همواره یکی از دلایلی که باعث می شود افراد به سفر نروند هزینه های بالای مسافرت می باشد و حرف اول و آخر را پول می زند. دریاتور در این مقاله شما را مکان هایی آشنا می کند که در مقایسه با دیگر مقاصد گرشگری دنیا کم هزینه تر می باشند و امکاناتی مشابه آن هارا دارا می باشند.

با ما همراه باشید تا با ارزان ترین مقاصد گردشگری آشنا شوید؛

مقاصدی برای گذراندن تعطیلاتی ارزان

1- اوآخاکا، مکزیک (Oaxaca, Mexico)

شهرهای کانکون و کابو سن لوکاس را فراموش کنید! دیدنی‌ترین بخش مکزیک، پایین‌تر از کوه‌های سیرا مادری است. ایالت اوآخاکا یکی از بهترین و دیدنی‌ترین ایالت‌های مکزیک است و هر چیزی که یک گردشگر دوست دارد ببینید در این شهر جای‌داده شده است. معماری جذاب، بازارهای شلوغ صنایع‌دستی، غذاهای محلی عالی و ارزان‌قیمت، همه و همه در این ایالت پیدا می‌شود. یکی از دیدنی‌ترین جاذبه‌های ایالت اوآخاکا، «مونته آلبان» (Monte Albán) است. مونته آلبان به کوه سفید معنا شده است و درواقع پایتخت تمدن باستانی زاپوتک بوده است. این منطقه در حال حاضر به‌عنوان میراث جهانی ثبت‌شده است. برای بازدید از این مکان تاریخی کافی است ۱۲ هزار تومان هزینه کنید.

هزینه اقامت یک‌هفته‌ای برای دو نفر: 1,948 دلار

2- شی آن، چین (Xi’an, China)

سفر به شی آن چین، سفر به قلب تاریخ است. زمانی که وارد این شهر می‌شوید گویی از دروازه زمان پا به گذشته گذاشته‌اید. بزرگ‌ترین و زیباترین جاذبه شی آن لشکر سفالین یا تراکوتا است. این لشکر سفالین، مجسمه هزاران سرباز گارد پادشاهی چین شی هوان هستند. اندام و اندازه این سربازها واقعی و برابر با اندازه و ابعاد یک انسان عادی است. این پیکره‌ها بیش از دو هزار سال پیش در دل خاک مدفون‌شده بودند و به‌صورت کاملا اتفاقی در سال ۱۹۷۴ توسط افراد محلی کشف می‌شوند. برای گذراندن یک روز در این شهر تاریخی کافی است ۲۴ هزار تومان هزینه کنید تا گنجینه‌ای از عجایب را از نزدیک مشاهده کنید. هم‌چنین برای رسیدن به محل اصلی قرار گرفتن مجسمه ارتش سفالین می‌توانید از دوچرخه‌هایی که در اختیار مسافران قرار می‌دهند استفاده کنید.

هزینه اقامت یک‌هفته‌ای برای دو نفر: 2,828 دلار

3- هویی آن، ویتنام (Hoi An, Vietnam)

هویی آن به‌عنوان میراث جهانی در یونسکو ثبت‌شده است. این شهر در قرن ۱۵ یکی از مهم‌ترین بندرهای ماهی‌گیری در منطقه بود و تجارت در این منطقه رونق داشت. هویی آن امروز به‌عنوان یکی از زیباترین شهرهای ساحلی ویتنام شناخته می‌شود. با سفر به هویی آن هم از مناظر زیبا لذت می‌برید و هم اماکن تاریخی را مشاهده می‌کنید. پل‌های قدیمی زیادی در شهر هویی آن وجود دارند که متعلق به قرن ۱۶ هستند ولی قدم زدن بر روی آن‌ها کاملا رایگان است. برای بازدید از موزه‌ای که در قسمت شمالی شهر وجود دارد، گردشگر باید هزینه کمی را در نظر بگیرد.

هزینه اقامت یک‌هفته‌ای برای دو نفر: 2,684 دلار

4- سیم ریپ، کامبوج (Siem Reap, Cambodia)

ماجراجویان واقعی، حتما در سفرهای خود برنامه سفر به سیم ریپ را جا می‌دهند. سیم ریپ به‌عنوان پایتخت فرهنگی کامبوج شناخته می‌شود. دیدنی‌های استان به‌قدری زیاد است که شاید برای دیدن همه مناطق وقت کم بیاورید. جدا از قدمت تاریخی و فرهنگی سیم ریپ، جنگل‌های این شهر شگفت‌انگیز است. آمار سفرها به سیم ریپ در اوایل سال ۲۰۱۷ حدود ۱۱ درصد کاهش داشت و به همین دلیل بلیت‌ها در حال حاضر با تخفیف ویژه و قیمتی برابر با ۲ میلیون تومان عرضه می‌شود. هنگامی‌که به استان سیم ریپ رسیدید، بازدید از شهر آنگکور را در اولین برنامه‌های خود قرار دهید. معابد انگکور وات که از زیباترین معابد دنیا هستند در این شهر قرار دارند و برای بازدید از این معابد فقط ۳۷ هزار تومان هزینه می‌کنید.

هزینه اقامت یک‌هفته‌ای برای دو نفر: 2,445 دلار

5- کراکوف، لهستان (Kraków, Poland)