شهر دبی پر است از آسمان خراش های سر به فلک کشیده، پیست اسکی، پارک آبی و … . ولی دشوار است فراموش کنیم که گذشته دبی چگونه بوده است. دریاتور در ابن مطلب شما را با بخش های گذشته دبی آشنا می کند. مکان هایی که به مرور زمان به فراموشی سپرده شده و یا خود را با پیشرف تطبیق داده اند.

گردشی در کوچه و بازار قدیمی دبی

بازدید از بازار طلا (Visit the Gold Souk)

کسانی که در پی خرید طلاهای سنگین هستند و یا طلاهایی که در هر جایی یافت نمی شوند بهترین مکان بازار طلا می باشد. بازای که شکل سننتی خود را تغییر نداده و به همان شکل گذشته است.

قدم زدن در اطراف محله آل بستکیه (Walk Around Al Bastakiya Quarter)

قدیمی ترین محل مسکونی در دبی. محلهٔ قدیمی بستکیه در مجاور موزه دبی در منطقهٔ بر دبی و در خیابان فهیدی قرار دارد. خانه‌هایی با معماری قدیمی، کوچه‌های باریک و بادگیرهای مرتفع، نشان از نوع زندگی مردم در دبی قدیم دارند. این بادگیرها فقط جنبه تزئینی نداشته‌اند. از آنها برای خنک کردن منازل استفاده می‌شده‌ است. محلهٔ بستکیه درسال ۱۸۹۰ میلادی توسط بستکی‌های مهاجر تأسیس شده‌است. مصالح ساختمان خانه‌های محلهٔ بستکیه از سنگهای مرجانی که از دریا بیرون می‌آوردند و گچ و آهک بوده‌است، در قسمت‌های از این بناها گاهی از ساروج نیز استفاده شده‌ است.

گالری XVA

این گالری که یکی از جذاب‌ترین‌ها در دبی است در مرکز مسیر تو در توی Bastakiya قرار دارد. این محل که در اصل خانه دارای بادگیر بوده اکنون کاملاً بازسازی شده و به دلیل معماری و نمایش هنر محلی و بین‌المللی یا صرف اسکن در حیاط آرام و سایه‌دار ارزش بازدید را دارد. این گالری بیشتر روی آثار نقاشی متمرکز بوده و میزبان نمایشگاه‌های بسیاری در طول سال است. اگر دوست دار صحنه های هنری هستید حتماً سری به این مکان بزنید.

موزه قهوه را ببینید (Visit the Coffee Museum)

بازدیدکنندگان این موزه در دبی می توانند با طعم قهوه های مختلف و تاریخچه و فرهنگ مرتبط با قهوه در کشورهای مختلف آشنا شوند. بنای متحف القهوه که یکی از جاذبه های گردشگری دبی شده به سبک معماری شرقی ساخته شده و دکوراسیون آن بیش از هر جای دیگه ای شما رو یاد حال و هوای ترکیه می اندازد.

گشتی در بازار سوغات سوک (Souvenir Shop at the Souk)

خرید سوغات یکی از کارهایی است که هر کس در سفر قصد دارد تهیه کند. سوفات معمولاً اشیا سنتی آن منطقه می باشد. اگر قصد دارید در دبی سوغات تهیه کنید سری به بازار سوک بزنید.  گشتن در این بازار سنتی یکی از بهترین لحظات در سفر را برای شما به وجود می آورد.

گشتی با قایق در خلیج کریک (Take a 1 AED Boat Ride Across the Creek)

این رودخانه مکانی است که تمدن دبی در آنجا به وجود آمده. ماهیگیری، تجارت و … از کارهایی می باشد که در این مکان انجام می دهند. می توان گفت اگر به دنبال مکانی هستید که واقعیت گذشته دبی را ببینید این مکان همان جا می باشد. شما می توانید در این منطقه به قایق سواری در اطراف شهر بپردازید.

منبع: theculturetrip.com