بسیاری از افراد در دنیا و ایران عاشق نوشیدن قهوه هستند و هر جایی که می روند دوست دارند قهوه آنجا را میل کنند. سایت معتبر vivalifestyleandtravel در یک نظر سنجی بین 21 ملیون توریست لیست 9 شهر دنیا را برای نوشیدن یک فنجان قهوه عالی را معرفی کرده است. دریاتور در این مطلب شما را 9 شهر اول این لیست اشنا می کند.

با ما همراه باشید تا با این شهر ها برای نوشیدن قهوه آشنا شوید؛

 

بهترین شهر های دنیا برای خوردن قهوه

ملبورن، استرالیا (Melbourne, Australia)

ملبورن به عنوان بزرگترین شهر در استرالیا دارای کافه های مشهوری می باشد. The Hardware Societe مشهور ترین کافه ملبورن می باشد. قهوه های این کافه الهام گرفته از قهوه های فرانسوی و اسپانیایی می باشد. اگر به دنبال مکانی برای میل کردن قهوه ای فراموش نشدنی هستید به این کافه سری بزنید.

وین، اتریش (Vienna, Austria)

تاریخچه قهوه در اتریش به جنگ میان این کشور با ترکیه در سال 1683 برمی گردد. کافه های وین از فرهنگ غنی برخوردار می باشند که قهوه را با مراسمی خاص درست می کنند. اگر به دنبال ترکیبی از هنر و قهوه هستید حتماً به قهوه خانه های وین سر بزنید.

رم، ایتالیا (Rome, Italy)

قهوه یکی از نوشیدنی هایی می باشد که در خون ایتالیایی ها جاری است. بیشترین طرف دار برای قهوه اسپرسو در ایتالیا یافت می شوند. کافه Antico در رم مربوط به سال 1760 می باشد که خود یه موزه است. در این مکان بیش از 300 اثر هنری یافت می باشد. 

لووف / لویو، اوکراین (Lviv, Ukraine)

شهری را در نظر بگیرید که تمام مرد آن شهر عاشق قهوه هستند و نوشیدن قهوه را جز واجبات زندگی خود می دانند. شما می توانید در این شهر طیف گسترده ای از قهوه ها را میل کنید و از تزیینات سنتی بر روی قهوه لذت ببرید.

آمستردام، هلند (Amsterdam, The Netherlands)

یکی از شهر هایی که قهوه را در سراسر اروپا توسعه داد شهر آمستردام در هلند است. شما می توانید در کافه Espressofabriek بهترین طعم قهوه در هلند را میل کنید.

پارس، فرانسه (Cafe Oberkampf)

پاریس شهریست که تعداد کافه های آن قابل شمارش نیستند. شاید بتوان گفت بهترین قهوه های اروپا را می توان در پاریس میل کرد. قهوه فرانسه در سراسر دنیا مشهور می باشد پس نباید دور از انتظار باشید که کافه های خود فرانسه در ردیف بهترین کافه های دنیا قرار بگیرد.

استانبول، ترکیه (Istanbul, Turkey)

شاید بتوان قدیمی ترین کافه ها را در شهر استانبول ترکیه پیدا کرد. کافه های این شهر دارای قدمتی طولانی و تاریخی می باشد. اگر قصد دارید طریقه درست کردن انواع قهوه های ترک را یاد بگیرید به قهوه خانه های سنتی استانبول بروید و روش درست کردن را تماشا کنید.

سیاتل، واشنگتن (Seattle, Washington)

سیاتل را می توان زادگاه قهوه استارباکس در دنیا نامید. مردم این شهرروز خود را با نوشیدن یک قهوه شروع می کند. شما می توانید مزه واقعی استارباکس را در این شهر پیدا کنید.

ولینگتون، نیوزیلند (Wellington, New Zealand)

پایتخت نیوزیلند، تنها جمله ای که درباره این شهر می توان گفت: خانه ای برای فرهنگ و تاریخ قهوه تلخ است.

منبع: vivalifestyleandtravel.com