اروپا همواره یک مقصد لوکس برای گردشگران ایرانی محسوب می گردد. دریاتور در این مقاله قصد دارد بهترین و ارزان ترین مقاصد سفر اروپا را برای پاییز به شما معرفی کند.

با ما همراه باشید تا با این مقضد های سفرهای پاییزی آشنا شوید؛

 

ارزانترین شهر های اروپا برای سفر پاییزی

آلیکانته، اسپانیا (Alicante, Spain)

شهری در جنوب شهر والنسیا که دارای ساحل های بسیار زیبا و مکان های تاریخی دیدنی می باشد. خیابان های قدیمی این شهر در فصل پاییز بسیار دیدنی و دوست داشتنی می شوند. غروب پاییز در کنار ساحل این منطقه حسی عجیب را به شما القا می کند. قیمت هتل های این منطقه در فصل پاییز بسیار ارزان می باشد.

لیسبون، پرتغال (Lisbon, Portugal)

لیسبون پایتخت پرتغال و بزرگترین شهر این کشور است. این شهر با دارا بودن قذمتی تاریخی و جاذبه های دیدنی یکی از بهترین مناطق برای سفرهای پاییزی می باشد. یکی دیگر از دلایل انتخاب این شهر ارزانی می باشد که در شهر لیسبون وجود دارد. 

لیوبلیانا، اسلوونی (Ljubljana, Slovenia)

این شهر  پایتخت کشور اسلوونی می باشد. این شهر پاک ترین شهر اروپا در سال 2016 انتخاب شد، اگر به دنبال مقصدی آرام و به دور از ترافیک در فصل پاییز هستید حتماً به این شهر سفر کنید. در کنار رودخانه شهر به پیاده روی بپردازید و خود را از هر قید و بندی رها سازید.

بوداپست، مجارستان (Budapest, Hungary)

بوداپست پایتخت و بزرگترین شهر مجارستان. شهری در کنار رود دانوب و مقصدی ارزان برای تعطیلات پاییزی. یکی از شهرت های این شهر بابت حمام های آبگرم آن می باشد که از سراسر دنیا برای این آب های معدنی به این شهر می روند.

ورشو، لهستان (Warsaw, Poland)

ورشو پایتخت لهستان در جنگ جهانی بشدت آسیب دید ولی بعد از گذر زمان دوباره بازسازی شده. اگر دوست دار مناطق تاریخی هستید حتماً به این شهر بروید و از موزه های شهر بازدید کنید.

صوفیه، بلغارستان (Sofia, Bulgaria)

صوفیه مقصد بسیاری از ایرانیان در سال های اخیر بوده، این شهر را می توان ارزان ترین شهر برای یک سفر پاییزی دانست. بسیاری از سراسر دنیا برای پیست های اسکی این شهر به این شهر سفر می کنند. زمانی که به صوفیه رفتید حتماً ساعاتی را به دیدن از مناطق تاریخی این شهر اختصاص دهید.

گرانادا، اسپانیا (Granada, Spain)

این شهر تا سال ۱۴۹۲ در دست مسلمانان اندلس بوده و دارای آثار تازیخی بسیاری است. این شهر در طول تابستان کمی گرم است ولی در فصل پاییز زمان بسیار مناسبی برای سفر به این شهر است.

آتن، یونان (Athens, Greece)

شهر آتن یکی از تاریخی ترین شهر های اروپا می باشد. همه فصل ها برای سفر به این شهر بسیار مناسب است ولی برای اینکه یک سفر ارزان به آتن داشته باشید را بهتر است در فصل پاییز به این شهر سفر کنید.

بلگراد، صربستان (Belgrade, Serbia)

بلگراد یکی از مقصد هایی می باشد که به دلیل لغو روادید در ماه های اخیر ایرانیان زیادی را به خود جلب کرده است. این شهر در فصل پاییز بسیار زیبا و دلربا می باشد. ترکیب معماری گذشته و مدرن، رستوران ها، بارها، رودخانه و … دلایلی می باشد که شما یک سفر خوب را خواهید داشت.

منبع: theculturetrip.com