قلب دبی مرکز پر زرق و برقی که در سراسر دنیا مشهور است. مرکز دبی یک مکان بسیار جالبی است که هم مردم محلی و هم گردشگران در این مکان از فروشگاه ها و رستوران ها استفاده می کنند. برج خلیفه مانند چراغی بزرگ در مرکز شهر می درخشد. دریاتور در این مطلب شما را با فعالیت ها و مکان های دیدنی در مرکز شهر دبی آشنا می کند.

با ما همراه باشید؛

کارهایی که باید در مرکز دبی انجام داد

دبی مال (Dubai Mall)

اگر به دنبال خرید در دبی هستید حتماً به دبی مال بروید. دبی مال طیف گسترده ای از برند های برتر دنیا را در خود جای داده است. علاوه بر خرید شما در این مرکز می توانید از سینما و مکان های تفریحی که قرار داده ششده استفاده کنید و همچنین در صورت گرسنگی از رستوران های بسیار این مکان غذاهای لذیذی را میل کنید.

بالای برج خلیفه (At The Top At Burj Khalifa)

برج خلیفه بلند ترین برج دنیا. شما می توانید از بالای برج خلیفه یک منظره پانوراما از شهر دبی را تماشا کنید و تمام زرق و برق شهر را در یک نگاه ببینید. در بالای این برج تلسکوپ های قدرتمندی قرار داده شده تا شما بتوانید از بالا به تماشای دورترین نقاط دبی نیز بپردازید. 

فواره دبی (The Dubai Fountain)

این آب ما در کنار دبی مال در دریاچه برج خلیفه قرار دارد. اگر به دنبال آرامش هستید و نیاز دارید در مکانی باشید که به هیچ چیز فکر نکنید حتماً ساعتی را در کنار این فواره سپری کنید. این فواره رقصان که با موسیقی های عربی و خارجی هماهنگ شده دارای زیبایی های وصف ناپذیری می باشد.

هیستریا خانه خالی از سکنه (Hysteria Haunted House)

یکی دیگر از جاذبه های مرکز دبی هیستریا می باشد. وقت آن رسیده که در دبی مقداری ترس را حس کنید. در خانه خالی از سکنه شما با نمایش وحشت رو به رو می شوید. 

سوک البهار / سوک الهاار (Souk Al Bahar)

عبور از پل روی دریاچه برج خلیفه شما را وارد یک بازاری در قلب شهر دبی می کند. در این بازار شما خود را به دور از زرق و برق اطراف در مکانی سنتی می بینید. رستوران های سنتی و مغازه های قدیمی تنها بخشی از این بازار جالب می باشند. اگر به دنبال لذت بردن از انواع غذاهای بین المللی هستید حتماً به این مکان بروید.

خانه اپرا دبی (Dubai Opera House)

بعد میل کردن یک ناهار لذیذ و عبور از سوک البهار وقت آن رسیده به یکی از جدیدترین و جذاب ترین جاذبه های دبی سری بزنید. خانه اپرا که به تازگی افتتاح شده یک مرکز فرهنگی بسیار خوب برای گذراندن ساعاتی می باشد. این مکان بر اساس بادبان های قایق های عربی ساخته شده و از مدرن ترین تکنولوژی ها در ساخت این مکان استفاده شده است. خانه اپرا این ویژگی را دارد که در زمان های شلوغی ظرفیت خود را افزایش دهد. 

منطقه هیجان دبی (Thrill Zone Dubai)

بعد از ظهر خود را در منطقه ای پر هیجان سپری کنید که مناسب تمامی سنین می باشد. بازی های سرگرم کننده، فیلم های دیدنی و … بخشی از سرگرمی های این مکان می باشد. اگر به این مکان رفتید حتماً سری به سینمای 6 بعدی بزنید.

منبع: www.smartdestinations.com