با ورود گوشی های هوشمند به بازار بسیاری از مشکلات مسافران در پیدا کردن آدرس، رستوران، هتل و … حل شده. دریاتور در این مقاله شما را با اپلیکیشن هایی آشنا می کند که قبل از سفر به دبی آن ها را باید دانلود کرد. در زیر ما برنامه های محلی و بین المللی آشنا می کنیم که در دبی بسیار به کار شما می آید.

اپلیکیشن های مورد نیاز در سفر به دبی

اپلیکیشن دبی مال (The Dubai Mall)

همان طور که در مطالب قبل توضیح داده ایم دبی مال بزرگ ترین مرکز خرید دنیا می باشد، این مرکز خرید بیش از 1200 فروشگاه دارد پس تعجبی ندارد که برا گشتن در این مرکز نیاز به GPS دارید. این برنامه به طور رایگان در اختیار همگان می باشد که بسیاری از مشکلات بازدید کنده ها از این مرکز خرید را حل می کند. شما می توانید با این نرم افزار بدون هیچ مشکلی از این مرکز خرید بزرگ دیدن کنید. 

اپلیکیشن سفر فرهنگی (Culture Trip)

این اپ یکی از مفید ترین اپلیکیشن های موجود می باشد. شما با استفاده از این برنامه می توانید نزدیک ترین و بهترین رستوران ها، هتل ها و جاذبه های دیدنی دبی و سراسر دنیا را پیدا کنید. 

اپلیکیشن کریم (Careem)

این برنامه برگرفته از برنامه ابر (Uber) در دبی می باشد. شرکت کریم که در دبی مستقر می باشد قابلیت پوشش در برخی دیگر از کشورهای خاورمیانه نیز می باشد. شما می توانید با این نرم افزار به راحتی یک تاکسی پیدا کنید.

اپلیکیشن مترو دبی (Dubai Metro2)

همان گونه که از نام اپ مشخص می باشد. این اپلیکیشن بهترین راه برای استفاده از حمل و نقل عمومی در دبی است. این نرم افزار اطلاعات خطوط حرکتی، زمان بندی و … را در اختیار شما قرار می دهد. این برنامه اطلاعاتی از قبیل تاریخچه مترو دبی، جریمه هایی که ممکن است مسافران در هنگام استفاده از حمل و نقل با آن روبه رو شوند و اطلاعات مفید دیگری نیز در اختیار شما قرار می دهد.

اپلیکیشن  Talabat

این اپ تحولی در سیستم رستوران ها و غذاهای دبی ایجا کرد. این برنامه صدها رستوران، کافه و غذاهای سریع را به طور 24 ساعته روز در اختیار شما قرار می دهد و به شما این امکان را می دهد در هر لحظه از شبانه روز غذای مورد علاقه خود را میل کنید.

اپلیکیشن زوماتو (Zomato)

این برنامه یکی دیگر از اپ های فوری تحویل غذا می باشد. اپ زوماتو به جز دبی در 23 کشور دیگر نیز فعال می باشد. این اپ یکی لیست کامل از غذاهای هر رستوران را با عکس در اختیار درخواست دهنده قرار می دهد.

اپلیکیشن GuavaPass

تناسب اندام بخش مهمی از زندگی افراد بسیاری است و بسیاری از آنها نمی خواهند سرعت تمرین خود را در تعطیلات کاهش دهند. این نرم افزار لیست کاملی از مراکز تناسب اندام در دبی را در اختیار مسافران قرار می دهد. همچنین نرم افزار برنامه کاملی از فعالیت های ورزشی را در اختیار شما قرار می دهد تا در هر نقطه ای که هستید ورزش خود را با برنامه انجام دهید.

اپلیکیشن تقویم دبی (Dubai Calendar)

این اپ یک تقویم بسیار قوی از حوادث گذشته  دبی و اتفاق هایی که در دبی پیش آمده را در اختیار شما قرار می دهد. این اپ حوادث لحظه ای دبی را نیز مخابره می کند.  

منبع: theculturetrip.com