شهر وارنا در بلغارستان برای بسیاری از ایرانیان مکانی بسار مناسب برای گذراندن یک تعطیلات خانوادگی می باشد. دریاتور در این مطلب شما را با مکان های آشنا می کند که در سفر به وارنا از آن دیدن کنید.

با ما همراه باشید تا با دیدنی های وارنا آشنا شوید؛

در وارنا از کجا دیدن کنیم؟

موزه باستان شناسی (Archaeological Museum)

در این موزه جواهراتی با قدمت 6 هزار ساله وجود دارد. این موزه یکی از بهترین مکان های دیدنی در وارنا می باشد که می توان تاریخ کهن کشور بلغارستان را در ابن مکان ببینید. طلای وارنا یکی از قدیمی ترین گنجینه های جواهرات در جهان می باشد.

حمام های رومی وارنا (Roman Thermae)

خرابه هایی از قرن دوم میلادی در جنوب شرقی وارنا، این مکان تاریخی بزرگترین از نوع خود در وارنا و چهارمین در اروپا می باشد. این حمام ها از بهترین سیستم های پیشرفته آی گرم برخوردار بوده. باقی مانده بخشی از این حمام ها دارای ارتفاعی به اندازه 25 متر می باشد که گردشگران می توانند از بالای این مکان ها تمامی بخش ها را تماشا کنند.

کلیسای جامع وارنا (Cathedral of the Assumption of the Virgin)  

گنبد این کلیسای جامع برنزی است و در سال 1886 میلادی ساخته شده است. بخش عمده ای از نقاشی های این کلیسا مربوط به 1950 می باشد. بیش از ۵۰ تندیسی که در ورودی غارمانند این کلیسا وجود دارد، توسط تزار نیکلاس دوم روسیه در اوایل قرن بیستم به کلیسای جامع وارنا اهدا شده است. بسیاری از تزئینات و دکوراسیون‌هایی که در این کلیسا می‌توانید ببینید، به دلیل وقوع جنگ، در زمان‌های مختلف و به تدریج به کلیسا اضافه شده‌ است

موزه ملی دریایی (National Naval Museum)

موزه ملی دریایی میزبان چندین گالری از کشتی ها، لباس ها و تجهیزات مربوط به نیروهای دریایی می باشد. این موزه همواره میزبان گردشگران زیادی برای دیدن تکامل مربوط به نیروهای دریایی می باشد.

کلیسای سنت مایکل کلیسای ارگانن (St Michael the Archangel Church)

این کلیسا در سال 1865 ساخته شده. این کلیسا جزء اولین مکان هایی در است که تعلیمات دینی به مردم داده شده.  این ساختمان همچنین دارای مدرسه ابتدایی وارنا بود است.

آکواریوم (Aquarium)

یکی دیگر از مکان های دیدنی در وارنا آکواریوم این شهر است که دارای قدمتی دیرینه می باشد. در این آکواریوم طیف گسترده ای از آبزیان دریای خزر وجود دارد. البته این نکته را نیز ذکر کنیم که در این آکواریوم برچسب های انگلیسی کم پیدا می شود و اطلاع یافتن از این آبزیان مشکل می باشد.

پارک تفریحی وارنا (Varna Amusement Park)

اگر در وارنا به دنبال مکانی برای بچه ها می گردید به این پارک بروید. ورودی این پارک رایگان می باشد و این پارک بخشی از پارک دریا است. سرگرمی هایی گوناگونی از جمله قایق سواری و … در این پارک قابل دسترس می باشد.

ساحل ماسه های طلایی (The Golden Sands Beach)

بهترین مکان در تابستان های وارنا ساحل طلایی است. آب تنی در کنار دریای سیاه و استفاده از سرگرمی های ساحلی مکانی بسیار زیبا برای گذراندن یک تعطیلات رویایی می باشد.

باغ گیاه شناسی (Botanical Garden)

مکانی بسیار عالی برای گذراندن بعد از ظهری در وارنا. این باغ مساحتی در حدود 360 هکتار را به خود اختصاص داده و فضایی بسیار عالی برای یک پیگ نیک خانوادگی می باشد. تاسیس این پارک مربوط به 1977 می باشد و در حدود 300 گونه مختلف گیاه در این باغ وجود دارد.

موزه رترو (Retro Museum)

مکانی برای تماشای قرن بیستم بلغارستان است. در این موزه از سیگار بلغاری گرفته تا ماشین های قدیمی یافت می گردد. اگر به دنبال جاذبه ای ویژه در وارنا هستید به این موزه بروید و حتماً از موزه مربوط به خودرو های قدیمی دیدن کنید.

 

منبع: www.lonelyplanet.com