امروزه شهر باتومی یکی از مقاصد شناخته شده گردشگری محسوب می گردد. این شهر با دارا بودن ساحلی زیبا، خیابان های پرجنب و جوش، شب زنده داری های شاد و … یکی از بهترین مکان های تفریحی می باشد. دریاتور در این مقاله شما را با مکان های دیدنی باتومی و کارهایی که باید در این شهر انجام داد آشنا می کند.

در باتومی از کجا دیدن کنیم و چه کاری انجام دهیم

مجسمه علی و نینو (Statue of Ali and Nino)

این مجسمه عشق ابدی می باشد که در خلیج باتومی واقع شده است. این مجسمه توسط هنرمند گرجستانی تامارا کوستیدزه ساخته شده. مجسمه هر 10 دقیقه یک بار حرکت می کند و به سمت هم می روند. مجسمه نمادی از یک عشق ابدی بین علی پسری مسلمان و نینو دختری مسحی است.

برج الفبا (Alphabetic Tower)

برج الفبا یکی از جاذبه های ویژه باتومی است. بر روی این برج که ارتفاعی 130 متری دارد 33 حرف الفبای گرجی ثبت شده است. مکان برج در کنار دریای سیا می باشد. برج طرحی از DNA می باشد که توسط یک شرکت اسپانیایی ساخته شده است. 

برج چاچا (Chacha Tower)

در پای این برج 4 چشمه قرار دارد. برج در ساحل دریا قرار دارد و یکی از نماد های گرجستان محسوب می گردد. این برج را با نورهای زیبا تزیین کرده اند و در شب دارای جلوه ای ویژه است.

میدان پیازا (Piazza Square)

مکانی بسیار زیبا در قلب شهر باتومی است. اگر دوست دار شب زنده داری و گردش در شب هستید حتماً در سفر به باتومی از میدان پیازا دیدن کنید. این مکان به سبک معماری های ایتالیایی است و شلوغ ترین مکان باتومی محسوب می گردد.

میدان اروپا (Europe Square)

یکی از بهترین مکان های باتومی و میدان اصلی این شهر است. این میدان یکی از بهترین مکان ها برا گزراندن اوقات فراغت می باشد. اطراف این میدان پر است از فروشگا ها و مراکز خرید بزرگ و همچنین رستوران ها و کافه ها برای سپری کردن ساعاتی خوش. آب نمای موزیکال یکی دیگر از دیدنی های این میدان می باشد.

بلوار باتومی (Boulevard)

بلوار باتومی یکی از مشهور ترین مکان های توریستی گرجستان می باشد. ساخت این بلوار در سال ۱۸۸۱ و به درخواست استاندار باتومی آغاز شد. این مسئولیت به یک باغبان آلمانی به نام رسلر ( Reseller ) سپرده شد و بنا بود تا باغی بزرگ را در ساحل شهر قدیمی باتومی ایجاد کند. امروزه بلوار باتومی وسعتی در حدود ۷ کیلومتر دارد و تقریبا می توان آن را به دو بخش جدید و قدیم تقسیم کرد. پارک اصلی و زیبای بلوار هنوز هم پا برجاست به علاوه آن که مجسمه ها، نیمکت ها و آبنماهای جدید به بلوار باتومی اضافه شده اند. در تابستان ها، بلوار قدیمی باتومی، حجم زیادی از آدم ها و گردشگران را مشغول پیاده روی و دوچرخه سواری یا استراحت در کافه ها و رستوران ها خواهید دید. در حالی که این بلوار در باقی فصل ها تنها به گذرگاهی خلوت و ساده بدل می شود. با این حال، هر زمان که به باتومی رفتید، تماشای غروب آفتاب را در این بلوار از دست ندهید. گویی که خورشید در حال غرق شدن در دریای سیاه است.

خاچاپوری را امتحان کنید (Try Adjaruli Khachapuri)

یک غذای گرجستانی است. اگر قصد سفر به باتومی را دارید حتماً خاچاپوری را میل کنید چون بهترین نوع پخت این غذا در باتومی می باشد. این غذا انواع مختلفی دارد. می توان آن را مانند ساندویچ سفارش دهید و یا لقمه ای ولی بهترین نوع آن نوعی است که با بشقاب برای شما می آورند و مانند یک قایق است. 

منبع: theculturetrip.com