همواره یکی از تفریحات سفر برای بسیار خرید کردن است. شهر ایروان در ارمنستان مانند بسیاری از شهر های توریستی دیگر دارای مراکز خرید گوناگونی می باشد. دریاتور در این مطلب شما را با مراکز و فروشگاه های خرید در ایروان آشنا می کند.

در ایروان از کجا خرید کنیم

ورنیساژ ایروان (Vernissage Yerevan)

ورنیساژ ایروان یک بازار فضای باز در ایروان پایتخت ارمنستان است. نام این بازار از واژه فرانسوی Vernissage مشتق شده است. این بازار در امتداد یابان‌های آرام و بوزاند گسترده شده است و خیابان‌های هانراپتیوتیون و خانجیان را به هم متصل می‌کند. ورنسیاژ ایروان یک بازار فضای باز است که در آخر هفته‌ها دایر است. این بازار در طی دهه ۱۹۸۰ میلادی توسط هنرمندان ارمنی که شروع به نمایش آثار هنریشان در میدان کناری اتحادیه هنرمندان ارمنستان (میدان شارل آزناوور کنونی) کردند شکل گرفت. سایرین پارک جنب کنسرواتوار دولتی کومیتاس ایروان برای نمایش آثارشان به کار می‌بردند. دیرتر ورنیساژ به «باغ مارتیروس ساریان» در مقابل تالار اپرای ایروان منتقل شد. این نمایشگاه-بازار به تدریج گسترش یافت و سرانجام به خیابان‌های آرام و بوزاند (در ابتدای ایستگاه متروی میدان جمهوری و منتهی به مجسمه وارتان مامیکونیان) منتقل شد. با این وجود نقاشان همچنان پارک ساریان را برای نمایش نقاشی‌هایشان استفاده می‌کند. بعلاوه آثار هنری و چوبی تراشیده شده، فرش‌های سنتی، مجموعه مدالیون و سکه‌های قدیمی، کتاب‌ها، جواهرات، اداوت موسیقی، لوازم الکترونیکی و حتی حیوانات خانگی در بازار پیدا می‌شود.

دالما گاردن (Dalma Garden Mall)

دالما گاردن یک مرکز خرید در شهر ایروان، ارمنستان است. این مرکز خرید که در نزدیکی یادمان نسل‌کشی ارمنی‌ها قرار دارد در حدود سال ۲۰۰۹ شروع به ساخت و در اکتبر ۲۰۱۲ میلادی توسط سرژ سرکیسیان، رئیس‌جمهور ارمنستان تأسیس شده است. برندهایی همچون زارا، مارکس اند اسپنسر، تاپ‌شاپ، پل اند بیر و ماسیمو دوتی در دالما گاردن نمایندگی دارند.

مرکز خرید مترونوم (Metronome Shoppinh Center)

اگر به دنبال مرکز خریدی هستید که علاوه بر خرید به تفریح و خوردن نیز بپردازید حتماً به این مرکز خرید بروید. این مرکز خرید در خیابان ایساهاکیان قرار دارد.

تشیر استریت شاپینگ گالری (Tashir Street Shopping Gallery)

این مرکز خرید با بیش از 70 فروشگاه با تمامی برندهای دنیا یکی از بهترین مراکز خرید در ایروان می باشد. فروشگاه های مواد غذایی، کافه ها، رستوران ها و مرکز نگهداری از کودکان تنها بخشی از امکانات این مرکز خرید می باشد.

در پایان این نکته را ذکر کنیم که شهر ایروان دارای بازار های زیادی نیز می باشد که بهترین مکان برای خرید روزانه می باشند.