دبی به عنوان یکی از مراکز تجارت جهانی و تجارت منطقه ای مشهور شده است. در دهه های اخیر دبی به عنوان یک شهر مدرن با آسمان خراش های بلند، مراکز تجاری عظیم و … شناخته شده است. دریاتور در مطلب زیر 10 دلیل برای سفر به دبی را به شما معرفی می کند. 

با ما همراه باشید با دلایل سفر به دبی آشنا شوید؛

10 دلیل برای سفر به دبی

1- حمل و نقل بین المللی (International travel hub)

دسترسی آسان برای سفر

فرودگاه بین المللی دبی در سال 2016 حدود 83.6 میلیون مسافر را جا به جا کرده است. این فرودگاه 90 ایرلاین را به بیش از 240 مقصد در سراسر دنیا جابه جا می کند. هواپیمایی امارات که از سال 2009 شروع به کار کرده در مدت کوتاهی به یکی از بهترین ایرلاین های دنیا تبدیل شده است. این ایرلاین به 88 مقصد در 44 کشور دنیا پرواز دارد.

2- شهر آینده (City of the future)

زیرساختی با کلاسی جهانی

کمتر کسی تصور این را داشت که روستایی کوچک بعد از چند دهه به یکی از مدرن ترین شهرهای دنیا تبدیل شود. این شهر با یک ساختار شهری بسیار قوی با خیابان های بزرگ و … یکی از بهترین زیر ساخت های شهری دنیا را دارا می باشد. این شهر از نظر جغرافیایی در منطقه ای بسیار عالی می باشد. از نظر جغرافیایی با آفریقا، غرب و شرغ آسیا و اروپا همواره در ارتباط است.

3- اقامتی راحت (Comfortable accommodation)

هتل هایی با تمامی نیاز ها و قیمت ها

دبی دارای طیف گسترده ای از هتل ها با تمامی امکانات و انواع قیمت ها می باشد. دبی دارای 700 هتل است که دارای بیش از 100000 اتاق می باشد. برآورد ها نشان می دهد که تعداد اتاق های هتل های دبی در سال 2018 به 134000 اتاق می رسد. 

4- مکان های کنفرانس (Place to meet)

سالن های کنفرانس و جلسه پیشرفته

یکی از دلایل سفر بسیاری از افراد برای کسبو کار و تجارت می باشد. سالن های جلسه و کنفرانس بسیار بزرگ و مجهز، نمایشگاه ها، کنفرانس های بین المللی و … جزء مواردی است که همواره دبی را بر سر زبان ها نگه داشته است. 

5- برتری های مالیاتی (Tax-free advantage)

فرصت های فراوان کاری

مسئولان دبی همواره به دنبال شفاف سازی مالیاتی می باشند و همچنین سیاست های کاری بسیار عالی برای ورود تجار به این شهر را فراهم آوردخ اند. دبی با سیاست های بسیار قوی باعث شده است که بسیاری از کسب و کار ها از مالیات معاف باشند و این امر باعث رشد اختصادی این منطقه شده است. رشد شاخص اقتصادی ای شهر 3.1 درصد می باشد و همواره نیز این شاخص در حال افزایش می باشد. 

6- مرکز نوآوری (Centre of innovation)

شهری همواره روبه رشد

دبی مرکز رو به رشدی است که شمار قابل توجهی از دانشگاه ها و مراکز پژوهشی متعهد به پیشرفت تکنولوژیکی و علمی را در خود جای داده است. دبی کاملاً به این نتیجه رسیده است که راه پیشرفت از جاده علم و نوآوری و تبادل ایده ها می گذرد (متاسفانه ما هنوز بعد از قرن ها به این نتیجه نرسیده ایم). پروژه عظیم امارات برای سال 2021 بر اساس قطبی عظیم در پیشرفت هایی مانند: انرژی های تجدید پذیر، حمل و نقل، آموزش و پرورش بهداشت، فناوری، هوا و فضا برنامه ریزی شده است.

7- پناهگاه امن برای سرمایه گذاران (Safe haven for investors)

ایمنی برای همه

دبی را می توان در ردیف امن ترین شهرهای دنیا در تمام زمینه ها دانست. این شهر از لحاظ جرایم و نابسامانی در بین بهترین شهر های جهان قرارد دارد و همچنین از لحاظ فساد اداری نیز در رده بسیار خوبی قرار دارد. 

8- جایی که کسب و کار با اوقات فراغت همراه است (Where business meets leisure)

ماجراجویی های جذاب و مفرح

حال به سراغ دلایل تفریحی برای سفر به دبی بیاییم. شهر دبی با دارا بودن پارک های آبی عظیم، کلاب های لوکس، زمین های بازی سرگرم کننده و … . یکی از بهترین شهرها برای سرگرمی می باشد. الیته شما می توانید هیجان واقعی را نیز با ترشح آدرنالین بالا را نیز در این شهر تجربه کنید.

9- شهر گشت و گذار (City of gastronomy)

رستوران و سرگرمی های فراوان

از غذاهای عربی تا آسیایی، از فرانسوی تا مکزیکی، این طیف گسترده غذایی را نمی توان در هر شهری پیدا کرد. شهر دبی با رستوران های متنوع یکی از بهترین مکان ها برا خوردن انواع غذاها می باشد. کلاب های شبانه، سرگرمی های مفرح را نیز فراموش نکنید.

10- دریا (sea)

ساحل های شنی 

در انتها به یکی دیگر از دلایل مهم سفر به دبی اشاره می کنیم. ساحل های شنی، تفریحات آب، حمام های آفتاب و … یکی از مهم ترین دلایل سفر بسیاری به شهر می باشد.

منبع: www.visitdubai.com