در دنیای امروزی تکنولوژی با زندگی روزمره مردم پیوند خورده و در طول روز بسیاری از کار های خود را با استفاده از ابرار مدرن انجام می دهند. دریاتور در این مقاله قصد دارد تاثیر و یا نقش تکنولوژی در گردشگری امروزه را بررسی کند.

با ما همزاه باشید تا با تاثیر تکنولوژی در گردشگری آشنا شوید؛

تاثیر تکنولوژی در صنعت گردشگری

امروزه بسیاری از آژانس های مسافرتی می توانند از هر گوشه دنیا مشکل مسافران خود را با استفاده از گوشی همراه حل کنند. گوشی های همراه این امکان را به مشتران می دهد که به طور دائم با مرکز در تماس باشند و مشکلات خود را بیان کنند. 

فناوری های گوناگونی در فرودگاه های دنیا قرار داده شده تا مسافران را از گمراهی درآورند و به طور کامل راهنمایی کنند. به طور مثال در فرودگاه آکستردام Spencer the Robot (روبات) قرار داده شده تا مسافران را به درب های خروج راهنمایی کنند و یا در مورد مسائل دیگر به گردشگران راهنمایی دهد. این روبات نمونه ای بارز از ورود تکنولوژی به صنعت گردشگری می باشد.

حال به سراغ پیدا کردن هتل می رویم؛ اپلیکیشن های گوناگونی برای رزو هتل در فضای مجازی وجود دارد که یک نمونه از بهترین های آن ها را به شما می گوییم. اپ Airbnb در اپ شما می توانید به صورت سیستم جزیره ای از اتاق های خالی هتل ها اطلاع پیدا کنید و یا نظر دیگران را مطالعه کنید. این اپ نظر نزدیک به 37 میلیون نفر را به خود جلب کرده است. این نکته را ذکر باید کرد که بدون تکنولوژی هیچ کدام از این کارها امکان پذیر نبودند.

شرکت بزرگ هیلتون که از یک سری هتل های زنجیره ای در سراسر دنیا تشکیل شده است یک تکنولوژ جالب برای مشتریان خود راه اندازی کرده است. هیلتون این امکان را قرار داده تا مشتریان بتوانند با استفاده از گوشی همراه خود وارد اتاق شوند، یعنی کلید اتاق همان گوشی شخصی آن ها می شود.

در دنیای امروزه مسافران می توانند بدون همراه داشتن حتی برگه به مسافرت بروند و تمامی کار های آن ها از بلیط پرواز تا واچر هتل را به راحتی می توانند با گوشی همراه خود حمل کنند و هر کجا نیاز به ارائه بود گوشی خود را نشان دهند. (روش دیگر برای تمامی کارهای خود در طول سفر همان کد QR را نشان داده و بدون هیچ گونه مشکلی تمام کار ها انجام می گیرد.)

برای خدمات حمل و نقل تاکسی هایی آنلاین وجو دارد مانند شرکت های Lyft و Uber که در بیشتر کشور ها نمایندگی دارند. شما حتی زمانی که کیف پول خود را به همراه ندارید می توانید از خدمات این تاکسی ها استفاده کنید و پرداختی آنلاین برای این شرکت ها بزنید. این نیز را اضافه کنیم که تمامی خدمات بانکداری نیز به راحتی با گوشی همراه امکان پذیر می باشد.

در داخل هواپیماها نیز تکنولوژی Wi-Fi نیز در اختیار مهمانان قرار می گیرد و در پشت صندلی ها نیز مانیتور نصب گردیده که هر کس آن چه که دوست دارد تماشا کنند. حتی شما می توانید در صورت لزوم پرواز بعدی خود را از داخل هواپیما تغییر دهید.

دسترسی سریع به اطلاعات گسترده از طریق ابزار های جدید یکی دیگر از فواید پیشرفت تکنولوژی می باشد، که همواره تمامی اطلاعات مورد نیاز مسافران در یک سفر قابل دسترس است.

  منبع: www.tts.com