هر ساله ایرانیان زیادی به قصد خرید به کشور ترکیه می روند. ترکیه یکی از محل های اتصال تجارت غرب و شرق دنیا می باشد. دریاتور در این مطلب شما را با 6 منطقه در کشور ترکیه آشنا می کند که بهترین مکان های خرید در این کشور می باشند.

با ما همراه باشید تا با این بازار ها در ترکیه آشنا شوید؛

 

6 مکان باور نکردنی برای خرید در ترکیه

1- بازار بزرگ، استانبول (Grand Bazaar, Istanbul)

بازار بزرگ یکی از قدیمی ترین و بزرگ ترین بازار های ترکیه می باشد که در شهر استانبول قرار دارد. این بازار قدمتی برابر با دوران عثمانی دارد و مربوط به سال 1450 می باشد. 3000 فروشگاه فرش، سرامیک، کالاهای چرمی، جواهرات زیبا و … در یکی از زیباترین بازار های جهان گرد هم آمده اند. قسمت دیگر این بازار که در سال 1660 به آن اضافه شده مربوط به خاروبار و میوه می باشد.

2- اولوس، آنکارا (Ulus, Ankara)

خیابان های سنگ فرش که مربوط به دوران بیزانس می باشد یک محل بسیاز عالی برای خرید و دیدن می باشد. در این بازار شما از مواد مصرفی روزانه گرفته تا انواع لوازم دیگر را در این بازار یافت می کنید.

3- صفر بولو (Safranbolu)

یک مکان تاریخی که قدمتی 1000 ساله دارد. این منطقه در گذشته یکی از مناطق تجاری بزرگ در کشور ترکیه بوده. امروزه این منطقه را به دلیل تولید پارچه های نفیس می شناسند. ساخت کفش های چرمی از قرن 18 در این مکان رواج داشته. 

4- چوکورجوما استانبول (Çukurcuma, Istanbul)

اگر به دنبال جسن های عتیقه هستید و عاشق عتیقه جات می باشد مستقیم به این بازار بروید. بخش عمده این بازار مربوط به دوران عثمانی می باشد. در اطراف این بازار گالری های زیبایی نیز برگزار می گردد.

5- فتیح، استانبول (Fatih, Istanbul)

اگر به قصد خرید لباس های عروسی و لوکس به استانبول می روید حتماً از این بازار دیدن کنید تا هر آنچه که لازم دارید را خرید کنید. در این بازار طیف گسترده ای از لباس های عروس، از مدرن گرفته تا سنتی را می توانید پیدا کنید.

6- کمرالتی، ازمیر (Kemeraltı, Izmir)  

در دوران عثمانی شهرهای ساحل اژه یکی از بهترین مناطق تجارت بوده. این بازار در ازمیر قدمتی 400 ساله دارد.

منیع: matadornetwork.com