شهر دبی با محله های لوکس و پر از جاذبه یکی از مناسب ترین مقاصد گردشگری برای تمام افراد می باشد این شهر سنت خود را نگه داشته است و لی به مدرنیته و پیشرفت نه نگفته است، دبی روز به روز در حال پیشرفت است و در این شهر محله های گوناگونی در حال شکل گرفتن است. دریاتور در این مطلب شما را به طور کامل با محله مشهور دبی مارینا آشنا می کند.

دبی مارینا (Dubai Marina)

نام یک محله در دبی، امارات متحده عربی است. این محله دارای یک کانال آب مصنوعی است که از خلیج فارس به طول ۳ کیلومتر به داخل خشکی کشیده شده و برج‌های مسکونی در اطراف آن بنا شده‌اند. در پایان پروژه امکان سکونت ۱۲۰،۰۰۰ نفر در برج‌ها و آپارتمان‌های این منطقه وجود دارد. دبی مارینا با الهام از منطقهٔ فالس کریک در ونکوور، کانادا ساخته شده‌است. معمار این پروژه شرکت آمریکایی هلموث، اوباتا و کاساباوم بوده است.

جاذبه های و فعالیت های دبی مارینا

گشت و گذار با تور های قایق سواری (Rib Speedboat Sightseeing Tour)

هیچ راهی بهتر از قایق سواری در دبی مارینا نیست. در این تورهای قایق سواری شما می توانید جاذبه های گوناگونی از شهر دبی را تماشا کنید. در این تورهای 90 دقیقه ای شما به تماشای برج العرب، جمیرا پالم، آتلانتیس پالم و برج های روبه رشد دبی مارینا می نشینید. 

غروب خورشید و میل کردن غذا بر روی کروز در دبی مارینا (Sunset Dinner Cruise at Dubai Marina)

میل کردن شام بر روی کروز در دبی مارینا یکی از بهترین لحظات را برای شما به وجو می آورد. شما می توانید غروب زیبای خورشید را با میل کردن شام بر روی آب تجربه کنید. 

پیاده روی در خیابان (ساحلی) جی بی ار (The Walk and The Beach at JBR)

در خیابان ساحلی جی بی ار شما می توانید از بهترین رستوران ها استفاده کنید و طعم خوب غذاهای گوناگون را با منظره ای رویایی تجربه کنید. این خیابان یکی از بهترین خیابان ها برای خرید در دبی می باشد که انواع مارک های بین المللی را می توانید پیدا کنید. در پایان این بلوار ساحلی شما به یک منظره ای فوق العاده از خلیج فارس رو به رو می شوید. شما می توانید در این بلوار ساحلی غذاهای ترکی، تایلندی، هند، ایتالیایی، انگلیسی، فرانسوی و آمریکایی را میل کنید. 

کلاب ساحلی زیرو گراویتی (Zero Gravity Beach Club)

این کلاب ساحلی یکی از مشهور ترین مکان های سرگرمی در شهر دبی می باشد. شما می توانید در این کلاب آرام ترین لحظات خود را سپری کنید و یا به مهیج ترین سرگرمی ها بپردازید. در صورت گرسنگی و یا تشنگی می توانید از لذیذ ترین غذاها و یا نوشیدنی ها  در ساحل لذت ببرید. شب های این کلاب ساحلی یکی از بهترین مکان ها می باشد. در بیشتر شب های سال این کلاب دارای موشیقی زنده می باشد.

اسکی دبی در بازار امارات/نزدیک (Ski Dubai at Mall of the Emirates / located near Dubai Marina)

یکی از بهترین مکان های دبی برای تفریح و خرید در نزدیکی این محله قرار دارد. مرکز خرید امارات با صدها فروشگاه، روستوران و سینما یکی از مکان هایی است که شما به راحتی می توانید به آنجا بروید. در این مکان اولین پیست اسکی سرپوشیده جهان وجود دارد که ساعت ها شما را سرگرم می کند. 

منبع: www.smartdestinations.com