شهر دبی شهری برای کار و تفریح. دریاتور در این مقاله به بررسی تفریحگاه های محبوب دبی پرداخته. دبی پر است از شهربازی ها، پارک های آبی، پرک های موضوعی و … . در میان این همه پارک ما به شما محبوب ترین پارک ها را معرفی می کنیم.

محبوب ترین تفریحگاه های دبی

پارک آبی آکواونچر (Aquaventure Waterpark)

کسانی که عاشق آدرنالین هستند حتماً به این پارک بروند. این پارک یکی از بزرگ ترین پارک های آبی جهان می باشد که بهترین مکان برای تفریحات آبی است. این پارک دارای ۱۵ رستوران است که دارای تنوع غذایی بالایی می باشد. این پارک در منطقه تلانتیس پالم قرار دارد. شما می توانید از آبزیان گوناگون در این پارک دیدن کنید.

موشن گیت دبی (Motiongate Dubai)

پارکی بر گرفته از هالیوود با تمامی زرق و برق های موجو در هالیوود در دبی ساخته شده. این سرزمین از 13 فیلم برگرفته شده که دارای شخصیت های محبوب بوده اند. در این پارک استودیو های مشهور فیلم برداری نیز وجود دارد.

پارک بالیوود (Bollywood Parks™ Dubai)

این اولین پارک موضوعی مربوط به فرهنگ و سینمای بالیوود می باشد. 16 جاذبه گوناگون و 5 منطقه سرگرمی فضایی بسیار عالی برای سرگرمی و تفریح می باشد. حتی اگر شما علاقه ای به فیلم های بالیوودی نداشته باشید و لی زمانی که در این فضا قرار می گیرید کنجکاو می شوید و خود را با سرگرمی های گوناگون مشغول می کنید.

دنیای ماجراجویی ای ام جی (IMG Worlds of Adventure)

دنیای ماجراجویی بزرگ ترین شهر بازی سرپوشیده جهان می باشد. می توان گفت اگر دنیال هیجان واقعی هستید حتماً به این سرزمین بزنید. ساخت این مکان در ادامه ساختمان های رکورد شکن دبی می باشد که وسعت آن در حدود 28 زمین راگبی می باشد. دنیای ماجراجیویی برای تمامی سنین رویایی می باشد.

شهر متل پلی (Mattel Play! Town)

اگر به دنبال شهری برای کودکان در دبی هستید به متل پلی سر بزنید. یکی از دلایل شهرت این مکان این است که تمامی مهارت های کودکان از تفکر تا جسمانی را بررسی می کند. این مکان برای کودکان هم جنبه یادگیری دارد و هم سرگرمی.

شهر بازی لگولند دبی (LEGOLAND® Dubai)

دنیایی بر اساس لوگو ها. در سرزمین نزدیک 15 هزار مدل لوگوی بازی وجود دارد که کودکان شما می توانند در این سرزمین قرق شوند. این سرزمین مناسب افرادی تا 12 سال می باشد. در تابستان های گرم دبی این مکان دارای فضای سرپوشیده می باشد تا بچه های شما دچار گرمازدگی نشوند.

شهر بازی کیدزانیا (KidZania)

یکی دیگر از مراکزی که کودکان شما می توانند در کنار سرگرمی چیزهای زیادی را نیز یاد بگیرند شهر بازی کیدزانیا می باشد. در این مرکز کودکان شما می توانند بیش از 80 شغل را تجربه کنند و با دنیای بزرگتر ها آشنا شوند. این شهر به یچه های شما آموزش می دهد که در یک شهر چه مشاغلی مورد نیاز است و آن ها را در مشاغل مختلف قرار می دهد.

پیست اسکی سرپوشیده در دبی (Ski Dubai)

این پیست اسکی دبی که به صورت سر پوشیده در هوای بسیار گرم دبی ساخته شده از سال ۲۰۰۵ قسمتی از دبی را به قطب تبدیل کرده به طوری که این مرکز محل تفریح بسیاری از اسکی دوستان شده است. این پیست به عنوان اولین پیست سر پوشیده آسیای شرقی و سومین پیست سر پوشیده در دنیا است که با توجه به هوای گرم دبی بسیار شاهکار است. در اینجا هر شب با استفاده از تکنیک های شگفت انگیز مهندسی و یک ترکیب شیمیایی هوشمندانه برف تولید می شود. برف پاش هایی که روی سقف پیست نصب شده اند همه کاره هستند. ۲۷ آب پاش مهمی تشکیل شده از قطرات ریز آب را به هوا می پاشند و سپس ذرات ریز یخ را بیرون می ریزند ذراتی آنقدر ریز که با چشم غیر مسلح دیده نمی شوند.

دنیای مجازی – کافه بازی واقعیت مجازی (Virtual Worlds – Virtual Reality Gaming Café)

این مکان شگفت انگیز اولین مکان واقعیت مجازی در خاورمیانه می باشد. در این مکان جدید ترین تکنولوژی های روز دنیا نصب شده تا افرادی که به این مکان می آیند به طور واقعی این شرایط را درک کنند. این جاذبه را می توان محبوب ترین مکان تفرحی در دبی دانست.

منطقه ترسناک – برچسب لیزری (Thrill Zone – Laser Tag)

یکی از بهترین مکان ها برای کودکان و بزرگسالان می باشد. این مکان به طور کامل انرژی کودکان شما را تمام می کند. این مکان تقلیدی بسیار واقعی از دنیای ژوراسیک می باشد. فضای این مکان با استفاده از نورهای گوناگون، دود و … یکی از بهترین فضاها را برای شما فراهم می کند.

منبع: www.smartdestinations.com