دبی شهر برج های سر به فلک کشیده، این شهر در ده های اخیر به صورت چشم گیری پیشرف کرده و در ردیف شهر های لوکس جهان جای گرفته است. دریاتور در این مطلب شما را با 10 ساختمان در این شهر آشنا می کند که جزء نماد های دبی می باشد.

با ما همراه باشید تا با ساختمان های نمادین دبی آشنا شوید؛

10 ساختمان نمادین دبی

1- برج خلیفه (Burj Khalifa)

این برج در سال 2010 افتتاح شد و بزرگترین برج جهان با ارتفاع 829 متر می باشد. برج خلیفه دارای بیش از هزار واحد آپارتمان، ۴۹ طبقه اداری، ۴ استخر و یک کتابخانه مخصوص ساکنان است. همچنین هتل آرمانی با ۱۶۰ اتاق به طراحی جورجیو آرمانی در طبقات اولیهٔ برج واقع است.

آدرس و تلفن: Burj Khalifa, 1 Sheikh Mohammed bin Rashid Blvd, Dubai, U.A.E. +971 4 366 1655

2- خانه شیخ سعید آل مکتوم (Sheikh Saeed Al Maktoum House)

یکی از مکان‌های تاریخی و جاذبهٔ گردشگری شهر دبی ویکی از نقاط دیدنی امارات متحده عربی است که سالیانه تعدادی زیادی از گردشگران از مناطق داخل و خارج امارات به سویش می‌شتابند. این خانه محل سکونت حاکم پیشین دبی، شیخ سعید آل مکتوم بوده‌است. تاریخ ساخت آن به سال ۱۸۹۶ برمی‌گردد. مساحت این بنا در حدود ۳۶۰۰ متر مربع می‌باشد. خانه مذکور در سال ۱۹۸۶ میلادی توسط شهرداری دبی بازسازی شده‌است و هم‌اکنون موزهٔ ملی اسکناس و عکس‌های تاریخی از شهر دبی و همچنین موزهٔ عکس‌هایی از خانوادهٔ حکمرانان این شهر است. این خانه نزدیک دهانهٔ خور و در کنار تونل شندغه واقع شده‌است. 

آدرس و تلفن: Sheikh Saeed Al Maktoum House, Dubai, U.A.E. +971 4 393 7139

3- برج العرب (Burj Al Arab)

برج العرب نام هتلی در دبی، امارات متحده عربی است. ساختمان آن ۳۲۱ متر ارتفاع دارد و در جزیره‌ای مصنوعی ۲۸۰ متر از خشکی بنا شده‌است. کوچک‌ترین اتاق هتل ۱۶۹ و بزرگ‌ترین اتاق آن ۷۸۰ متر مربع مساحت دارند. غالباً هتل برج العرب را «تنها هتل ۷ ستاره جهان» می‌نامند اما همیشه تعداد ستاره‌های آن مورد بحث بوده است. هفت طبقه از این هتل به صورت آکواریوم در زیر دریا وجود دارد.

آدرس و تلفن: Burj Al Arab, Dubai, U.A.E. +971 4 301 7777

4- هتل ساحلی جمیرا (Jumeirah Beach Hotel)

این هتل در سال 1997 در پابه برج العرب ساخته شد. این هتل شامل خانه های واحدی معروف ویلد ودی، اتاق های هتل، ویلا های ساحلی، گزینه های ناهار خوری و سرگرمی های شبانه معروف است.

آدرس و تلفن: Jumeirah Beach Hotel, Jumeira Rd, Dubai, U.A.E. +971 4 348 0000

5- مرکز تجارت جهانی دبی (Dubai World Trade Centre)

مرکز تجارت جهانی دبی که توسط شیخ راشد بن سعید آل مکتوم در خیابان شیخ زاید ساخته شده است، نقش مهمی در رشد تجارت بین المللی منطقه خاورمیانه ایفا کرده است و به عنوان برترین مرکز برگزاری نمایشگاهها و کنفراس ها در خاورمیانه مطرح است. این مجموعه شامل برج اصلی( ساخته شده در سال 1978) ، هشت سالن نمایشگاه، مرکز انجمن بین المللی دبی و آپارتمان های مسکونی می باشد. فضای نمایشگاهی این مجموعه در حدود 37 هزار متر مربع است. برج اداری دارای 39 طبقه و 149 متر ارتفاع بوده که بیشتر طبقات آن کاربری تجاری دارند.

آدرس و تلفن: Dubai World Trade Centre, Sheikh Zayed Rd, Dubai, U.A.E. +971 4 332 1000

6- باشگاه گلف و قایق بادبانی دبی (Dubai Creek Golf & Yacht Club)

در کنار ساحل دیره برای اولین بار در سال 1993 باشگاه گلف آغاز به کار کرد. می توان گفت یکی از نمادینی ترین ساختمان های دبی باشپاه گلف و قایق باذبانی دبی می باشد. 

آدرس و تلفن: Dubai Creek Golf & Yacht Club, Baniyas Road, Port Saeed, Dubai, U.A.E. +971 4 295 6000

7- برج شاخص (Index Tower)

در سال 2013 برجی به ارتفاع 328 متر در مرکز مالی دبی درست در مقابل بازار دبی افتتاح شد. این ساختمان چند منظوره در سال های اخیر مورد توجه بسیاری قرار گرفته است.

آدرس و تلفن: Index Tower, Al Sa’ada Street, Dubai, U.A.E. +971 4 405 7348

8- برج های امارات (Emirates Towers)

برج‌های امارات دو برج واقع در شهر دبی، امارات می‌باشند که شامل برج اداری امارات و برج هتل جمیرا امارات است. ارتفاع این برج‌ها ۳۵۵ متر و ۳۰۹ متر و ساخت و ساز آنها در سال ۱۹۹۶ شروع و در سال ۲۰۰۰ به پایان رسیده است.

آدرس و تلفن: Emirates Towers, Sheikh Zayed Rd, Dubai, U.A.E. +971 4 330 0000

9- برج اتصالات ۲ (Etisalat Tower 2)

برج اتصالات ۲ یک آسمان‌خراش واقع در دبی، امارات متحده عربی می‌باشد. ساخت این برج در سال ۲۰۰۷ به پایان رسیده و تعداد طبقاتش ۳۳ و ارتفاع آن ۱۸۵ متر می‌باشد.

آدرس: Etisalat Tower 2, Dubai, U.A.E.

10- برج کایان (Cayan Tower)