در جهان مرز مشترک بسیاری از کشور ها دارای شرایط خاص و ویژه ای هستند. دریاتور در این مطلب شما را با جالب ترین مرز های مشترک دنیا آشنا می کند.

جالب ترین مرزهای بین المللی جهان

مرز بین دو کشور خطوطی هستند قرار دادی و هیچ گونه پیش فرضی در تاریخ نداشته اند. این مرز ها در برخی از مناطق دنیا دارای شرایط ویژه ای می باشند که همواره به وسیله ارتش آن کشور محافظت می شود (خاورمیانه) و در مناطقی فقط به واسطه یک تابلو مشخص می گردد (اروپا). در زیر ما مرزهایی را به شما معرفی می کنیم که بسیار جالب هستند.

مرز بین هند و پاکستان (India/Pakistan)

می توان مرز بین هند و پاکستان را خطرناک ترین مرز بین دو کشور دانست. به دلیل سابقه طولانی مشکل بین این دو کشور همواره مرز بین هند و پاکستان توسط نیرو های مرزبانی حفاظت می گردد. این مرز را حتی می شود از بالای سطح زمین نیز تماشا کرد. در عکس زیر خط نورانی مرز بین دو کشور خند و پاکستان می باشد.

هائیتی – جمهوری دومینیکن (Haiti/Dominican Republic)

اگر شما از بالا این مرز را تماشا کنید مرز میان منطقه ای خشک و منطفه ای سرسبز را می بینید. در یک طرف مرز سرزمین سوخته هایتی را تماشا می کنید و در طرف دیگر زمینی با انبوه جنگل ها در جمهوری دومینیکن.

آمریکا – مکزیک (U.S./Mexico)

یکی ار مرز هایی که در سالیان اخیر مورد بحث بین المللی بوده مرز میان آمریکا و مکزیک می باشد. همواره مرز میان مکزیک و آمریکا یکی از مرزهای آرام بوده که رفت و آمد های زیادی بین این دو کشور انجام می گرفته ولی در چند سال اخیر این مرز پر تنش شده و مورد توجه قرار گرفته است.

هلند – بلژیک (Netherlands/Belgium)

یکی از جالب ترین مرزهای دنیا بین هلند و بلژیک می باشد که به انداره یک کافه با هم فاصله دارند. شما می توانید در هنگام خوردن یک قهوه یک پای خود را از مرز عبور دهید و وارد کشور دیگر شوید.

آرژانتین – برزیل – پاراگوئه (Argentina/Brazil/Paraguay)

یک منطقه بسیار آرام در میان سه کشور آمریکای جنوبی را می توان جالی ترین مرز مشترک کشور ها دانست. رودخانه ایگوازو به شکلی T شکل مرز بین آرژانتین، برزیل و پاراگوئه را تشکیل داده است.

اتریش – اسلواکی – مجارستان (Austria/Slovakia/Hungary)

به نظر بسیار مرز میان این سه کشور اروپایی جالب ترین مرز مشترک کشور های دنیا می باشد. این مرز توسط میزی سه گوش در میان فضایی سبز مشخص شده. هر فردی که در گوشه ای از این میز بنشیند در یک کشور خاص قرار دارد.

منبع: www.thrillist.com