یکی از دغدغه های بسیاری از مسافران تهیه سوغات از مکانی می باشد که به آنجا سفر می کنند. شهر باکو در آذربایجان دارای سوغاتی های بسیاری می باشد که شما با خود به عنوان یادگاری بیاورید. دریاتور در این مطلب شما را با سوغاتی های شهر باکو در آذربایجان آشنا می کنیم. شهر باکو دارای سوغاتی های بسیاری می باشد که شما با خود به عنوان یادگاری بیاورید.

با ما همراه باشید تا با سوغات باکو آشنا شوید؛

آشنایی با سوغات باکو

استکان‌های رنگی (ARMUDU)

می توان گفت بهترین سوغات از باکو استکان های رنگی می باشد. شما می توانید این استکان ها را در خیابان های قدیمی باکو با طرح های گوناگون تهیه کنید. بهترین نوع این استکان های، مدل دست ساز آن ها می باشد که می توانید با قیمت نه چندان بالا تهیه کنید. 

فرش (CARPETS)

یکی از دلایل شهرت باکو برای فرش ها و تابلو فرش های این شهر می باشد. اگر دوست دارید از انواع فرش دیدن کنید حتماً به موزه فرش بروید تا در دشتی از انواع گوناگون فرش ها قرق شوید.

نقاسی های رنگ روغن (CRUDE OIL PAINTINGS)

نقاشی یکی از بهترین سوغاتی می باشد که می توان به خود بیاورید. باکو یکی از مراکز نقاشی رنگ روغن می باشد. شما می توانید با پرداخت هزینه ای اضافه پرتره خود و یا شخصی دیگر را به عنوان سوغات تهیه کنید.

روسری و کلاه (SCARVES AND HATS)

اگر به دنبال یک نماد سنتی از باکو هستید سری به مغازه های پارچه فروشی و روسری بزنید. شما می توانید پارچه های ابریشمی و روسری هایی با نقش و نگار سنتی باکو تهیه کنید. این روسری ها دارای طراحی بوتا هستند که یک نماد و الگوی ملی در آذربایجان می باشد.

تخته نرد (BACKGAMMON)

یکی دیگر از سوغاتی های باکو تخته نرد است (البته برای ایرانیان این نوع سوغات اشتباه است چون خود ایران مرکز تخته نرد می باشد). در آذربایجان به بازی تخته نرد بسیار اهمیت می دهند و به دنبال این اهمیت تخته نرد را از بهترین چوب ها و با زیبا ترین طرح ها درست می کنند. 

ظروف مسی (copper dishes)

در انتهاب مطلب مربوط به سوغاتی های باکو به یکی دیگر از سوغات محبوب باکو اشاره می کنیم. ظروف مسی دارای تنوع بسیاری است که شما طرح های گوناگونی را می توانید به عنوان سوغات با خود به همراه بیاورید.

منبع: www.bakuexplorer.com