سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از ورود بیش از ۵۰ هزار نفر گردشگر خارجی از ابتدای سال جاری تاکنون به شهر تاریخی جهانی یزد خبر داد .

«محمدرضا نصیری» در این خصوص گفت: در شش ماهه نخست سال‌جاری ۵۱ هزار و ۸۲۰ نفر گردشگر خارجی وارد استان یزد شده که این آمار نسبت به سال گذشته که ۴۷ هزار و ۱۷ نفر بوده، ۱۱ درصد رشد داشته است .

وی با بیان این که عمده این گردشگران از کشورهای فرانسه، آلمان، ایتالیا، اسپانیا، چین و هلند بوده‌اند، اظهار کرد: در سال گذشته ۱۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر گردشگر به استان یزد سفر کردند که امسال با توجه به ثبت جهانی شهر تاریخی یزد و همچنین تفاهم خوب سه استان فارس، اصفهان و یزد و تشکیل مثلث طلایی گردشگری پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال جاری حدود ۱۴۰ هزار نفر به استان یزد سفر کنند که نسبت به سال گذشته با رشدی معادل ۲۰ درصد همراه خواهد بود .

سرپرست معاونت گردشگری استان تحقق این امر را نیز در ایجاد زیرساخت‌هایی در بخش‌های اقامتی و بین‌راهی دانست و اذعان کرد: ایجاد واحدهای اقامتی در سطوح چهار و پنج ستاره و طرح توسعه آنها و همچنین ایجاد مجتمع‌های خدمات رفاهی بین‌راهی از برنامه‌ها و اولویت‌های اصلی اداره کل میراث فرهنگی استان در سال جاری است.

وی در ادامه از ساخت پنج هتل پنج ستاره در شهرستان‌های اردکان، میبد و یزد خبر داد و تصریح کرد: بحث بهسازی و بازسازی سرویس‌های بهداشتی بین‌راهی، بافت تاریخی شهر یزد و مجتمع‌های خدمات رفاهی که به گردشگران داخلی و خارجی استان کمک کند نیز در دستور کاری قرارگرفته است .

این مقام مسئول همچنین حضور در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی و بازاریابی و تبلیغات در این بخش را از برنامه‌های این اداره کل در راستای توسعه گردشگری استان عنوان کرد و گفت: موضوع تبلیغات و اطلاع‌رسانی از اهمیت خاصی برای ورود گردشگران به استان برخوردار است به نحوی که استان یزد باید به گردشگران شناسانده شود و فرهنگ‌سازی لازم در این زمینه برای پذیرش گردشگر صورت گیرد .

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان یزد در پایان خاطرنشان کرد: امیدواریم شاهد افزایش ورود گردشگران به استان یزد باشیم که در این راستا تعامل و همبستگی کامل همه دستگاه‌های مرتبط با موضوع را می‌طلبد تا ضمن امنیت گردشگران در بحث ارائه خدمات بهتر برای گردشگران پیشگام باشیم.

منبع: ایسنا