جمهوری قِبرِس (Cyprus) کشوری جزیره‌ای است، در شرق دریای مدیترانه که پایتخت آن نیکوزیا است. این کشور به دو بخش قبرس شمالی (بخش ترک‌نشین) و بخش یونانی‌نشین تقسیم می‌شود که در آن هردو زبان یونانی و زبان ترکی رسمی هستند. جزیره قبرس بعد از جزیره ساردنی و سیسیل سومین جزیره بزرگ در دریای مدیترانه‌است. جمهوری قبرس از اعضای اتحادیه اروپا می‌باشد. قبرس از نقاط گردشگرپذیر مدیترانه‌است و در ۱ ژانویه ۲۰۰۸ به حوزه یورو پیوست. دریاتور در این مقاله شما را با نحوه گرفتن ویزای قبرس و شرایط اخذ ویزای قبرس را به شما معرفی می کند.

نحوه گرفتن ویزای قبرس

مدارک لازم برای دریافت ویزای توریستی قبرس

فرم‌های تقاضای ویزا باید به صورت تکمیل و امضا شده و توسط خود شخص یا از طریق آژانس‌های مسافرتی مورد تایید سفارت همراه با مدارک زیر به بخش کنسولگری ارایه شود:

۱- پاسپورت متقاضی که باید حداقل شش ماه اعتبار داشته باشد.

۲- دو قطعه عکس (۶×۴) جدید متقاضی رنگی زمینه سفید و بدون رتوش.

۳- رزرو بلیط پرواز رفت و برگشت (دو طرفه) به نام متقاضی.

۴- رزرو هتل در قبرس.

۵- گواهی اشتغال به کار متقاضی به زبان انگلیسی یا ترجمه انگلیسی آن همراه با اصل گواهی فارسی که حقوق ماهیانه، سمت، حرفه و تاریخ آغاز به کار متقاضی در آن ذکر شده باشد.

۶- پرینت گردش حساب شش ماهه اخیر متقاضی.

۷- کپی گذرنامه و ویزاهای موجود متقاضی.

۸- کپی گذرنامه‌های قدیمی متقاضی همراه با کپی صفحات دوم و سوم آنها و ویزاهای موجود.

۹- اصل شناسنامه متقاضی همراه با کپی تمام صفحات در صورت داشتن شناسنامه جدید ارائه اصل کارت ملی فرزندان به همراه کپی الزامی است.

۱- ارائه سند مالکیت همراه با قرارداد خرید مک برای متقاضیانی که دارای ملک در قبرس هستند الزامی است. در صورت عدم صدور سند مالکیت ارائه رسیدهای پرداختی یا گواهی پرداخت شرکت فروشنده که نام آن در قرارداد ذکر شده الزامی است.

۱۱- متقاضیانی که به منظور انجام امور تجاری قصد سفر به قبرس را دارند علاوه بر مدارک فوق باید از طرف شرکت قبرسی دعوت‌نامه‌ای ارائه دهند که شامل مدت اقامت و موضوع بازدید باشد.

۱۲- متقاضیانی که به منظور شرکت در کنفرانس یا هر گونه همایش قصد سفر به قبرس را دارند علاوه بر داشتن تایید نهایی حضور در کنفرانس باید ریز برنامه کنفرانس به زبان انگلیسی را نیز ارائه دهند.

۱۳- متقاضیانی که برای ملاقات با افراد خانواده اقوام قصد سفر به قبرس را دارند نیازی به داشتن رزرو هتل ندارند ولی باید مدارک فوق را ارائه دهند:

الف) دعوت نامه

ب) کپی گذرنامه، کارت های شناسایی و شناسنامه دعوت کننده

ج) در صورت لزوم داشتن فرم تعهد پذیرش مسئولیت یا ضمانت بانکی از طرف دعوت‌کننده

۱۴- افرادی که به منظور مصاحبه در سفارت‌های خارجی قصد سفر به قبرس را دارند علاوه بر مدارک فوق باید گواهی مکتوب وقت مصاحبه همراه با تمام مدارک مورد نیاز برای توجیه سفرشان به کشور خارجی را نیز ارائه دهند.

سفارت قبرس

سفارت قبرس در تهران، تجریش، دزاشیب، خیابان شهید کریمی (بوعلی سابق)، پلاک ۱۹۴ قرار دارد.

شماره صندوق پستی: ۱۹۳۴۸۴۴۸۱
شماره تلفن: ۲۲۲۱۹۸۴۲
شماره فاکس: ۲۲۲۱۹۸۴۳
آدرس سایت سفارت قبرس: www.mfa.gov.cy

ساعت کاری سفارت قبرس

سفارت قبرس روزهای یکشنبه تا پنج‌شنبه از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۲ ظهر آماده ارائه خدمات به مراجعین است. همچنین برای تایید مدارک خود می توانید روزهای یکشنبه و چهارشنبه از ساعت ۱۱ الی ۱۲ به این سفارت مراجعه کنید.

بخش کنسولی سفارت قبرس

بخش کنسولی سفارت قبرس در تهران، عهده‌دار خدماتی چون صدور ویزا، تایید مدارک ترجمه شده که به تایید وزارت امور خارجه ایران رسیده‌اند و تایید اعتبار اسناد گواهی شده توسط وزارت امور خارجه قبرس به ایرانیان است. همچنین سفارت جمهوری قبرس به شهروندان قبرسی مقیم ایران خدمات کنسولی ارائه می‌کند.
( اطلاعات بر اساس منبع قرار داده شده و صحت آن را حتما قبل از اقدام با سایت منبع چک کنید )

منبع: www.mfa.gov.cy

( اطلاعات بر اساس منبع قرار داده شده و دریاتور مسئولیتی در قبال درستی اطلاعات ندارد لطفا  صحت آن را حتما قبل از اقدام با سایت منبع چک کنید )