یکی از بهترین ورزش ها و می شود گفت تفریحات دوچرخه سواری می باشد. در بسیار از شهرهای دنیا به خصوص شهرهای اروپایی برای کم شدن ترافیک و احترام گذاشتن به فضاهای سبز از دوچرخه به عنوان وسیله قالب استفاده می شود. دریاتور در این مقاله قصد دارد تا شما خوانندگان محترم را با شهر هایی آشنا کند که برای دوچرخه سواران بسیار جذاب می باشد.

با ما همراه باشید تا با این شهر ها آشنا شوید؛

 

بهترین شهرهای دنیا برای دچرخه سواری

کپنهاگ، دانمارک (Copenhagen, Denmark)

یکی از اولین شهرهایی که دوچرخه در آنجا رواج پیدا کرد. شهر کپنهاگ بیش از 390 کیلومتر مسیر مخصوص دوچرخه سواران دارد. حدود نیمی از افراد این شهر دوچرخه دارند و 35 درصد افرادی که شاغل هستند با دوچرخه به سرکار می روند. این شهر پایه گذار فرهنگ دوچرخه سواری در دنیا می باشد.

امستردام. هلند (Amsterdam, Netherlands)

شهر آمستردام دارای بیش از 800000 دوچرخه می باشد که این عدد بیشتر از تعداد افرادیست که در شهر زندگی می کنند! دوچرخه سواری در آمستردام بیشتر یک شیوه زندگی می باشد. این روش باعث شده که 40 درصد ترافیک این شهر کم شود. یکی از ویژگی های این شهر تعداد بالای دوچرخه های کرایه ای می باشد که گردشگران به راحتی می توانند تهیه کنند. این شهر دارای 240 مایل مسیر دوچرخه سواری می باشد. یکی از دلایل استفاده زیاد دوچرخه در شهر مسطح بودن زمین این شهر می باشد.

اوترخت، هلند (Utrecht, Netherlands)

اوترخت یکی دیگر از شهرهای هلند است که عاشق دوچرخه سواری هستند. در این شهر بیش از 100000 نفر از دوچرخه برای گردش، رفتن سرکار و دیگر کار ها استافده می کنند. مرکز شهر پرطرفدارترین مکان برای دوچرخه سواران می باشد، روزانه 59 درصد افرادی که به مرکز شهر می روند از دوچرخه استفاده می کنند. در این شهر تا سال 2020 نزدیک به 33000 جای پارک برای دوچرخه سواران درست می شود. در این شهر خیابان های زیادی وجود دارد که فقط مخصوص دوچرخه های می باشد.

پورتلند، اورگن، ایالات متحده (Portland, Oregon, United States)

اولین شهر غیر اروپایی این لیست پورتلند می باشد که همواره سعی کرده تا خود را با محیط زیست هماهنگ کند. این شهر 315 مایل مسیر برای دوچرخه سواران دارد و بیشترین افرادی که با دوچرخه در آمریکا به سر کار می روند در این شهر ساکن هستند. در این شهر دوچرخه های رایگان نیز در اختیار گردشگران قرار می گیرد.

سویا، اسپانیا (Seville, Spain)

دیگر شهر اروپایی برای دوچرخه سواران سویا می باشد. خیلی ار افرادی که با مکان های دوچرخه سواری آشنا هستند با دیدن این شهر در لیست تعجب کردند، ولی در سالیان اخیر سیاست های زیرساختی قوی برای دوچرخه سواران در این شهر پایه گذاری شده است. در این شهر 160 کیلومتر مسیر مخصوص دوچرخه سواران وجود دارد و همچنین 250 ایستگاه کرایه دوچرخه در سراسر سویا وجود دارد. روزانه 70000 نفر در این شهر از دوچرخه استفاده می کنند که این رقم روز به روز در حال زیاد شدن است.

استراسبورگ، فرانسه (Strasbourg, France)

این شهر از سال 1988 به ساخت زیرساخت هایی برای دوچرخه سواران مشغول شد. بیش از 580 کیلومتر مسیر دوچرخه سواری در استراسبورگ وجود دارد. در این شهر 14 درصد مردمی که به مرکز شهر مراجعه می کنند با دوچرخه هستند. 

نانت فرانسه (Nantes, France)

دیگر شهر فرانسوی در این لیست نانت است. شما می توانید با دوچرخه به دیدن تمام دیدنی های این شهر بروید و به مکان های رفته که منظره ای رویایی را در اختیار شما قرار می دهد. اگر به دنبال کشوری برای دوچرخه سواری هستید حتماً فرانسه را در برنامه های خود قرار دهید.

بارسلونا، اسپانیا (Barcelona, Spain)

دومین شهر اسپانیا که در این لیست قرار دارد بارسلونا می باشد. در بین شهرهای اروپایی می توان بارسلون را به عنوان بهترین شهر از نظر آب و هوایی برای دوچرخه سواران انتخاب کرد. این شهر دارای 125 مایل مسیر دوچرخه سواری می باشد. البته به دلیل باریک بودن بخش های قدیمی شهر در این مناطق مسیر دوچرخه سواری قرار نداده اند. یکی از ویژگی های دوچرخه سواری در این شهر مسطح بودن شهر برای راحتی دوچرخه سواران می باشد.

از دیگر شهرهایی که به عنوان بهشت دوچرخه سواران یاد می شود می توان به: مونترال در کانادا، برلین در آلمان، نیس در فرانسه و … اشاره کرد.

منبع: ecophiles.com