باکو، پایتخت آذربایجان. مرکز فرهنگی، صنعتی، علمی و پر جنبو جوش قفقاز. این شهر با توجه به تاریخ طولانی ترکیبی از سنت های گذشته و دنیای مدرن می باشد. دریاتور در این مطلب شما را با برترین رستوران های باکو آشنا می کند. 

با ما همراه باشید؛

رستوران های برتر باکو

رستوران ساحلی (Sahil Bar & Restaurant)

یک رستوران فوق العاده با منظره ای زیبا رو به دریا و دکوری مجلل مکانی عالی برای میل کردن یک غذای رمانتیک می باشد. بیشتر شهرت این رستوران برای کباب هایی می باشد که در این مکان سرو می شود. این رستوران دارای نوشیدنی های بسیار خوبی نیز می باشد.

آدرس و تلفن: 

Sahil Bar & Restaurant, 34 Neftchiler Avenue, Seaside Boulevard, Baku, Azerbaijan, +994 12 404 82 12

غذا خوری آواس (آواز / Avaz Dining)

یکی از بزرگ ترین رستوران های آذربایجان می باشد که در آن موسیقی زنده پخش می شود. در این رستوران امکان سرو غذا در فضای باز نیز وجود دارد. شهرت بیشتر این رستوران بابت غذاهای محلی آذربایجانی می باشد. 

آدرس و تلفن: 

Avaz Dining & Lounge, Moscow Avenue 1058/32, Baku, Azerbaijan, +994 12 530 99 79

رستوران زیتون (Zeytun)

این رستوران در طبقه چهارم ساختمانی در بلوار قرار دارد. تراس این رستوران یکی از بهترین مکان ها برای میل کردن غذا با منظره ای رویایی می باشد. این رستوران منظره هایی مانند برج شعله و دریای خزر را در اختیار مهمانان خود قرار می دهد. شهرت این رستوران بابت غذاهای سنتی می باشد.

آدرس و تلفن: 

Zeytun, Park Bulvar (4th floor), Baku, Azerbaijan, +994 12 598 74 20

رستوران باغ هنر (ART Garden)

این رستوران در قلب شهر قدیمی باکو قرار دارد و دارای دکوری سنتی آذربایجانی می باشد. شیرینی های سنتی، غذاهای سنتی، قلیان و … تنها چند نمونه از امکاناتی می باشد که رستوران در اختیار مهمانان قرار می دهد. این رستوران یکی از مراکزی می باشد که همواره میزبان گالری های نقاشی، عکاسی و کنسرت های کوچک است.

آدرس و تلفن: 

ART Garden, 22, A.Zeynally (Kichik Karvansaray), Baku, Azerbaijan, +994 12 492 13 31

کلاب موگام (Mugham Club)

این باشگاه منو قوی از غذاهای آذری، ترکی و خاورمیانه ای را در اختیار مهمانان قرار می دهد. این رستوران در یک ساختمان بسیار قدیمی با طراحی سنتی قرار دارد. پخش موسیقی زنده در زمان میل کردن غذا فضایی رمانتیک را ایجاد می کند که این رستوران این ویژگی را دارا می باشد.

آدرس و تلفن: 

Mugham Club, Sabayil, Street Rzayeva küç 9, Baku, Azerbaijan,+994 12 4924085

رستوران پانورامای افسانه شرقی (East Legend Panorama Restaurant)

این رستوران در طبقه چهارم هتل East Legend قرار دارد. این رستوران الهام گرفته از غذاهای اروپایی می باشد و شهرت زیادی بابت نوشیدنی های خود دارد. این رستوران نیز منظره ای رویایی از شهر باکو و دریای خزر را در اختیار مهمانان قرار می دهد.

آدرس و تلفن:

East Legend Panorama Restaurant, 38 Khanlar st, Baku, Azerbaijan, +994 12 491 67 17

رستوران زکورا (Zakura)

دارای دکوری معاصر و طیف گسترده ای از غذاهای ژاپنی آماده خدمات رسانی به مهمانان می باشد. این رستوران دارای ویژگی پخت غذا در رو به روی مهمانان می باشد. سوشی های این رستوران دارای کیفیتی همچون خود ژاپن می باشد.

آدرس و تلفن: 

Zakura, A.Alizade 9, Baku, Azerbaijan, +994 12 4981818

رستوران و بار ارونرو (OroNero Bar & Ristorante)

رستوران ایتالیایی در هتل JW Marriott دارای دکوری بسیار شیک با منطقه غذاخوری در فضای باز. همچنین این رستوران دارای آشپزخانه اپن می باشد. این رستوران ایتالیایی طیف گسترده ای از غذاهای گیاهی نیز در اختیار مهمانان قرار می دهد.

آدرس و تلفن: 

OroNero Bar & Ristorante, 674 Azadliq Square | JW Marriott Hotel, Baku, Azerbaijan, + 994 12 4998833

 منبع: theculturetrip.com