وارنا شهری در بلغارستان است که مقصدی عالی برای گردشگران در سالیان اخیر می باشد. دریاتور در این مقاله شما را با بهترین سوغاتی هایی که می توان از ورنا با خود بیاورید آشنا می کند.

با ما همراه باشید تا با سوغات وارنا آشنا شوید؛

از وارنا چه سوغاتی با خود بیاوریم؟

روغن گل سرخ (ROSE OIL)

روغن گل سرخ در ردیف مهمترین صادرات های بلغارستان محسوب می گردد. یک بطری کوچک از این روغن در حدود 50 یورو ارزش دارد. این روغن یک سوغاتی بسیار مناسب برای شما می باشد.

شمایل مذهبی وتاریخی (ICONS)

همان گونه که در مطالب گذشته بیان کردیم بلغارستان یک کشور نسبتاً مذهبی محسوب می شود. از این نظر در این کشور شمایل های مذهبی گوناگونی پیدا می شود. قیمت این شمایل ها با کیفیت بالا در حدود 250 یورو می باشد.

اشیا سرامیکی (CERAMICS)

یکی دیگر سوغاتی های وارنا سرامیک هایی می باشد که با دست نقاشی شده اند. این سرامیک ها دارای اشکال نقاشی شده ی گوناگونی می باشد، از طرح های سنتی تا ظرح های مدرن.

گلیم (KILIMS)

گلیم هایی با پشم گوسفند و طرح هایی رنگارنگ یکی از بهترین سوغاتی های وارنا می باشد. این نکته را نیز ذکذ کنیم که این گلیم ها دارای قیمتی نسبتاً بالا می باشند، در حدود 500 یورو.

ظروف مسی (COPPER ITEMS)

اقلام مختلف مسی همواره سوغاتی مناسب محسوب می گردد. قهوه جوش های مسی یکی از سوغات های مناسب برای دوستانتان می باشد.

منیت کاری (WOODCARVING)

یکی از حرفه های سنتی بلغارستان منبت کاری و کار با چوب می باشد. از قاشق های چوبی گرفته تا جعبه های جواهر یکی از بهترین سوغاتی ها برای دوستانتان می باشد.

جوارب پشمی (WOOL)

جوراب های دست بافت یکی از بهترین گرم کنده ها برای مقابله با سرمای بلغارستان می باشد. این جوراب ها از پشم و به صورت دست بافت درست می شوند.

زیور آلات (JEWELRY)

اگر به دنبال سوغاتی برای خانمان هستید حتماً زیورآلات از وارنا با خود بیاورید. این زیورآلات که ساخته دست هنرمندان جوان باکو هستند دارای طرح هایی گوناگونی می باشند.

رومیزی های دست بافت (TABLECLOTHS AND DOLLIES)

زنان محلی در وارنا رومیزی های زیبایی با دستان خود می بافند. این رومیزی ها در طرح ها و سایز های گوناگون یکی از سوغاتی های مناسب محسوب می شوند.

زنگوله (BELLS)

در گذشته زنگوله را بر گردن حیوانات می انداختند، ولب امروزه به عنوا یکی از تزیینات خانه استفاده می شود. 

منبع: flipfloppeople.com