت به آنجا می روند. دریاتور در این مطلب شما خوانندگان و مسافران محترم با بهترین و محبوب ترین محله های این شهر آشنا می کند.

بهترین مناطق در دبی

منطقه سه بعدی ((Dubai Design District (d3))

این منطقه به تازگی به یکی از شلوغ ترین مناطق دبی تبدیل شده است. این منطقه مخصوص طراحان مد، هنر و… می باشند و همچنین تمامی هنرهای معاصر. در این منطقه کنسرت های گوناگونی نیز برگزار می گردد. 

منطقه القوز دبی (Al Quoz)

منطقه القور در غرب شهر دبی واقع شده است. این منطقه در شمال به الوصل و در غرب به ام الشیف، المناره و الصفا می رسد که یک مثلث بزرگ بین خیابان های الخیل و شیخ زائد تشکیل می دهد. القوز بیشتر شامل مناطق مسکونی در شمال شرق و منطقه اقتصادی در جنوب غرب می باشد که هر کدام چهار بخش دارند. مناطق مسکونی القوز 1،2 و 4 میزبان خانواده اهای اماراتی با خانه های بزرگ و طرّاحی منحصر به فرد هستند و در نزدیکی مقاصد محبوبی چون پارک صفا و بیزینس بی قرار دارند. منطقه تازه تاسیس القوز 2(2012) در جنوب خیابان الخیل روبروی میدان قرار داشته و تنها منطقه خارج از مثلث یاد شده به شمار می رود. این منطقه میزبان پارک برکه ای جدید القوز می باشد. القوز 3، منطقه ای صنعتی به شمار می رود.

منطقه جمیرا دبی (Jumeirah Beach Residence)

جُمِیرا یک منطقهٔ ساحلی مسکونی بسیار محبوب در دبی، امارات متحده عربی است. این منطقه فقط دارای خانه‌های ویلایی است. خود منطقهٔ جمیرا به ۳ منطقهٔ کوچک‌تر دیگر به نام‌های جمیرا ۱، جمیرا ۲ و جمیرا ۳ تقسیم شده‌است. محلهٔ جمیرا یکی از جاذبه‌های دبی برای گردشگران خارجی است. دو هتل لوکس برج العرب و جمیرا بیچ در انتهای این خیابان قرار دارند. همچنین پارک ساحلی جمیرا در همین محله قرار دارد. محلهٔ جمیرا دارای یک خیابان طویل به طول ۱۸ کیلومتر است که از محلهٔ المینا آغاز می‌شود و تا الصفوح ادامه پیدا می‌کند. مسجد جمیرا که یکی از معدود مسجدهایی است که افراد غیرمسلمان اجازهٔ بازدید از آن را دارند نیز در این منطقه قرار دارد.

مرکز مالی بین المللی دبی (Dubai International Financial Centre)

شهر بین المللی دبی یک پروژه ویژه از اقامتگاه ها، تجارت ها و جاذبه های توریستی با تم کشور های مختلف می باشد. این منطقه در 800 هکتار(8 میلیون متر مربّع) گسترش یافته است. ترکیب شهر از فرش های سنّتی خاورمیانه الهام گرفته شده است. به محض تکمیل، این پروژه شامل استودیو ها و آپارتمان های یک خوابه با قابلیت اسکان 12000 نفر خواهد بود.

برج دریاچه جمیرا (Jumeirah Lake Towers)

در نگاه اول این منطقه تجمعی گسترده از آسمان خراش ها بنظر می رسد ولی شما می توانید در کنار این آسمان خراش ها رستوران ها و مراکز خرید گوناگونی را ببینید.

منطقه دیره ((Deira (Dubai Creek))

منطقه دیره دبی قدیمی ترین محله دبی محسوب می شود. دیره دبی از سو به خلیج فارس و از سوی دیگر به خور دبی ( دبی کریک ) منتهی می شود. منطقه قرهود و فرودگاه دبی در همسایگی دیره دبی قرار دارند. دیره قلب تجاری دبی است هرچند که در سال های اخیر با گسترش تجاری مناطق اطراف شاهراه شیخ زاید از اهمیت بازرگانی آن کاسته شده است. بندرگاه سعید ( پورت سعید ) که یکی از بندرگاه های کوچک دبی است در این منطه و در ساحل خور دبی واقع شده. کشتی های تفریحی و بعضا باری کوچک از این بندرگاه استفاده می کنند. دیره بعد از گسترش خطوط مترو دبی به این منطقه رشد زیادی داشته است. برج های تجاری زیادی در این منطقه در حال ساخت می باشد. هتل ها و مراکز خرید و فروشگاه های بزرگی در منطقه دیره قرار گرفته اند. مرکز خرید بزرگ سیتی سنتر دبی در بخش جنوبی دیره دبی قرار گرفته است.

بستکیه (Al Bastakiya)

«محلهٔ قدیمی بستکیه» در مجاور موزه دبی در منطقهٔ بر دبی و در خیابان فهیدی قرار دارد. خانه‌هایی با معماری قدیمی، کوچه‌های باریک و بادگیرهای مرتفع، نشان از نوع زندگی مردم در دبی قدیم دارند. این بادگیرها فقط جنبه تزئینی نداشته‌اند. از آنها برای خنک کردن منازل (قبل از بهره‌گیری از انرژی الکتریکی) استفاده می‌شده‌است. حکومت دبی اکنون در حال مرمت این محله می‌باشد تا از آن بعنوان یک دهکده توریستی استفاده نماید. محدودهٔ بستکیه، از شمال: «خور دبی»، از جنوب «فلکه بستکیه»، از مغرب «بازار و قلعه فهیدی»، و از سمت مشرق به «مقبره و خور» محدود می‌گردد.

منبع: theculturetrip.com