شهر دبی یکی از پیشرفته ترین شهر های حال حاضر با کوچه پس کوچه های پیچ در پیچ و ساختمان های سر به فلک کشیده. در این شهر انواع وسایل حمل و نقل برای گردشگران تعبیه شده است. دریاتور در این مقاله شما را با تمامی وسایل حمل و نقلی که شما می توانید به گردش در اطراف دبی بپردازید را معرفی می کند.

نحوه گردش در اطراف دبی

گرفتن ماشین یا تاکسی خصوصی (Getting Around Dubai by Taxi or Private Car)

یکی از بهترین راه های گردش در دبی تاکسی است. اکثر تاکسی های دبی دولتی هستن و چند شرکت خصوصی نیز در این زمینه فعالیت می کنند. تمامی تاکسی های دبی به سیستم حمل و نقل متری مجهز هستند و به صورت آنلاین توسط شرکت ها کنترل می شوند و به همین دلیل نمی توانند پول اضافه از مسافران بگیرند. تاکسی های صورتی مخصوص بانوان هستند و همچنین راننده های آن ها نیز زنان می باشند. تاکسی دبی خیلی راحت قابل دسترس هستند. این نکته را ذکر کنیم که تاکسی های دبی بیشتر به صورت نقدی حساب می شوند و هنوز به سیستم پرداخت آنلاین و یا با کارت مجهز نیستند. 

استفاده از اتوبوس هوپان هوپ دبی (Using Big Bus Dubai for Hop On Hop Off Sightseeing)

این اتوبوس ها همواره در دو مسیر گوناگون به گردش اطراف شهر می پزدازند و به مشهور ترین جاذبه های گردشگری دبی سر می زنند. این اتوبوس ها به عنوان وسیله حمل و نقل به شما توسیه نمی شود و فقط در صورتی که قصد بازدید از مکان های دیدنی دارید از این وسایل استفاده کنید.

گردش با مترو و یا تراموا (Around Dubai by Metro Or Tram)

بیشتر مناطقی که یک گردشگر در دبی به دنبال آن است در اطراف منطقه شیخ زائد قرار دارد و در این خیابان ایستگاه مترو و تراموا برا راحتی گردشگران تعبیه شده است. در بیشتر شهر های دنیا مانند: توکیو، لندن، نیویورک و … سیستم مترو دارای پیچ در پیچی غیر قابل باور می باشو و لی در دبی تنها دو خط اطلی مترو وجود دارد. مترو دبی دارای 45 ایستگاه می باشد که همواره در این ایستگاه ها واگن ها در حرکت هستند. بسیاری از ساختمان های مشهور دبی مانند: برج الخلیفه، دبی مارینا و … دارای ایستگاه مترو هستند. تراموای دبی دارای یک خط می باشد و ارزان ترین وسیله حمل و نقل در دبی محسوب مب گردد که در طول مسیر کرایه آن ثابت است.

گرفتن یک قایق یا کشتی برای گردش در اطراف دبی (Getting Around Dubai by Boat or Ferry)

در مناطق گوناگون دبی برای پهلو گرفتن قایق ها، کشتی های کروز و … مکان های قرار داده شده تا در هنگام گردش با قایق شما بتوانید از مناطق گوناگون نیز دیدن کنید. یکی از بهترین تفریحات در دبی گردش با قایق های سنتی در دبی می باشد. 

منبع: www.smartdestinations.com