اگر به فردی پیشنهاد سفر به ارمنستان را بدهیم ممکن است تعجب کند ولی با ورود به این شهر دلیل پیشنهاد ما برای سفر به این شهر را خواهد دانست. میراث غنی گذشتگان، فضای دوستانه شهر، رستوران ها و کافه/بار های عالی و … تنها جزئی از مکان هایی می باشد که این شهر را مناسب گردشگران می کند. دریاتور در این مقاله دلایلی را به شما می گوید که شنا را ترغیب می کند که به این شهر سفر کنید.

با ما همراه باشید تا دلایل سفر به ارمنستان را به شما بگوییم؛

چرا به ایروان سفر کنیم؟

اولین کشور مسیحی (Explore The First Christian Country In The world)

آیا می دانستید ارمنستان اولین کشوری است که مسیحیت را به عنوان دین دولتی انتخاب کرده است. این اتفاق در سال 301 میلادی افتاده است. کلیسای اکمیادزین اولین کلیسای جامع مسیحی در جهان بوده.

لذت بردن از منظره کوه آرارات (Enjoy the view of Mount Ararat)

کوه های آرارات نماد سرزمین مادری در میان ارامنه می باشد. این کوه که در ایروان قرار دارد یک مکان مقدس می باشد که در انجیل نیز نامش آورده شده. اگر می خواهید زیبایی واقعی این مکان را ببینید حتماً به آبشار این کوه بروید. اگر شما از ایروان به سمت صومعه خره ایپور در کوه های آرارات بروید با مناظر مواجهه می شوید که تا به حال ندیده اید.

طولانی ترین مسیر تله کابین (Take The Longest Ropeway In The World)

این مسیر طولانی ترین مسیر با طناب در دنیا می باشد که مسیری به فاصله 5752 متر را پوشش می دهد. این مسیر از بالای اثر تاریخی مربوط به قرون وسطی (صومعه تاتو) می گذرد و همچنین در ادامه از بالای رود وروتان و دره هایی به عمق 320 متر می گذرد. و در پایان به صومعه دیگری مربوط به قرن 9 می رسید. اگر به دنبال دلیلی برای سفر به ارمنستان می باشد این مسیر بکب ار بهترین دلایل می باشد.

در آسمان غرق شوید (Take A Dip In The Inverted Sky)

دریاچه سون (sevan) یکی از جاذبه های فوق العاده ارمنستان می باشد که در فاصله 1 ساعته ایروان قرار دارد. زمانی که در کنار این دریاچه می نشینید گویی سطح آب در آسمان قرار دارد. آب این دریاچه در طول سال سرد است و مکانی عالی برای آب تنی در فصل تابستان می باشد. این دریاچه توسط کوه های سربه فلک کشیده احاطه شده است.

طعم غذاهای باستانی قفقاز جنوبی (Taste The Most Ancient Cuisine In The South Caucasus)

اگر به دنیال غذاهای سنتی به معنای واقعی هستید می توان این غذاها را در ارمنستان پیدا کنید. در زمان سفر به این کشور حتماً کباب های آن ها را میل کنید.

خرید یک فرش زیبا (Buy A Beautiful Carpet)

تنها دلیل بسیاری برای سفر به ارمنستان فرش می باشد. بسیاری از مورخان، ارتفاعات ارمنستان را به عنوان محل تولد فرش شرق در نظر می گیرند. اگر می خواهید با فرش های ارمنستان آشنا شوید حتماً در سفر به این کشور از گالری های فرش دیدن کنید. برای خرید یک فرش خوب به شما پیشنهاد می دهیم به میدان جمهوری در ایروان بروید.

احساس آدرنالین واقعی (Feel Real Adrenaline)

ارمنستان با دارا بودن دشت های وسیع یکی ار بهترین مکان ها برای استفاده از ورزش های بادی می باشد. در سالیان اخیر بسیار برای ورزش پاراگلایدر به این کشور سفر می کنند. در زمستان، کشور دارای شرایط عالی برای دوستداران اسکی و اسنوبرد است. 

محلی ها و مهمان نوازی ویژه برای مسافران (Make friends with kind and hospitable locals)

همان گونه که در میان ایرانیان نیز رایج است ارمنی ها انسان های مهمان نوازی هستند. ارمنی ها با مسافران بسیار با مهربان برخورد می کنند و همه کار انجام می دهند تا آن ها احساس راحتی کنند. بسیاری از گردشگران که به ما مراجعه می کنند و به مکان ها گوناگون سفر کرده اند بعد از بازگشت از ارمنستان به ما گفته اند که در هیچ جای دنیا چنین برخوردی از مردمان محلی ندیده اند. 

منبع: theculturetrip.com