صربستان به خصوص شهر بلگراد تبدیل به یکی از شهرهایی شده که مکانی بسیار عالی برای جشنواره ها شده است. دریاتور در این مطلب شما را با جشنواره هایی که در این کشور برگزار می گردد آشنا می کند. در این شهر جشنواره های گوناگونی از موسیقی و نوشیدنی گرفته تا لیاس و غذا برگزار می گردد.

با ما همراه باشید تا با لیست جشنواره های صربستان آشنا شوید؛

 

جشنواره های بلگراد و دیگر شهرهای صربستان

جشنواره EXIT

این جشن از سال ۲۰۰۰ توسط دانشجویان برای صلح و دموکراسی در صربستان شکا گرفت. ایده برگزاری این جشنواره بر اساس موسیقی و زندگی جدید جوانان شکل گرفت. این جشن در قلعه مربوط به قرن ۱۷ در شهر نووی ساد برگزار می گردد. فضای صمیمی این جشنواره مورد علاقه بسیاری از جوانان می باشد.

آدرس مکان برگزاری: EXIT, Petrovaridin Fortress, Vojvodina, Serbia

جشن Nišville

قلعه نیس مربوط به قرن ۱۸ میلادی مربوط می شود که یکی از بهترین آثار تاریخی صربستان محسوب می گردد. این جشنواره مربوط یه موسیقی جاز می باشد و چهار دهه است برگزار می گردد. مدت برگزاری این جشنواره ۴ روز می باشد. خوانندگان مشهوری مانند: جس استون، سونتو کینچ، بنی گلسون، سلیمان بورک، استنلی اردن، سه راسنبرگ، لری کوریل، ارکستر جاز جورج، چارلز مینگوس، گریس کلی و ال دی مولا در این مراسم شرکت کرده اند. روزنامه گاردین این جشنواره را در بین ۱۰ جشنواره برتر جاز اروپا معرفی کرده است.

آدرس مکان برگزاری: Nišville Festival, Niš Fortress, Niš, Serbia

Belgrade Beer Fest

از سال ۲۰۰۳ این جشنواره در حال برگزاری است که مربوط به بهترین نوشیدنی های صربستان اختصاص دارد. این جشنواره هرساله در بلگراد برگزار می گردد. در سال ۲۰۰۵ روزنامه بریتانیایی ایندیپندنت این جشنواره را در ردیف جشنواره های بین المللی قرار داد. هر سال نزدیک به ۵۰۰۰۰۰ نفر در این جشنواره شرکت می کنند. این جشنواره در ماه اوت برگزار می گردد و شرکت برای عموم آزاد می باشد.

آدرس مکان برگزاری: Belgrade Beer Fest, Ušće, Belgrade, Serbia

جشنواره Lovefest

این جشنواره درباره گسترش عشق و دوستی در میان مردم می باشد. موسیقی الکترونیک بخش قالب موسیقی این جشنواره می باشد. دریاچه اطراف شهر Vrnjacka Banja در ما اوت محل برگزاری این جشنواره می باشد. هر سال ۸۰۰۰۰ نفر در این جشنواره عشق شرکت می کنند.

آدرس مکان برگزاری: Lovefest, Vrnjacka Banja, Serbia

Guča Trumpet Festival

این جشنواره از سال ۱۹۶۱ هر سال با اجرای ۴ نفر برگزار می گردد. این جشنواره مخصوص هنرمندانی می باشد که به طور تخصصی در زمینه فرهنگی فعالیت می کنند. در این جشنواره موسیقی های سنتی صربی بسیاری زیبایی نواخته می شود. 

آدرس و مکان برگزاری: Gucha Trumpet Festival, Gucha, Serbia

FEST – The International Film Festival

این جشنواره فیلم از سال ۱۹۷۱ هر ساله در بلگراد برگزار می گردد. این جشنواره مهم ترین جشنواره فیلم در صربستان می باشد. در این جشنواره ۱۱۰ نمایش در ۱۰ روز به روی صحنه می رود. در این جشنواره  نام های بزرگ مانند کریک داگلاس، جک نیکلسون، کاترین دانو، فرانسیس فورد کوپولا و رومان پولانسکی شرکت کرده اند.

آدرس و مکان برگزاری: FEST, Belgrade, Serbia 

European Film Festival Palić

جشنواره فیلم اروپایی Palić که در سال ۱۹۹۲ شروع به فعالیت کرده. این جشنواره با هدف ترویج سینمای اروپا در صربستان شروع به فعالیت کرده است. این جشنواره در نزدیکی دریاچه ای در سوبتیتسا برگزار می گردد. هدف دیگر این جشنواره نزدیک کرده فرهنگ کشور صربستان به فرهنگ اروپا است.

آدرس و مکان برگزاری: European Film Festival Palić, Palić, Serbia

منبع: theculturetrip.com