تا اینجا ما مطالب زیادی درباره شهر دبی برای شما بر روی دریاتور قرار داده ایم. در این مطلب ما شما را با منطقه ای در دبی آشنا می کنیم که ایزانیان کمتر با آن آشنا هستند. شما می توانید تعطیلاتی رویایی را در کنار خور دبی (خلیج دبی یا دبی کریک) بگذرانید.

تعطیلات در خور دبی یا دبی کریک و یا خلیج دبی

خور دبی (Dubai Creek) یکی از قدیمی ترین مناطق خاورمیانه می باشد که تمدن در کنار آن شکل گرفته. با پیشرفت دبی این منطقه نیز پیشرفت کرده و به یکی از بهترین مناطق توریستی دبی تبدیل شده است. 

صرف شام بر روی کشتی کروز دبی (Bateaux Dubai Gourmet Dinner Cruise)

در یک فضایی رمانتیک بر روی خلیج دبی خوردن شام بسیار لذت بخش می باشد. این قایق ها با فضایی دلنشین و اطرافی کاملاً شیشه ای منظره ای عالی را به شما ارائه می دهد.

قایق سواری (کروز) بر روی خور (Dhow Dinner Cruise of Dubai Creek)

شما می توانید با یک کروز ویا قایق به مدت 2 ساعت بر روی دبی کریک بروید و از جاذبه های زیبای آطراف آن لذت ببرید. در این قایق ها شما می توانید از انواع نوشیدنی ها و سرگرمی ها لذت ببرید و لحظاتی شاد را سپری کنید.

غذا خوردن در رستوران بوکا دی بیپو (Meal at Buca di Beppo)

لذت خوردن یک غذای ایتالیایی ویژه را در این رستوران می توانید تجربه کنید. در این رستوران انواع غذاهای دریایی نیز سرو می شود. شما می توانید در بخش گردان این رستوران از مناظره دیدنی نیز لذت ببرید.

بازار ادویه سوک (Spice Souk)

در شهر قدیمی دبی و نزدیکی خور دبی بازار ادویه قرار دارد. شما در این بازار خود را در بین عطرهای گوناگون ادویه غوطه ور می بینید. در این بازار شما می توانید انواع طلا و جواهرات فوق العاده زیبا را نیز تماشا کنید و بخرید.

منطقه تاریخی بستکیه دبی (Al Bastakiya Heritage District)

قدیمی ترین محل مسکونی در دبی. محلهٔ قدیمی بستکیه در مجاور موزه دبی در منطقهٔ بر دبی و در خیابان فهیدی قرار دارد. خانه‌هایی با معماری قدیمی، کوچه‌های باریک و بادگیرهای مرتفع، نشان از نوع زندگی مردم در دبی قدیم دارند. این بادگیرها فقط جنبه تزئینی نداشته‌اند. از آنها برای خنک کردن منازل استفاده می‌شده‌ است. محلهٔ بستکیه درسال ۱۸۹۰ میلادی توسط بستکی‌های مهاجر تأسیس شده‌است و در نزدیکی خور دبی قرار دارد. مصالح ساختمان خانه‌های محلهٔ بستکیه از سنگهای مرجانی که از دریا بیرون می‌آوردند و گچ و آهک بوده‌است، در قسمت‌های از این بناها گاهی از ساروج نیز استفاده شده‌ است.

مینی گلف در تاریکی (Glow-in-the-Dark Hole Mini Golf)

یک سرگرمی عالی و فوق العاده در دبی. زمین گلف 18 سوراخی با درخشندگی منحصربه فرد برای کامل کردن یک روز بسیار رویایی. شما در این مکان می توانید از نوشیدنی های گوناگون نیز استفاده کنید.

اسکای دایوینگ داخل سالن در دبی (iFly Dubai Indoor Skydiving)

اگر ترس از پرواز با چتر را دارید و می خواهید لذت پرش را تجربه کنید به این مکان بروید. یک تفریح هیجان انگیز و مفرح که شما را در فضایی شبیه سازی شده از پرش با چتر را به شما ارائه می دهد. شما می توانید در این مکان مانند یک پرنده پرواز کنید، بدون اینکه هیچ گونه خطری شما را تهدید کند.

منبع: www.smartdestinations.com