کشور امارات متحده عربی مانند سایر کشور ها دارای قوانینی مربوط به خود است. دریاتور در این مطلب قصد دارند مسافرانی که عازم سفر به امارات به خصوص شهر دبی هستند با کارهایی که نبایند در این شهر و کشور انجام دهند آشنا کند.

اگر قصد سفر به دبی را دارید حتماً مطلب زیر را مطالعه کنید.

13 کاری که گردشگران در امارات هرگز نباید انجام دهند

نوشیدن در جامعه

در بسیاری از مناطق دبی نوشیدن، نوشیدنی های الکلی مانعی ندارد ولی در محل هایی خاص که برای گردشگری نمی باشند نوشیدن جرم محسوب می شود، به خصوص مکان هایی مانند مسجد که با بدترین مجازات ها روبه رو می شوید.

گرفتن عکس از مردم

اگر عکسی از شخصی در دبی بدون رضایت فرد گرفته شود و در صفحات اینترنتی قرار داده شود جرم محسوب می شود. و جریمه ای از 500 هزار درهم تا 6 ماه زندان برای فرد به دنبال دارد و اگر عکس گرفته شده از زنان باشد مجازاتی به مراتب بیشتر در انتظار فرد خواهد بود.

خوردن در ماه رمضان

در طول ماه رمضان بیشتر رستوران های دبی در طول روز تعطیل می باشند. اگر شما در طول این ماه در عموم چیزی بنوشید یا میل کنید و یا سیگا بکشید مجرم محسوب می شوید. البته این مجازات برای کودکان و زنان باردارد اجرا نمی گردد.

خرید و فروش کالاهای تقلبی

اگر شما کالایی تقلبی مانند طلا و … را در امارات به فروش برسانید با مجازات روبه رو می شوید.

پخش شایعات

یکی دیگر از مواردی که در دبی به عنوان جرم محسوب می شود پخش شایعات است. اگر شما در جامعه شایعه ای را در صفحات اجتماعی نشر دهید مجرم محسوب می شوید و جریمه ای تا 1 میلیون درهم در انتظار شما خواهد بود.

رفتار غیر اخلاقی

درست است که دبی شهری برای گذراندن تعطیلات عاشقانه می باشد، ولی در صورت بروز رفتار خارج از عرف در مکان های عمومی جامعه با جریمه های سنگینی مواجه می شوید و حتی در مواردی پای شما به زندان باز می شود.

فحاشی و حرکات ناشایست

اگر به عنوان توریست وارد امارات می شوید این را بدانید که اگر در جامعه شما فحاشی کنید و یا با اشاره به فرد یا افرادی توهین کنید مجرم محسوب می شوید.

عکس گرفتن از تصادفات

عکس برداری در دبی شرایطی خاص را دارد اگر شما در هنگام تصادف دو ماشین بایستید و از صحنخ تصادف عکس بگیرید مجرم هستید و اگر عکس را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگزارید مجازاتی به مراتب بیشتر در انتظار شما خواهد بود. البته این نکته را ذکر کنیم که عکس برداری از ساختمان های نظامی هم ممنوع می باشد.

اختلال در جامعه

رفتار های ناهنجار که باعث بر هم زدن نظم عمومی شود در امارات ممنوع است.

داروهای بدون نسخه

یکی از مواردی که در امارات با آن برخورد می شود به همراه داشتن دارو می باشد. اگر شما قصد سفر به دبی را دارید و باید داروی خاصی را به همراه داشته باشید حتماً نسخه انگلیسی پزشک را به همراه داشته باشید که در صورت بروز مشکل در فرودگاه بتوانید نسخه پزشک را ارائه دهید.

مواد مخدر

کشور امارات قوانین بسیار سختی را برای مواد مخدر قرار داده است. این نکته را فراموش نکنید که کشور امارات در مقابل مواد مخدر هیچ گونه نرمشی از خود نشان نمی دهد و فرد را با بدترین مچازات ها، جریمه می کنند.

بی احترامی به دین و فرهنگ

هر کشوری در دنیا دارای فرهنگ و دین مخصوص به خود می باشد. امارات یک کشور اسلامی است و قوانین اسلام بر این کشور حاکم است. اگر شما حرکتی خارج از عرف اسلام انجام دهید با شما برخورد می کنند.

پوشیدن لباس های نامناسب

کشور امارات یک کشور توریستی محسوب می شود و در بیشتر مناطق کشور محدودیتی برای پوشیدن لباس وجود ندارد ولی در برخی مکان ها (مانند مساجد) برای وارد شدن باید از حد پوشش خاصی برخوردار باشید.  

منبع: theculturetrip.com