در ارمنستان غذا به عنوان یکی از ارکان اصلی زندگی محسوب می گردد. در این کشور جشن های بسیاری حول غذا و نوشیدنی ها برگزار می گردد. دریاتور در این مطلب شما را بهترین رستوران های ایروان آشنا می شود.

بهترین رستوران های ایروان در ارمنستان

رستوران مرطاق (Mer Taghe)

یکی از بهترین مکان هایی که می توانید غذاهای سنتی ارمنی را میل کنید. این رستورانی زیرزمینی یک پاتوق برای خوردن غذا و نوشیدنی می باشد و همچنین در این مکان می توانید طعم واقعی پیتزا ارمنی را نیز حس کنید. 

آدرس و تلفن: 21/1 Tumanyan Street, Yerevan, Armenia, +374 10 580106

رستوران ایروان قدیم (Old Erivan / Hin Yerevan)

دکور این رستوران کاملاً بر گرفته از معماری سنتی ایروان می باشد و در یک ساختمان بلند قرار دارد. در ایر رستوران موقع میل کردن غذا مهمانان می توانند از موسیقی نیز لذت ببرند. در این رستوران نمایش های باله و اپرا نیز برگزار می گردد.

آدرس و تلفن: 2 Northern Avenue, Yerevan, Armenia, +374 10 529494

پاندوک ایروان (Pandok Yerevan)

یکی دیگر از رستوران هایی که به سبک معماری ارمنی تزیین شده. این مکان دارای سالن برای مهمانان سی نفره و مکان هایی برای مهمانان کم جمعیت تر می باشد. اگر به دنبال مکانی آرام در ایروان برای میل کردن غذا می باشید حتماً به این رستوران بروید.

آدرس و تلفن: 29/2 Movses Khorenatsi Street, Yerevan, Armenia, +374 10 582512

دلماما (Dolmama)

رستورانی سنتی با قدمتی از تاریخ 1998 می باشد. این رستوران سعی کرده تا غذاهای سنتی ارمنی احیا کند. رستوران طیف گسترده ای از غذاهای ارمنیرا با کمی دست کاری در اختیار مهمانان قرار می دهد.

آدرس و تلفن: 10 Pushkin Street, Yerevan, Armenia, +374 10 561354

رستوران کوکاس (Kovkas Tavern)

رستورانی با بیش از 200 نفر ظرفیت. این رستوران شهرت ویژه ای بابت نوشیدنی های خود دارد. آشپز های ارمنی و گرجی در این رستوران طیف گسترده ای از غذاهای لذیذ را در اختیار مهمانان قرار می دهد. زمانی که وارد این رستوران می شود این حس به شما دست می دهد که وارد قرن 19 ارمنستان و گرجستان شده اید. یکی دیگر از ویژکی های این رستوران بخش موسیقی زنده در هنگام میل کردن غذا برای مهمانان می باشد.

آدرس و تلفن: 82 Hanrapetutyan street, Yerevan, Armenia, +374 10 561177

معجزه هشتم (8-rd Hrashaliq / 8th Miracle)

رستورانی در تنگه ایروان و در کنار رود. این رستوران امکان میل غذا در کنار رود در دل طبیعت را برای مهمانان فراهم آورده است. در طبقه پایین این رستوران در بیشتر سال جشن برگزار می گردد.

آدرس و تلفن: Hrazdani Kirch, Yerevan, Armenia, +374 10 534151

کلاب جاز ملخص (Malkhas Jazz Club)

شنیدن موسیقی جاز در هنگام غذا خوردن یک فضایی رمانتیک را به وجود می آورد. این مکان جزء مکان هایی می باشد که باید قبل از رفتن رزرو کرد. نام این رستوران برگرفته از نام موسیقی دان بزرگ جاز ایروان لوون ملخصیان گرفته شده است. 

آدرس و تلفن: 52/1 Pushkin Street, Yerevan, Armenia, +374 10 535350

رستوران مرکیوق (Mer Kyugh / Our Village)

فضایی صمیمی و غذاهای خانگی از ویژگی های بارز این رستوران می باشد. زمانی که شما در این رستوران مشغول غذا خوردن هستید حس می کنید در خانه خود هستید. 

آدرس و تلفن: 5 Sayat Nova Avenue, Yerevan, Armenia, +374 10 548700

رستوران کلاب (The Club)

رستورانی با منویی از غذاهای فرانسوی و غذاهای ارمنی. بیشتر شهرت این رستوران بابت قیمت های آن می باشد. فضایی این رستوران با بقیه رستوران ها متفاوت می باشد. در این مکان فضای چایخانه جدا می باشد و همچنین از نوشیدنی های فوق العاده ای برخوردار است.

آدرس و تلفن: 40 Tumanyan Street, Yerevan, Armenia, +374 10 531361

منبع: theculturetrip.com