کشور بلغارستان با دارا بودن منابع وسیع گردشگری یکی از مقاصد سفر ایرانیان است. البته بیشتر مسافران ایرانی به شهر های وارنا و صوفیه سفر می کنند. دریاتور در این مطلب قصد دارد تا شما را بهترین زمان سفر به این کشور را بگوید.

با ما همراه باشیدِ

 

 

بهترین زمان سفر به بلغارستان

آب و هوای بلغارستان (Climate in Bulgaria)

کشور بلغارستان تقریباْ چهار فصل را به طور کامل دارا می باشد و هر کس با توجه به شرایط خود می تواند به این کشور سفر کند. در تابستان شما می توانید در ساحل دریای سیاه به استراحت بپردازید و از گرمای آفتاب لذت ببرید. گرمای هوا در تابستان بین 27 تا 35 درجه سانتی گراد می باشد. برای یک آب تنی شما می توانید در ماه اوت به وارنا سفر کنید و از ساحل شن های طلایی لذت ببرید.

دمای هوا در پاییز و بهار بین 5 تا 25 درجه سانتی گراد می باشد و بارانی است. فصل زمستان بهترین زمان برای افرادی می باشد که عاشق اسکی هستند. دمای روز های زمستانی بلغارستان بین -5 تا +5 می باشد البته در مناطقی که ارتفاع بیشتر است هوا نیز سرد تر می شود. بلغارستان به دلیل داشتن پیست های اسکی مناسب همواره در زمستان میزبان گردشگران بسیاری بوده.

جشنواره ها و رویدادها (Festivals and events)

یکی دیگر از دلایلی که باعث می شود گردشگران به کشوری بروند جشنواره های کشور مقصد می باشد. کشور بلغارستان در تابستان همواره میزبان جشنواره های گوناگونی می باشد. این جشنواره ها شامل جشنواره Nestinari، جشنواره July Morning، جشنواره موسیقی و … می شوند. برنامه خود را طوری تنظیم کنید تا از اواخر ماه سپتامبر تا پایان ماه ژوئن در صوفیه باشید تا از جشنواره فیلم و تئاتر لذت ببرید. 

روز ملی و دیگر تعطیلات

1 ژانویه، تعطیلات سال نو میلادی

3 مارس، روز ملی بلغارستان

عید پاک ارتودوکس (تاریخ مراسم هر ساله تغییر می کند)

1 می، روز کارگر

24 می، روز ادبیات بلغارستان

6 سپتامبر، روز متحد شدن بلغارستان

22 سپتامبر، روز استقلال

منبع: theculturetrip.com