مهاجرت یکی از بزرگ ترین تصمیمات زندگی می باشد که نیاز به برنامه ریزی دقیق دارد. مهاجرت چه برای کار و چه برای زندگی یکی از سخت ترین تصمیمات می باشد. دریاتور در این مطلب شما را با بهترین کشورها برای مهاجرت کاری آشنا می کند. 

با ما همراه باشید تا با بهترین کشورها برای مهاجرت کاری آشنا شوید؛

 برای کار به کدام کشور مهاجرت کنیم؟

استرالیا (Australia)

در سالیان اخیر یکی از بهترین مقاصد کاری برای مهاجران کشور استرالیا می باشد. استرالیا محبوب ترین مقصد برای بریتانیایی ها می باشد. این کشور با دارا بودن فضای زیاد کسب و کار همواره نیازمند متخصصان در تمامی زمینه های کاری می باشد.

بحرین (Bahrain)

پیدا کردن موقعیت‌های کاری سودآور در بحرین برای مهاجرین روزبه‌روز دشوارتر می‌شود؛ چرا که بحرین کشوری است که پول زیادی در زمینه آموزش و پرورش هزینه کرده و در حال حاضر تمرکز بیشتری بر روی ایجاد فرصت‌های کاری برای جوانان خود می‌کند. اما این بدان معنا نیست که هنوز هم برای متخصصان خارجی در این کشور کاری وجود ندارد.

کانادا (Canada)

عده‌ای به دلیل آب و هوای سردتر و مرطوب‌تر نسبت به خیلی از کشورها از مهاجرت به کانادا منصرف می‌شوند. اما، کانادایی‌ها حقیقتا از کیفیت فوق العاده‌ی زندگی برخوردارند. در این کشور میزان جرم و جنایت بسیار کم است، افراد متخصص دستمزدهای خوبی دریافت می‌کنند و مراقبت‌های بهداشتی عالی است. به یاد داشته باشید که داشتن تحصیلات عالی می‌تواند فرصت‌های شما را برای یافتن یک کار عالی افزایش دهد.

دانمارک (Denmark)

به رغم هوای بسیار سرد اسکاندیناوی، دانمارک همواره به عنوان یکی از بهترین کشورهای جهان شناخته شده است. استانداردهای عالی آموزش و پرورش، حقوق بالا و انعطاف‌پذیری جامعه دانمارکی، این کشور را به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای متقاضیان مهاجرت کاری تبدیل کرده است.

دبی (Dubai)

در حال حاضر دبی در صدر بهترین‌های جهان قرار دارد، کشوری در حال گسترش سریع اقتصادی با فرصت‌های کاری زیاد برای متخصصانی که به دنبال گسترش سطح حرفه‌ی خود در تمامی بخش‌ها هستند. به دنبال کار به عنوان مهندس هستید، یا به عنوان معلم به آموزش زبان علاقه دارید یا شاید هم قصد راه انداختن یک کسب و کار تازه دارید؟ دبی می‌تواند مکانی ایده‌آل برای دنبال کردن آرزهایتان باشد.

فنلاند (Finland)

با توجه به روند سریع پیر شدن جمعیت در فنلاند، انتظار می‌رود طی چند سال آینده شکاف بزرگی در نیروی کار ایجاد شود و شاید همین امر فنلاند را به یکی از بهترین انتخاب‌های پیش روی شما تبدیل کرده است. فنلاند همانند سایر نقاط اسکاندیناوی، از استاندارد بالای زندگی و حقوق بالا برخوردار است.

فرانسه (France)

فرانسه یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای مهاجرت کاری بوده است. اما، می‌توان گفت که شرایط نابسامان اقتصادی کمی در کاهش مهاجرت کاری به این کشور تاثیرگذار بوده است. با این حال، بسیاری از شرکت‌های جهانی در فرانسه وجود دارند و این به این معنی است که فرصت‌های زیادی برای متخصصان واجد شرایط وجود دارد. این کشور همچنین برای شناخت و به کارگیری افراد با استعداد شهرت دارد.

آلمان (Germany)

آلمان یکی از معدود کشورهای اروپایی است که هم‌چنان از رونق خوبی برخوردار است. بعضی از بهترین بانک‌ها و مؤسسات مالی در جهان در این کشور قرار دارند و به همین ترتیب فرصت‌های شغلی عالی در این بخش‌ها زیاد است.

هنگ کنگ (Hong Kong)

هنگ کنگ یکی از کشورهایی که در قرن جدید از پیشرفت های عمده ای برخوردار بوده و همچنان در حال پیشرفت است. این کشور همواره نیازمند نیروهای کاری متخصص می باشد. 

ایسلند (Iceland)

اگر چه اقتصاد کشور به شدت تحت تاثیر رکود اقتصادی قرار گرفته است، اما در حال حاضر رو به بهبود است و کم‌و‌بیش رونق گرفته است. گردشگری بخش فوق‌العاده سودآور این کشور است و اگر در این صنعت تخصص داشته باشید ایسلند انتخاب مناسبی است.

ژاپن (Japan)

به رغم جهش‌های مالی کشور طی دهه‌های گذشته، این کشور هویت منحصربه‌فرد خود را حفظ کرده و محبوبیت آن در حال افزایش است. بر خلاف هنگ کنگ که استانداردهای غربی را در محل کار دنبال می‌کند، محل کار ژاپنی‌ها داستانی کاملا متفاوت است. بنابراین وقتی برای اولین بار وارد فضای کاری می‌شوید، خود را برای یک شوک فرهنگی بزرگ آماده کنید.

هلند (Netherlands)

برای افرادی که به دنبال مهاجرت به یک منطقه بسیار رویایی می باشند کشور هلند بسیار ایده آل است.

قطر (Qatar)

قطر کشوری بر روی نفت. این کشور سالانه مهاجران زیادی برای کار در صنعت نفت و گاز جذب می کند. اگر دارای مدرک تحصیلی مرتبط با صنعت نفت و گاز و یا شیمی هستید درباره این کشور نیز فکر کنید.

سوئد (Sweden)

تنها جمله ای که می شود گفت: بهترین کشور برای زندگی!

منبع: www.careeraddict.com