سفرهای کاری همراه خسته کننده و کسالت آور می باشند. شما زمانی که به یک سفر کاری می روید همواره در تکاپو هستید. دریاتور در این مقاله به شما خواهد گفت که چگونه خود را برای اینگونه سفرها آماده کنید.

با ما همراه باشید تا بدانید چگونه آماده شوید؛

چگونه خود را برای یک سفر کاری آماده کنیم؟

یکی از مشکلات سفرهای کاری کوتاه بودن زمان آماده شدن می باشد. در بررسی های انجام گرفته در سال 2015 حدود 11 میلیون نفر به سفرهای کاری رفته اند. بیشتر سفر های کاری یک روزه و دو روزه می باشند. 

برنامه سفر (Travel Arrangements)

در بیشتر موارد شما زمان کوتاهی برای برنامه ریزی دارید، در نتیجه بهتر است هر چه سریع تر برنامه سفر خود را تنظیم کنید. در ابتدای باید هر چه سریع تر به فکر رزرو پرواز و هتل باشید، زیرا در بیشتر موارد در نزدیکی پرواز هزینه بسیار بالا می رود. روش بهتر این کار این است که رزو بلیط و هواپیما (قطار) را به یک آژانس مسافرتی واگذار کنید و خود به دنبال کارهای دیگرتان باشید.

برنامه سفر خود را تهیه کنید (Make an Itinerary)

اکثر سفر های کاری کوتاه مدت هستند در نتیجه زمان مهم ترین بخش آن می باشد. نکته مهم در سفرهای کاری این است که زمانی وارد جلسه می شوید از انرژی بالایی برخوردار باشید. به همین دلیل برنامه خود را مکتوب کنید تا زمان استراحت کافی قبل از جلسه را داشته باشید و انرژی خود را ذخیره کنید.

بسته بندی سفر (Pack Light)

یکی دیگر از مواردی که می تواند سفر کاری شما را ساده تر کند وسایلی می باشد که با خود حمل می کنید. هر چه این که کیف شما کوچکتر و سبکتر باشد سفر برای شما راحت تر خواهد بود. اگر شما بسته سنگینی را باید برای کار خود حمل کنید قبل از سفر بسته خود را ارسل کنید و خود با یک کیف کوچک راهی شوید.

دریافت هزینه (Claiming Expenses)

نکته آخر تهیه فاکتور تمام هزینه های سفر می باشد که شما برای یک سفر کاری انجام داده اید. این را نیز باید بدانید که کدام هزینه ها را شرکت شما استرداد می کند در نتیجه با توجه به آن هزینه کنید. البته آسایش کاری خود را فدایی برخی از هزینه های جانبی نکنید.

منبع: www.travelvivi.com