یکی از شهر های ایده آل برای گذراندن تعطیلات خانوادگی شهر دبی می باشد. این شهر با دارا بودن جاذبه های دیدنی، پارک های تفریحی، مراکز خرید و… تمامی سلیقه های یک خانواده را پوشش می دهد. دریاتور در این مقاله راهنمای سفر به دبی برای یک خانواده را توضیح می دهد.

 

سفر خانوادگی به دبی

مکان هایی برای مادر خانواده

دبی مال (Dubai Mall)

در دبی هیچ کجا به اندازه دبی مال به مادر خانواده خوش نمی گذرد. مکانی پر از بوتیک های لوکس، عطر فروشی و … . در زمانی که پدر مادر در حال خرید در این بازار هستند می توان بچه های خود را در مکان هایی که برای تفریح یچه ها وجود دارد قرار دهید و بدون استرس گم شدن بچه ها به خرید های خود بپردازید.

بازار طلا و ادویه (Gold and Spice Souks)

یکی از مکان هایی که می توان گذشته دبی را در آنجا تماشا کرد و بهترین مکان برای مادران می باشد. در این مکان طیف وسیعی از انواع طلاها وجود دارد و همچنین بهترین ادویه ها برا پخت و پز

 

مکان هایی برای پدر خانواده 

باشگاه گلف امارات (Emirates Golf Club)

برای یک روز استراحت باشگاه گلف بهترین مکان برای پدران می باشد. این باشگاه در سال 1988 ساخته شده و اولین مسابقات گلف خاورمیانه در آن برگزار شد. 

روستای ایرلندی (The Irish Village)

یکی از بهترین مکان ها در دبی برا نوشیدن یک نوشیدنی خنک. در این مکان والدین می توانند بچه های خود را در مکان های اطراف سرگرم کنند و خود در بارها به نوشیدن نوشیدنی مورد علاقه خود بپردازند. دبی یکی از امن ترین شهر های جهان است به این دلیل نگران گم شدن فرزندان خود در این شهر نباشید. 

 

مکان هایی برای کودکان و نوجوانان خانواده 

پارک و استراحتگاه دبی (Dubai Parks and Resorts)

این پارک زمین بازی رویایی هر کودکی می باشد. اگر تمام وقت خود را برای این پارک قرار دهید به شما این اطمینان را می دهیم که همچنان وسیله بازی دیگری وجود دارد. 

پارک آبی وایلد وادی دبی (Wild Wadi Waterpark)

وایلد وادی نام پارک آبی است که در کشور امارات متحده عربی، شهر دبی و در خیابان جمیرا در کنار هتل برج العرب و هتل جمیرا بیچ واقع شده است. این پارک روباز با امکان سرد و گرم کردن آب در فصل‌های مختلف و داشتن سرسره‌های زیاد و دو ماشین موج سواری مصنوعی و بزرگ‌ترین و بلندترین سرسرۀ آبی جهان در خارج از ایالات متحده آمریکا به معروفیت زیادی رسیده است. یکی دیگر از ویژگی‌های پارک داشتن آبشاری ۱۸ متری (۵۹ فوت) در جلوی در ورودی است. این پارک همچنین دارای ۲ فروشگاه و ۳ رستوران است.

 

مکان هایی برای تمامی افراد خانواده

اسکی دبی (Ski Dubai)

این مکان که در مرکز دبی قرار دارد یکی از بهترین مکان ها برای گذراندن زمانی با خانواده می باشد. این مکان مناسب تمامی سنین از کودک تا بزرگسال می باشد. در زمان خستگی می توانید در کافه زمستانی این مکان به استراحت بپردازید. تمام لباس ها و تجهیزات در اختیار مهمانان قرار می گیرد، بنابراین هنگام بازدید از این مکان لباس های زمستانی لازم ندارید.

سافاری در بیابان (Desert Safari)

یکی از تجربه های منحصر به فرد در دبی می باشد. این تفریح همواره یکی از تفریحات مورد علاقه تمامی مسافران دبی می باشد. در اینجا خانواده ها می توانند شتر  سوار کنند، لباس های سنتی امارات را بپوشند و یک کباب عربی بخورند. 

منبع: theculturetrip.com